Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Semmi nem elég neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Semmi nem elég neki?

Figyelt kérdés
15 év házasság után válunk a feleségemmel. A ház az enyém, mert a szüleimtől kaptam a házasság előtt, így neki kell menni. Ő kap nyolcmillió forintot, ebből szerintem simán vesz magának egy lakást, neki mégse elég, ő a házat akarja. Három gyerekünk van, az egyik nálam, a másik nála, a harmadik egyetemre jár, mindketten támogatjuk, ahogy tudjuk.
2011. jan. 5. 20:33
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

A bírók számára mégis ki a szimpatikus?

Aki meghunyászkodik talán?

A törvény az törvény, a saját eredeti tulajdon pedig marad annál, aki szerezte a házasság előtt, ezzel számoljon az, aki semmit nem tett bele, csak magát a készbe.

2011. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
20%
Nos a szimpatikusságot úgy értettem, hogy nem vet jó fényt az emberre, ha a gyerekei anyját akarja kis összeggel ellátni váláskor. A bíróságok eléggé anyacentrikusak a mai napig, remélhetőleg az anyuka nem akar majd a gyerekekkel zsarolni, mert simán nekiítélnék. 15 év házasság után meg érvelhet vele, hogy neki több jár, mert bár a nevén nincs a ház, de házasságba sok energiát, esetleg fizetését (ha nem volt háztartásbeli) belefektette. Ezért írtam, hogy inkább csak szóban, személyesen fenyíteném be, hogy arra esélye sincs, de kaphat kevesebbet is. Talán akkor majd nem cirkuszol a válóperen.
2011. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Mindegy menyit patog a ház a tied ha csak nem iratod a nevére semmi köze hozzá nem is lesz.
2011. jan. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Van itt valami bibi.

Ha van már egy egyetemista korú gyermeketek akkor hiába 15 éve vagytok csak házasok, minimum 18 (de lehet 23) éve egy család vagytok és vagyonközösséget alkottok. Ha a szüleid abban az időben vették neked a házat, amikor már együtt neveltétek a gyereket, de még a házasságkötés előtt álltatok az nem számít. Az az időszak is közös vagyonszerzésnek minősül.

Továbbá, az eltellt 15-18 év alatt az a ház nyilván átalakult - bővült, felújult etc... Ezeket bizonyíthatja és az értéknövekedésnek szintén övé a fele.


Ráadásul, ami a legjobban zavar és meggyőz arról, hogy te itt simlis vagy a következő: a két kiskorú gyermeked közül az egyiket ő neveli tovább, de te rá nem vagy figyelemmel. Simán hagyod, hogy a másik gyermeked egy kis panelben (8 millióért max másfél szobás nem felújított, 8. emeletit kapnak és miből is rendezik be?) húzza meg magát az apjával.


Szóval mi is a valódi igazság?

2011. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
apja helyett anyját akartam írni bocs...
2011. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Bele tudsz ám kötni mindenbe!

A ház már akkor az enyém volt, mikor a feleség még tervben sem volt, és igen az első gyereknél még nem voltunk házasok, és igen költöttünk közösen a házra, de a nyolcmillió forint ezt bőven fedezi. Egyik gyerek nála, a másik nálam, szerintem ez így igazságos, vagy szerinted itt kellene maradni a másik gyereknek is, és az anyja fizessen gyerektartást? Örüljön, hogy tud venni lakást, más a nyolcadik emelet másfél szobás kis lakását fizeti 30 évig.

2011. jan. 6. 15:51
 17/34 A kérdező kommentje:
Ja, és be tudja rendezni, mert a bútoroktól kezdve, mindenen elosztoztunk. Annak idején könnyű volt beköltözni a kész házba, akkor most ne sírjon.
2011. jan. 6. 15:59
 18/34 anonim ***** válasza:

Nem kötözködök. Te indítottál olyan címmel, ami eleve kérdéseket vet fel az emberben...


Amúgy tényleg jól végiggondoltátok, hogy mi lesz így a gyerekekkel? Te kergetőzöl az egyikkel a nagyházban, a másik pedig a sértett anyjával meghúzza magát egy lukban. Hogyan döntöttétek el, hogy kinek-melyik sors jut a továbbiakban? Nem csak anyagi értelemben gondolom...

2011. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
A gyerekeket is megkérdeztük, nem olyan kicsik már, de ha probléma lenne belőle, bármikor változtathatunk. Szerinted mi a jó megoldás?
2011. jan. 6. 16:29
 20/34 anonim ***** válasza:
Én max csak azért aggódom, hogy a két gyerek így tud-e elég időt együtt tölteni. Mert gondolom azért lesznek olyan alkalmak, amikor a másik gyerek lesz veletek. De én sem látok ebben a megoldásban problémád, gondolom ha a lakásban lévő gyereknek kell majd valami és anyukája nem tudja megvenni, megveszed neki.
2011. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!