Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim el akarnak válni!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim el akarnak válni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 14:31
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
semmit. kivéve, ha nem akarod, h elváljanak: az észérvektől az érzelmi kitöréseken át az önző gyerekes szivatásokig bármit bevethetsz. a lényeg, h erős legyen és meggyőző. ha nem sikerül, fogd a barátokat, és lógj velük állandóan, ne legyél otthon, ne nézd azt, amin változtatni nem tudtál.
2011. júl. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:

Az én szüleim már elváltak...:)

Nem tehetsz semmit...ha megromlott a kapcsolat csak jobb így...sokat veszekedtek a szüleim és most béke van :)

Sőt...én imádom apa barátnőjét :DD

2011. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

nálunk már nagyon régen volt a válás, de a legjobb tanácsom az lenne, hogy próbálj meg ne bezárkózni.


Nálunk nem ment túl jól a dolog és elég rég láttam édesapámat....

2011. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
23%
Kérd őket, hogy gondolják meg, mert alig van carabb érzés, mint elvált szülők gyerekének lenni. Okos szóval mindent meg lehet beszélni !!
2011. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 10. 09:58
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"...alig van carabb érzés, mint elvált szülők gyermekének lenni"

Ez egyáltalán nem törvényszerű. Egyedül az a kérdés, HOGY a szülők hogy válnak el, milyen a viszonyuk. Ha rossz a viszonyuk, (válás után is állandóan csak marakodnak, akkor ezt a házasságban is meg fogják tenni, ráadásul egyre gyakrabban, és elmérgesedik a viszony, kevesebb esélyük lesz egy esetleges továbblépésre.) Ha viszont civilizáltan tudnak elválni, (és a gyerek sem önző, elfogadja, hogy a szülőknek is joguk van a boldogsághoz, amit együtt már képtelenek megélni, és nem nyomja bele magát az önsajnálatba, nem nehezíti meg saját helyzetét, és a szülőkét, akkor még jól is kijöhet belőle.


Azt azért javasolhatod nekik, hogy a végleges válás előtt csináljanak egy próbaválást. (különköltözés, szabadság, stb) ha bejön, jó, ha nem jön be, az is jó, és akkor még meg is spórolták a válás és új esküvő költséget. :)

Egy ilyan próbaválás nem ám egy-két hét, hanem legalább három hónap legyen. Ekkor már sokminden kibukik. A gyerektartás, meg ilyenek persze menjenek, mintha valódi lenne. Ilyen helyzetben szerintem nincs mit veszteni, de nem látom a konkrét esetet.

2011. júl. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Azért még egy párterápia ötletét felvetheted, hátha... Nem mindig sül el olyan jól az a válás dolog sem. Hacsak nincs máris új jelölt mind2 részről, könnyen lehet depresszió, még rosszabb hangulat a vége, v. hogy az eddig egymásra zúdított sérelem jobb híján rád zúdul. Ártani nem árt, ha megpróbálják. Ha erre sem hajlandók, nincs mit tenni... Rizikós döntés, mert lehet utána jobb, de sajnos rosszabb is.
2011. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Ha a szülők elhatározták,hogy elválnak abba beleszólni nem szabad.Én is elvált szülők gyereke vagyok és tényleg megpróbáltam mindent...könyörgés,sírás,békítés,dacolás,zsarolás,...sorolhatnám,még el is szöktem csak,hogy én miattam együtt maradjanak.A vége az lett,hogy semmit nem értem el csak rosszabb lett a helyzet,mert teljesen kikészültek tőlem és ettől még rosszabb lett a helyzet.Lepasszoltak 1 hónapra "nyaralni"és közbe elváltak.Hibáztattam mindenkit aztán amikor elmondták miért váltak el,akkor beláttam,hogy jobb volt így.Azóta ők nem beszélnek egymással,de nekem jó a viszonyom mindkettővel.:))
2011. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. júl. 11. 14:41
 30/31 anonim válasza:
ha már olyan durva a helyzet akkor így jobb:/
2011. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!