Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek csináltassak külön vagyonnyilatkozatot esküvő előtt? Hogy működik ez? Kihez forduljak?
Esküvő előtt állok, van egy lakásom amit már évek óta egyedül törlesztek!
Esküvő után nem szeretném hogy közös vagyon legyen...
Esetleg ha történik velem valami vagy válásra kerülne a sor akkor maradjon az én tulajdonom..
Elég ha írok róla papírt?
Vagy forduljak ügyvédhez?
Van ebben valakinek tapasztalata?
Csináltass,én is fogok, ha tetszik majd a csajnak, ha nem.
Főleg, h ugye a csajok elég nagy része a lóvéra megy....
Mivel házasság előtt szerzett vagyon, így nem válik közössé. De a törlesztés már "közös" lesz jogilag, így annak arányában lehetne követelés. Pl. házasság alatt még törleszted a fennmaradó 3 M Ft-ot, akkor 1,5M Ft a párod "törlesztése". Függetlenül attól, hogy ténylegesen ki mennyit tett bele. Ha nagyon akarja, ezt követelheti egy válás során.
Másik eset: eladod a lakásod házasság után - akkor a teljes összeg, függetlenül attól, hogy ki szerepel a tulajdoni lapon, közös lesz.
Emiatt inkább megérné írásban rögzíteni a házasság előtti vagyont. Apróságokra lehet, de szerintem nem éri meg kitérni (pl TV, rádió, DVD-lejátszó). Inkább az ingatlanokat, járműveket érdemes rögzíteni benne, mert azok képviselnek nagyobb értéket.
Közös vagyonnak nem számít a házasság alatt történt öröklés. Az marad azé, aki kapta. De itt is érdemes vigyázni, hogy mire fordítja az ember az összeget. Ha számlákkal visszakövethető, hogy pl örököltél 20 M Ft-ot és abból vásároltál egy lakást, ugyanilyen értékben, akkor az az örökségből történt és nem a közös vagyonból.
Köszönöm sokat segítettél!
Számlaszámot is lehet külön vagyonnak írni?
Számlaszám + lakás..
Ha idő előtt feldobnám a talpam akkor meg minden szálljon vissza a szüleimre..
Esetleg ha gyerek lesz akkor meg ő rá..
Sajnos annyi negatív tapasztalattal találkoztam hogy fontosnak tartom mindezt..
Eleve csak az számít közös vagyonnak, amit a házasság alatt szereztek. A ház eleve a tiéd, a törlesztő részletek mennek majd felesben. Ezt nem árt tényleg papíron lefektetni, hogy ezután hogy is legyen. Beszéld meg egy ügyvéddel.
Bár, ha a jövendőbelid nem túl gazdag, valószínűleg önként és dalolva lemondana egy hitellel terhelt ingatlanról.
Ha veled történne valami a házat a gyerekek öröklik, a házastársad csak a haszonélvező lesz.
De ha ennyire parázol, akkor minek nősülsz? Mert hogy nem bízol a párodban, az biztos. Ha csak együtt éltek, attól még lehet közös gyerek, meg minden, a párodnak semmi köze nem lesz a vagyonodhoz még véletlenül sem és nem is jár annyi papírmunkával.
A számlaszám egy adat, az azon szereplő összeget kell bizonyítani, könyvelő, ügyvéd kellene hozzá. Ők pontosan elmondják. Ha gondolod, mindkettőt ismerek jót, bár a fővárosban - mindkettővel dolgoztam együtt már.
Szülők: irasd az ő nevükre az ingatlant, neked legyen rajta haszonélvezet. Így csak a te engedélyeddel lehet bármit is csinálni a lakással. Pl. eladni is csak a te írásos nyilatkozatoddal tudják. Bármikor lemondhatsz a haszonélvezetről. Eladásnál az ára hivatalosan a szüleidé, de ha megbízol bennük, akkor ez egy könnyebb módszer.
Ha van gyerek, automatikusan ő örököl mindent utánad. A házastársat a fent említett haszonélvezet illeti meg a halálod esetén.
Ha halál esetén nincs gyerek, akkor a házastárs örököl. De ezt a fenti módszerrel ki lehet kerülni.
Saját példámat tudom mondani, bár nem pont emiatt alakult így: szüleim a házukat gyerekkoromban a nevemre iratták, mivel nincs testvérem és úgyis én örökölném. Nekik haszonélvezetük van rajta. Tehát nem adhatom el, csak ha nyilatkoznak, hogy lemondanak a haszonélvezetről.
A saját lakásom a hitel miatt a szüleim nevére került. Hitel már nincs rajta, de jogilag nem is az enyém.
Ha a férjem (szerencsére nem ilyen, csak elméleti példaként mondom) ki akarna forgatni, lenne egy haszonélvezet miatt eladhatatlan vidéki házfele.
Haszonélvezettel terhelt ingatlant vagy nem vesznek meg, vagy nyomott áron, mert bármit akar vele a tulaj csinálni, a haszonélvező(k) hozzájárulása kell. Legyen az kiadás, felújítás, eladás... Így nem jó üzlet senkinek sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!