Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim el akarnak válni!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim el akarnak válni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 14:31
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
törődj bele
2011. júl. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
77%

18:07, 18:11!

Mindketten tévedtek!

Ez nem csak a szülőkről, hanem az egész családról szól.

Sajnos nem tudom, hogy a kérdező hány éves, fiú vagy lány...

Én első sorban azt javaslom, hogy fogadd el a helyzetet, hogy nem tudsz beleszólni két felnőtt párkapcsolatába, és jobb is így (képzeld csak el: milyen lenne, ha nem te dönthetnéd el felnőtt fejjel, hogy kit szeress, kivel szeretkezz)...

Ezt mond is meg nekik, (sokkal könnyebb lesz a helyzet mert most miattad is stresszelik magukat (így téged is).

Próbáld az egészet éretten tárgyilagosan, higgadtan kezelni.

Ne engedd, hogy felhasználjanak veszekedések során ("kinek van igaza?!"...)

Javasolj családterápiát, majd eldönti a pszichológus, hogy párterápia, vagy más lenne-e jobb.

A családterápia, párterápia célja NEM FELTÉTLENÜL az együttmaradás, hanem a békés elválás, az elválás feldolgozása, a "családtudat" megmaradása a megváltozott helyzetben is lehet.

A terápia sikere azonban MINENKI ÖNKÉNTES EGYÜTTŰKÖDÉSÉN és akaratán IS múlik, nem lehet zsarolással, kényszerrel elérni.

A válás során nagy segítség lehet továbbá a mediátor is. Ő egy olyan szakember, aki közvetítő szerepet végez olyan személyek között, akik nem tudnak békésen együttmőködni, beszélni, így a konfliktusaikat képtelenek megoldani, azok csak egyre mélyebb lesznek.

Ő nem szichológus, és nem "tesz igazságot". Pártatlan. de mindkét félben tudatosítja a valódi szükségleteiket, és ezzel segíti a megeggyezést, kibékülést.

(ha valakinek ilyen személyre van szüksége, írjon privátba, tudok ajánlani.)


Ha hasznosnak tartjátok a válaszomat, akkor bátran nyomjatok zöld kezet! :)

2011. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. júl. 3. 10:30
 14/31 anonim ***** válasza:
10:06 - Nem mondtam, hogy csak a szülőkről szól, de róluk is. : )
2011. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Igazatok van ! Tényleg jobb lesz ha elválnak(már bocs hogy ilyet mondok).Nem telik el olyan nap hogy ne veszekednének a szüleim.:(
2011. júl. 3. 13:40
 16/31 anonim ***** válasza:

Én is ezt gondolom az én szüleimről. Van, hogy két ember egyszerűen téved, és mégsem illik össze.

Csak furcsa feldolgozni, hogy a szülők sem tévedhetetlenek.


Egyébként az enyémek már évek óta hajtogatják, hogy el fognak válni, valószínűleg pont miattunk, én és az öcsém miatt nem tették meg eddig, és bár anyagilag így biztosabb, de egyébként kész rémálom, minden másnap a veszekedés megy. :"D

Szóval ha döntenem kéne, hogy egyik szülővel normálisan, vagy mindkettővel ilyen mindennapi cirkuszban élni, sztem az előzőt választanám.

2011. júl. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
100%

"Én is ezt gondolom az én szüleimről. Van, hogy két ember egyszerűen téved, és mégsem illik össze.

Csak furcsa feldolgozni, hogy a szülők sem tévedhetetlenek."


Lehet, hogy ami 20 évvel korábban működött köztük, az ma már nem megy. Persze annak idején nem így indul neki az ember, de az együttélés nem egy statikus dolog, az emberek változnak, és korántsem biztos, hogy egy irányba.

2011. júl. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
Kérj egy autót karácsonyra. :))
2011. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: ez hogy jön ide?
2011. júl. 5. 12:22
 20/31 anonim ***** válasza:

Hát... több lehetőség van a jövöre tekintve:

1vagy mindkett letoj, és a saját új életével foglalkozik

2. az egyik törödik veled a másik leszar

3. mindkettő törödik veled, visznt egymást utálják igy megkezdődik a harc érted (elhalmozás ajándékokkal, minden kivánság teljesül, amire persze a másik szülő behisztizik)

4. a szülök "normálisan" válnak el és bár köztük ne lesz nagy harmonia de nem is lesz harc érted stb...


Én legalábbis ezekre láttam már mind példát.

2011. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!