Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Semmi nem elég neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Semmi nem elég neki?

Figyelt kérdés
15 év házasság után válunk a feleségemmel. A ház az enyém, mert a szüleimtől kaptam a házasság előtt, így neki kell menni. Ő kap nyolcmillió forintot, ebből szerintem simán vesz magának egy lakást, neki mégse elég, ő a házat akarja. Három gyerekünk van, az egyik nálam, a másik nála, a harmadik egyetemre jár, mindketten támogatjuk, ahogy tudjuk.
2011. jan. 5. 20:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Na, ezért nem fogok férjhez menni! Elvennék az embertől mindenét!
2011. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Szerinted mit veszek el tőle? Ami soha sem volt az övé? Ha meg nem jön hozzám, akkor most lakása sem lenne, vagy fizethetné a hitelt. De jobb is, ha te nem mész férjhez, szívességet teszel ezzel a férfiaknak!
2011. jan. 7. 07:56
 23/34 anonim ***** válasza:
Szerintem az utolsó válaszoló pont a te pártodon van. Csak félreolvasol...
2011. jan. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Ha félre értelmeztem, akkor elnézést kérek!
2011. jan. 7. 08:02
 25/34 anonim ***** válasza:

Na még egy utolsót írok aztán befogom...


Ha te nem veszed el, akkor meg neked nem lenne három szép gyermeked és lehet, hogy rádomlott volna már a ház...honnan tudod, hogy mi lett volna ha?????

Szült neked három gyermeket. Semmi tisztelet nem maradt benned már iránta? Valamit nagyon elrontottatok.


A gyerekeket én nem választanám szét egyébként...az egyetemista is haza fog járni hétvégenként, vizsgaidőszakban, szünetekben (tehát az év felében) kimosni és enni. Hova fog menni? És utána? Még mindig nem fog tudni elindulni egy papírral a kezében olyan könnyen.


Persze ha béke van és maradt még szeretet, akkor megoldható minden. De nem ez jön le sem a kérdésedből, sem a további hsz-eidből.

Nem a "vagyonodért" ment hozzád és neked, no meg a gyermekeiteknek áldozta az életét. Azért gondolj bele a nő helyzetébe kicsit!

2011. jan. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Szerinted mi lenne a jó megoldás?
2011. jan. 7. 08:17
 27/34 anonim ***** válasza:

Mire föl kap egyáltalán 8 millió forintot?

Költöttek a házra, az rendben van, de vannak neki erről számlái, amivel igazolni tudja?

Szerintem ne adj neki semmit, rakd ki a szűrét, aztán ha nem tetszik neki, pereljen.

2011. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy ha megteheted, hogy jó -jobb- körülmények között hagyd a családod egyik felét, akkor miért nem teszed meg ezt?


Csak tippelem, hogy mennyit ér a ház és mennyi megtakarításotok lehet. A ház és hozzá az egyéb ingóságok (autó, megtakarítás, bútorok) mennyit érnek? 40-50 milliót? Ebből szerintem 12 milliót adnod kell (egy tisztességes otthonhoz egy nagyvárosban ennyire szükség van). Ebből vehet egy 3 szobás panelt, ahová a legnagyobb gyerek is hazatérhet bármikor. De 8 millióból mifelénk csak a leglepukkantabb 1,5 szobást vehetné meg.


De hogy magamról is írjak valamit. 30 éves vagyok. A szüleim 16 éves koromban váltak el. Nálunk is apum indult többel (nem egy házzal ugyan, de taxisként már volt komoly megtakarítása). Két házunk volt. Egy kicsi felújításra szoruló és egy nagy háromszintes újépítésű a város legmenőbb részén.

Gondolhatod én maradtam anyuval a kicsiben. A bátyám (21 éves)apuval a nagyban. Persze biztosított apa arról, hogy bármikor mehetek hozzá és mindenben támogat és félretesz nekem etc... Mindent el is hittem és biztos vagyok benne, hogy komolyan is gondolta AKKOR (jó volt a kapcsolatunk, tudom, hogy szeretett).

Szerettem anyuval lenni, nem a pénz meg a körülmények voltak a fontosak, hanem az, hogy végre nyugalom és béke van az állandó veszekedések után.

Egy-két évig még látogattam aput és folyamatosan tartottuk a kapcsolatot. De amikor egyetemre mentem már nem emlékszem csak egy-egy telefonra. Közben eladta a házat, vett kettő kisebbet. Az egyiket a bátyámnak a másikat magának ahova is került új asszony és született két újabb gyerek. Rólam úgy elfeledkezett mintha a világon se lettem volna sohasem. Három éves a kisfiam. Amikor megszületett felhívtam, hogy szeretettel várjuk, sok boldogságot kívánt, de nem jött el. Azóta sem látta az unokáját.


A bátyámnak van saját lakása, amiben egyedül betegen él.


Én pedig most költöztem haza a kisgyerekkel és a párommal anyuhoz a pici házba, mert túlvállaltuk magunkat a lakáshitellel és nem láttunk más megoldást.


Szóval a te történetedben magamat látom és magamat áldozatnak tartom és igazságtalanságnak, ami és ahogy történt.

Okosabbnak kellett volna lennem a váláskor és anyukámnak is okosabbnak és önzőbbnek kellett volna lennie. Nem is értem miért is értük be a kevesebbel és miért hittük el a sok maszlag ígéretet...

2011. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Nekem nincs semmim, ha férjhez mennék és elválnék, miért követelőznék?Legfeljebb a gyerekek miatt próbálnék valami normális megoldást keresni, de nem kéne az amiért nem én dolgoztam meg.Viszont a ti gyerekeiteknek joguk van a házadra, szóval akár a nevükre is írathatnád.
2011. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
bocsánat, de 8 millió forint elég szép összeg. teljesen méltányos. még szép, hogy a kérdező nem megy ki a házából, h átengedje a feleségnek és a másik gyereknek... a ház az ő tulajdonában állt. a feleségét pedig sztem bőséggel kifizeti ezzel a 8 millióval. én nem tartom jó ötletnek a gyerekek szétválasztását, de a férj sztem csak akkor hagyná el a házat, ha a feleség! fizetné ki őt belőle, így voltaképpen megvéve azt. ahhoz az ingatlanhoz nincs köze jogilag. pénz formájában pedig "honorálva" van mindaz, ami munkát, pénzt ő abba beleölt. mégis milyen alapon tenné ki onnan a férjet?
2011. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!