Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámnak semmi sem elég,...

Anyukámnak semmi sem elég, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy én a hasonló korú társaimhoz képest igen felelösségteljes vagyok, anya azonban mégsem bízik meg bennem (nem cigizem, nem iszom, nem drogozom). Pl. tegnap elmondta nekem, hogy ma tanuljak, amikor most kezdtem a gimit, és az angol kivételével mindegyik órán csak bemutatkoztunk, angolból azt a kevés házit pedig megcsinálom. De utána olyanokat mondott, hogy verés lesz, ha rossz jegyeim lesznek félévkor, meg hogy sosem tanulok. Pedig minden délután tanultam tavaly is, kitünö voltam, és szinte minden évben így volt, néha becsúszott 1-2 négyes. Sokszor délután, amikor nem kaptam leckét, eljátszottam, hogy tanulok, csak hogy nyugodt legyen. Az írásbeli felvételit is az egész suliban én írtam mega 2. legjobban, de anya mégsem hisz nekem. Mindig csak arról papol, hogy tanulna kell... DE ÉN TANULOK!!!Miért csinálja ezt? A tanulás melett nem is járhatok különórára, pedig én úgy szeretnék! A gimiben is sok érdekes programra szeretnék jelentkezni, de itthon inkább nem is beszélek róla, mert utána jön a szokásos szöveg, hogy a tanulás a legfontosabb... 15/Lw
2011. szept. 4. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Ellopta a gyerekkorodat. Részvétem!
2011. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hű,nem vagy könnyű helyzetben! vele gondolom hiába is beszélnél erről. Apukád,nagymama,rokon,barátnő nem tud abban segíteni, hogy beszéljen anyukáddal?
2011. szept. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hm,hát ez érdekes.esetleg valamelyik tanárod,vagy az osztályfőnököd nem tudna rá hatni egy személyes beszélgetés során?persze ehhez kell egy kis idő,és bizonyítás,mivel új suli.de lehet hogy ha beszélne vele egy tanár,akkor meg tudná győzni arról,hogy semmi probléma veled,és nagyon is jól tanulsz.
2011. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

gondolom úgy érti tanulj előre! te meg akkor kezdj el színészkedni ..ha egésznap a könyveid a szobában kinyitva szétszórtan hevernek, te meg ott ülsz közöttük azt tanulásnak veszi.. ekkor mondhatod: anya megkaphatom az új mobilt? mindenkinek jobb van mint az enyém, és én megérdemlem!

amm meg tipikus szülői probléma leszid a dolgok előtt mielőtt elkövetted volna.. én iylenkor beégetem az anyám..elmondom a barátnőjének amikor anya a szokásához híven leszid a semmiért( háá anya mindig oylanért szidd le amit el sem követtem) vagy apának...(de de de nézd meg apa most is oylanért kiabál velem amit el sem követtem!)

általában ilyenkor végig gondolja hogy eltúlozza a dolgokat..de minden csoda 3 napig tart..

2011. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

amm javul majd a helyzet ha jó jegyeket szerzel.. fontos hogy most 9.ben ne szállj el magadtól .. a neheze csak most jön !! hidd el ..én elrontottam nagyon elrontottam a 9.et..pedig az én sulimban én írtam a legjobb felvételit ..végig kitűnő voltam ..csak ugye nagylány lettem ..gimibe jártam .. és évvégére csak 4,6 lett az átlagom...amm meg nem ajánlom a különórákat középsuliban el kell kezdened egy adott tantárgyra koncentrálni .pl ha szereted a kémiát, akkor ne menj el külön fizikára, egy tantárgyat ki kell emelni a sok közül és a legjobbnak lenni benne, mert aztán később jönnek az oktv-k és bírsz belőle versenyezni, aztrán ha jól teljesítesz nagy sok plusz pontot szerezhetsz

tényleg azt ajánlom hogy a tanulással törődj ..gimiben egy oylan embernek aki tényleg akar kezdeni valamit az élettel egy olyannak a tanulással kell törődni, ezen a hétvégén csak 11 esszét kell írnom, és megtanulnom tavaly félévig a biosz anyagot újra..:S elég jól állok már 9 kész volt tegnap

és az iylen hogy diákönkormányzat, újságírókköre, na az ilyeneket hanyagold ..semmire sem jó csak bent kell maradnod délután a suliba és egy kilencedikest mindenki nagyívben leszar

tudom most neked nem kell sokat tanulni, de az anyag hirtelen vált át majd a nehézbe és a sokba ..és lesz oylan hétvége amikor inkább nem alszol csakhogy befejezd a tanulást

anyukád most túlzásba esett, de elér majd arra a szintre ahogy most az enyém is hogy könyörög hogy ne tanuljak többet .. hidd el ha tényleg oylan vagy mint amilyennek leírtad magad, és az anyukád is , elfog jönni az idő hogy kéri hogy ne tanulj

2011. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ez kemény! Anyud túlzásba viszi ezt de nagyon! És én ezt elképzelni sem tudom hogy miért nem enged el külön órákra, ilyenkor mond azt hogy az is a tanulás részéhez tartozik mivel ott segítenek is mindenben ha ezt megmondod neki csak megérti hogy ez segítség a tanulásodhoz.
2011. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg jóban lenni az osztályfőököddel. Evvel sokra viheted még. Nem kell nyalizni, hiszen jól tanulsz emellé legyél kedves vele tisztelettudó. És mikor már kicsit benne vagytok a tanévben akkor mondd el az ofőnek ezt. Hogy jól tanulsz amit lát is minden tanár, mégse engednek el a szüleid különórákra, hogy beszéljen Édesanyáddal, hogy ez csak jót tesz neked meg ilyesmi. Azért, ha tanárodtól hallja biztos többet vet a latba. Édesanyádnak is lehet kis beütése. Igaza van, hogy a tanulás az első, de nem az egyetlen feladat. Kötelesség amit teljesítesz. Utána bizonyos kereteken belül azt csinálsz amit akarsz. Legalábbis nekem ha gyerekem lesz nálam így lesz.

Én ha el szerettem volna menni ilyenre annyit mondtam, hogy kötelező! Azt elengedett.

Apukád? Őt nem említetted, de vele is próbáld meg elsőkörben megbeszélni. Nagyid, barátnőd? Anyukád barátnője aki tud rá hatni?

Én ezeket próbálnám meg.

2011. szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
44%

Rövid, tömör és kemény leszek: anyukád a saját kis el.b.a.szott életét akarja kijavítani úgy, hogy téged ostoroz, hogy te előrébb vidd az életben. Bocsánat, ha megbántottalak, de gondolom nem valami vezető beosztásban dolgozik anyukád, hanem úgy szólván, a "melós" réteget képviseli. Voltak álmai, voltak vágyai, amiket nem tudott véghezvinni. És úgy gondolja, hogy ha erősen kézben fog, és "taníttat", akkor te többet fogsz elérni az életben tőle.


Az, hogy félt téged, lehet hogy a problémának csak egy része. Nem is alaptalanul félt, csak elég, ha szétnézek facebook-on, az utcára még ki sem tettem a lábam, mondjuk péntek este...

2011. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
azta k*rva! én már rég élve eltemettem volna ha ilyen sza*házi anyám lenne... gyökér az anyád, ennyi.
2011. szept. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!