Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tönkretehet mindent egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tönkretehet mindent egy idegen nő, csak azért mert gyereket szült a páromtól?

Figyelt kérdés
Még nem bizonyította be, de folyik a bírósági per, ahova nem engedtem el a páromat.Majd jól megszívja az a büdös k'va!Állítólag a páromnak volt mellettem kapcsolata és terhes lett a nő és megszülte, most meg beperelt minket, de mi együtt neveljük az előző házasságomból született gyerekemet és közösen vettünk fel hitelt a párom lakására, amit törleszteni kell.Ha kiderül, hogy tényleg a páromé a gyerek, akkor nagyon rossz anyagi körülményeink lesznek.Mit tehetünk?
2010. nov. 18. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
42%

Kikérheted magadnak a szaktekintélyt, másolni bárki tud.

Jogász létedre nem tudom, mit keresel ezen az oldalon, ahol leginkább hozzám hasonló aluliskolázottak vannak.

XD

Nekem legalább van önkritikám.

2010. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
92%

ma 12:07-nek

Én nem vagyok jogász,sőt elég laikus vagyok a jogokkal kapcsolatban.

De tény ,hogy aki hosszabb ideig nem fizet gyerektartást az akár börtönben is végezheti.

Személyes tapasztalat.Nagybátyám több éve nem volt hajlandó gyerektartást fizetni.Bíróságról bíróságra járt a gyermek anyja,hogy valami is pénzt kiharcoljon.Több év alatt az állam végül is megelőlegezte,de a nagybátyám az államnak sem volt hajlandó fizetni.Így eljárás indult ellene,és 1 év szabadságvesztésre + pénzbüntetésre ítélték.Akkor próbált kapkodni,és rohant,hogy mégiscsak fizetne,de be kellett mennie a börtönbe.

Hozzá kell tennem,hogy sok év eltelt mire a jogerős ítélet megszületett,sok-sok tárgyalás volt,és ez lett a vége.

Bizony előfordul,hogy valakit börtönbe zárnak gyerektartás elmulasztása esetén.

Üdv 33/N

2010. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
17%

A jogásznak üzenem hogy hülyeséget írt! Azt írta hogy sohasem lesz a feleségé a házasságkötés előtti cucc.

Téved, mert a hatályos törvény szerint bizonyos házasságban töltött idő után közössé válik, nem tudom most ez pontosan mennyi, de amikor én tanultam ezt anno akkor még 15 év volt.

2010. nov. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
96%
Ma 15.o9nek üzenem, hogy én még csak jogász sem vagyok, de lesz közös soha az, ami a házasság előtt különvagyon volt!
2010. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
100%

"Téved, mert a hatályos törvény szerint bizonyos házasságban töltött idő után közössé válik, nem tudom most ez pontosan mennyi, de amikor én tanultam ezt anno akkor még 15 év volt."


Az a törvény már megszűnt. Házasság előtt szerzett vagyon, külön vagyonnak számít. De abban igazad van, hogy volt ilyen törvény.

2010. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
52%

"Az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, tizenötévi házassági együttélés után közös vagyonná válik"


Ptk., hatályos tv., házassági vagyonjog

2010. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
100%

A házastárs különvagyonához tartozik, azaz a másik házastárs semmilyen jogcímen nem tarthat igényt azokra a vagyontárgyakra, amelyek

- a házasságkötéskor már megvoltak,

- a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,

- személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,

- különvagyon értékén - öröklés vagy ajándékozás útján juttatott pénzösszegből, illetőleg az örökölt vagy ajándékba kapott vagyontárgy értékesítése során befolyt vételárból - szerzett vagyontárgy."


A különvagyonhoz tartozó tárgy, az nem a különvagyon.

2010. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
81%

Kedves utolsó, az ingatlan nem használati tárgy. A jogszabály nem erre vonatkozik, hanem pl az edényekre, a bilire, úszógumira, etc. 15 éve nem tanulhattad azt, hogy a különvagyonhoz tartozó ingatlan közös vagyonná válik, mert a Csjt (1952. évi IV. tv.) szerint ez 58 éve így van. Ez csak egy laikus félreértelmezők által terjesztett urbán legenda. Amúgy nem a Ptk. szabályozza - nem is lenne miért, mert ez nem a polgári perrendtartás hatáskörébe tartozik - hanem, mint írtam, a családjogi törvény. Gondolom, ha orvos lennék, arról nyitnának vitát egyesek, hogy a vakbelet a fülön át kell kivenni, mert a szomszédjuk keresztanyjának a nagynénje így hallotta. :)


Meg ugyan miért ne lehetnék itt? Regisztrációkor nem volt kiírva, hogy diplomával tilos. Szerintem nem én vagyok az egyetlen. Egy csomó dolog van, amit nem tudok, pl számtek témakörben gyakran kérdezek. De kérdezhetnék az állatokról, a gyereknevelésről, bármiről. Én a joghoz értek, más meg máshoz, azért van az oldal, hogy segítsük egymást. Erősen kétlem, hogy akár itt, akár máshol valaha is bunkó lettem volna, mindig a legjobb tudásom szerint válaszolok mindenre.

2010. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
Nem utolsó, a 17.29-es, elnézést.
2010. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
100%
18.39. igazad van! És szerintem kulturáltan válaszoltál nekem és a többieknek is!
2010. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!