Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nagy volt a szerelem, most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nagy volt a szerelem, most miért váltok?

Figyelt kérdés

A kérdésemet nem tudom pontosan megfogalmazni sajnos.

Arra irányul, hogy miért váltok el x év után, ha annyira szerettétek a másikat, hogy kimondtátok a holtomiglan-holtodiglant! Vagy akkor mégsem gondoltátok ott komolyan?

Hány év után házasodtatok össze?


2011. febr. 1. 08:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
68%
mert a szerelem nem tart örökké minden esetben
2011. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
A szerelem lehet, hogy nem tart örökké (bár erre láttam ellenpéldát) de attól még a szeretet tovább tart, ami továbbra is összeköti az exszerelmet :)
2011. febr. 1. 08:44
 3/37 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az a gond, hogy közben az ember változik, egy idő után megváltoznak a nézeteink, az igényeink, ami régen jó volt, már nem az. Nekem örökös problémám, hogy csak egy ideig tudok felnézni a másikra, tisztelni, később, mikor kiismerem, kezdenek bosszantani a negatív tulajdonságai és a nem tetszésemet ki is mutatom egyre bátrabban.
2011. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Igen,ezt értem, viszont éppen ezért nem értem, hogy akkor miért házasodik meg valaki - olyan gyorsan.


Mert ha mondjuk előtte négy évig együtt élnek kb, akkor ott már kiderül, hogy ki miben gyengébb, kinek hol vannak hülyeségei, rögeszmék... és akkor lehetne már ott mérlegelni, hogy ezzel együtt képes leszek-e szeretni és élni vele, míg meg nem halunk...

2011. febr. 1. 08:53
 5/37 anonim ***** válasza:
73%
Bárcsak ilyen egyszerű lenne!A holtomiglan-holtodiglant betartani!4 év után mondtuk ki,majd 16 év után váltunk el,pedig nagyon sokat küzdöttünk egymásért,és hatalmas nagy szerelem volt!komolyan gondoltuk és együtt akartunk megöregedni!Mint menet közben kiderült,hogy folyamatosan palira vettek....csak nagy szavak voltak a részéről!Úgy tűnik csak kellett valaki aki tiszta ruha ,főtt kaja stb..minden gyorsan elmúlt a részéről(ez a téged vártalak és akarlak)érzés!szóval nem lehet konkrétan megfogalmazni mi vezet a válásig-ki,mit ,hol ronthatott el!!Most együtt élek valakivel nagyon jó minden de mindenre fel vagyok készülve már tudom,hogy nincsenek királyfik és király lányok sem mesék!!
2011. febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem erre elég egyszerű válasz van! Mert az emberek megváltoznak. Kétszer sem biztos,hogy az az ember, akinek most kimondod az igent, az mondjuk 15 év múlva is ugyanaz lesz. Ahogy te is megváltozhatsz. Na már most vannak, aki ezeket a változásokat el tudják viselni, vannak akik nem. Ezt nem tudod megmondani előre, hogy ki milyen lesz majd egyszer. AZ oké, hogy most van szerelem, de nyilván elmúlik a nagy lángolás! Aztán átalakul szeretetté, de az nem mindenkinek elég, hogy a változásokat "elviselje"!
2011. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
24%
lepontoznám a kérdést is... voltál te már szerelmes??
2011. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:

A szerelem hamar elmúlik sajnos. A szeretet az marad(hat).

Egy jó kapcsolatért minden egyes nap küzdeni kell. Élesztgetni a tüzet.

Mi is elég rossz helyzetben voltunk. De aztán magamba néztem, és elkezdtem változtatni. Ajánlom Dr. Popper Péter könyveit, a neten a youtube-on is sok dolog van fenn tőle. Müllert Péter, Dr. Csernus. Nagyon ajánlom, igaz nem mindig tetszett amit mondanak, de be kellett látnom, hogy igazuk van.


http://www.youtube.com/watch?v=sNgurK9ekz8

2011. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

De épp ez az, hogy ha változás állhat be a kapcsolatban, a házasság alatt. Ezt nekem az igen kimondásakor tudnom kell, hogy ott leszek-e mellette, akkor is, ha kopasz lesz, akkor is ha impotens lesz stb. És ha valakit szeretek, szerelemmel, rajongással, szeretettel, akkor felőlem lilát is hányhat, bele a mosdóba, de akkor sem fogom elhagyni, mert szeretem.


Valaki kérdezte, hogy voltam-e már szerelmes. Voltam, és vagyok is. Akibe régen szerelmes voltam két és fél éven keresztül, az csak lukat kereste rajtam, naiv voltam, és szép szavakkal áltatott, amiket ő maga negyedig gondolt komolyan. Együtt éltünk, egymás életének részesei voltunk, hibái is voltak, de mikor láttam, h ő képtelen az én hibáim felett szemet hunyni, már én sem tűrtem el tőle.

Most szerelmes vagyok megint. Pedig féltem tőle, és mai napig is félek, h ez csak egy álom lesz. Életemben először éreztem, hogy valaki komolyan gondolja azt, h engem akar élete társának.

Viszont édesanyám kétszer vált, és én nem akarok egyszer sem.Láttam anyámon, h neki esett a legrosszabbul.


Ezért is szeretném tudni, hogy mi készteti az embereket arra, h elváljanak, hiszen mikor összeházassodtak, akkor azokat a szavakat a legnagyobb komolysággal és felelősséggel kéne kimondani.


Szerintem

2011. febr. 1. 09:25
 10/37 A kérdező kommentje:

Meg akkor működik egy kapcsolat ha oda-vissza meg lehet minden problémát beszélni!


Sokan írják, különböző posztokban, hogy ő vagy meg sem próbált beszélni vele, vagy megprobált de eredménytelenül.


Amikor járok valakivel, már akkor kiderül, hogy a másik nyitott-e az őszinte kapcsolatra, és ha látom, hogy nem, akkor nem vágok bele? Vagy ebben is meg lehet változni később?Annak ellenére, hogy ha az egész élete az egészséges őszinteségben telt el?

2011. febr. 1. 09:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!