Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nagy volt a szerelem, most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nagy volt a szerelem, most miért váltok?

Figyelt kérdés

A kérdésemet nem tudom pontosan megfogalmazni sajnos.

Arra irányul, hogy miért váltok el x év után, ha annyira szerettétek a másikat, hogy kimondtátok a holtomiglan-holtodiglant! Vagy akkor mégsem gondoltátok ott komolyan?

Hány év után házasodtatok össze?


2011. febr. 1. 08:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy, de változás nem az, hogy kopaszodni fog-e vagy sem! Csak egy példa! Barátnőmék 10 év után házasodtak, nyilván ennyi idő alatt mindenki azt gondolná,hogy megismerte a másikat. Jött a gyerek minden jól működött. Aztán egyszer a pasi rájött,hogy nem élt eleget, szeretője lett, teljesen kifordult magából. Még a közös lakást is el akarta vinni a barátnőm feje felől! Na látta ezt szerinted a barátnőm anno amikor összeházasodtak. Nyilván nem. Aztán kérdeztem tőlem, hogy a srác mindig is ilyen volt, és ő nem vette észre, vagy megváltozott? Azt mondtam,hogy megváltozott. Mert ha alapból ilyen lett volna, akkor az 10 év alatt csak kiderült volna. De ezeket a változásokat nem látod akkor, amikor kimondod az igent. Olyan nincs!
2011. febr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Tehát tényleg igaz az, hogy a házasság megváltoztatja az embert? :(


A megcsalásra kitérve, én úgy tartom, hogy ha valaki megcsal engem, akkor nem a másik a hibás, mivel az csak egy következmény, egy másik lépés. És az első ok, az bennem van, hogy mi az amit nem adtam meg neki, mi az amit szeretett volna, de én nem vettem észre. Persze nem magyarázat arra, h félrelép, de épp ezért fontos szerintem arra nagyobb hangsúlyt odafektetni, hogy mindig őszinték legyünk a másikkal, akkor is, ha érzékenyebb területen szeretnénk valami változást.


Felkészültem lelkileg arra, h a gyerek jöttével bepánikolhat valamelyik fél, de igazából ha nagy szerelembe és összhangban jön, akkor kevés esély van arra, hogy kialakuljon.

2011. febr. 1. 09:44
 13/37 anonim ***** válasza:

Látom itt csak a konkrét példa segíthet :)


Sokan írják itt is, hogy pl. megszületett a gyerek, és megváltozott a kapcsolat. Ez egy döntő ok lehet, hiszen minden ami történik az emberrel, kicsit megváltoztatja.

Pl. ha az egyik félnek meghal egy számára nagyon fontos ismerőse, biztos hogy változik valami benne is. Ugyanez történik egy jó állás megszerzésekor, vagy elvesztésekor, és sorolhatnám :)

És ha egyszer azt látod, hogy a férfi aki eddig ágyba vitte a reggelidet és segített mindenben most hirtelen hozzád sem akar szólni, és nagy ívből leszarja mi van veled... Egy darabig lehet bírni, sokáig nem.

Ezt persze elméleti síkon vezettem le, nem saját tapasztalat... mi éppen az ellenkezője vagyunk szerencsére :)

Hirtelen nagyon rossz anyagi helyzetbe csöppentünk, és megviselt engem nagyon... ráadásul polineuropátia alakult ki nálam (vagyis némelyik idegem rossz adatokat küld)... elég borzalmas, mikor -10fokban melegem van, 28ban meg fázom :/

Persze én is sokat változtam így, erre válaszolva a párom is, mégis csak egyre jobban szeretjük egymást, és várjuk mikor sikerül kitörni ebből a helyzetből. :)

2011. febr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Na, erről beszélek, hogy együtt vagytok, jóban rosszban! És remélem nem akarsz most elválni, vagy a párod!


Én is ilyen kapcsolatot akarok, ahol jóban-rosszban, betegségben bajban, míg a halál el nem választ élet van :)

2011. febr. 1. 09:50
 15/37 A kérdező kommentje:
kapcsolat=házasság :)
2011. febr. 1. 09:51
 16/37 anonim ***** válasza:

Dehogy akarunk válni, meg végülis még nem vagyunk teljesen házasok, még csak a polgári volt meg :)

De részéről semmi gond nincs, még ha néha hisztizek is kicsit - megérti, elég szarul érzem magam - , részemről pedig meg sem szólalhatnék, mert miatta választottam az úgymond szegénységet :)

Persze problémák mindig vannak, de nagy ritkán egy 2perces veszekedés, aztán összebújás, és ezzel el van intézve minden :P

2011. febr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy kívánom hogy neked is ilyen "mesebeli" házasságod legyen, és boldogok legyetek! :)
2011. febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Annyira jó ilyeneket olvasni, mert hát igen, én most kicsit be vagyok parázva :S pedig bíznom kéne magamban....
2011. febr. 1. 10:00
 19/37 anonim ***** válasza:
12 év után váltunk el!Próbáltam vele beszélni, nem egyszer de semmi!de ha neki 27 éves létére egy 59 éves vénember kell akkor úgy gondolom nincs mit megbeszélni!Én a családomért éltem, dolgoztam h mindent megkaphassanak szeretet adtam, vissza viszont nem kaptam!neki ennyit számított 12 év!
2011. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Virágboltban dolgoztam. A főnököm mondta, hogy onnan tudja, hogy összeházasodott egy pár, hogy a férfi már nem viszi redszeresen a virágot a lánynak. S ekkor eszembe jutott a barátnőm. A volt férje minden hónapban vitte a vörös rózsát. Majd miután megházasodtak nem vitt többet. Megkérdeztem tőle, hogy miért nem visz, azt mondta, hogy minek, nem kell már udvarolni.
2011. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!