Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tönkretehet mindent egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tönkretehet mindent egy idegen nő, csak azért mert gyereket szült a páromtól?

Figyelt kérdés
Még nem bizonyította be, de folyik a bírósági per, ahova nem engedtem el a páromat.Majd jól megszívja az a büdös k'va!Állítólag a páromnak volt mellettem kapcsolata és terhes lett a nő és megszülte, most meg beperelt minket, de mi együtt neveljük az előző házasságomból született gyerekemet és közösen vettünk fel hitelt a párom lakására, amit törleszteni kell.Ha kiderül, hogy tényleg a páromé a gyerek, akkor nagyon rossz anyagi körülményeink lesznek.Mit tehetünk?
2010. nov. 18. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
87%

"Csak nem akarom, hogy azok bármit is kapjanak abból ami a miénk"

Most írod, hogy jelzálog van a lakásotokon, ergo ebből kifolyólag tartoztok a banknak, vagyis: a lakás elméletben a tiétek, a gyakorlatban meg akkor tarthatjátok csak meg, ha már vissza lesz fizetve az adósság, ami rajta van.Szóval az tévhit, hogy "az a tietek", ez épp olyan, hogy aki OTP-re veszi a lakását, az a lakás majd akkor lesz végérvényesen saját tulajdon, ha az utolsó törlesztőrészlet is be lesz fizetve a banknak.

2010. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
79%
Mintha rólam írnál, tök ugyanaz a szitum, csak én a másik oldalon állok.Hát megkaptad a magadét és jogosan.Én nem veszek tudomást a gyerekem apjáról, akit az új nője irányít és a gyerekhez sem engedi.Majd megkapom a gyerektartást és szeretem, nevelem egyedül az imádott gyerekemet!Nem kell az apja lakása, sem a pénze, csak amit megítél a bíróság, de nagyon remélem, hogy megszabadul attól az elmebeteg nőtől, aki pont olyan mint te és érdekes, gyerekes anyuka ő is és nemrég volt az esküvőjük.Hát ezek az előzmények kellenek egy tartós, boldog házassághoz.
2010. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek az előttem szólókkal.


Mindenesetre undorytó a családi életetek, a férjed és a te gondolkodásod is!

De látom ez nem zavar, itt elmondta mindenki a véleményét de te nem reagálsz semmire, csak azt ismételgeted hogy ugye a másik gyerek nem kap semmit?

Neki több köze lesz férjed vagyonához mint Neked ez tény, a te gyerekednek meg semmi köze nem lesz hozzá, sajnos ez a törvény.


Mindenesetre én is kirúgtam volna a párom a helyedben, nem értemmiért akarod ennyire megtartani... kutyából nem lesz szalonna, ki tudja hányszor csalt még meg és hánnyal fog még. Lehet nem ez a gyerek az egyetlen örököse csak a többiről még nem tudsz.

2010. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
53%
Mért pontoznak le minden olyan kérdést aminek van vallóság alapja?
2010. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
85%
a párod gyereke nem kaphat abból amia tiétek,de a te gyereked a párod uygamugy tartsa el?
2010. nov. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
76%

21.31: nem tudom, hogy te hol olvastad, hogy én adósok börtönét írtam volna. Az nyilvánvalóan nem létezik, a hagyományos ellenben igen. A tartási kötelezettség elmulasztása bűncselekmény, benne van a Btk-ban. A huncut petákot sem kapó ismerőseid ugyanúgy élhetnek a feljelentéssel, mint a hölgy, akiről a kérdező beszél. Nem "börtönös filmeket" nézek, hanem jogász vagyok.



Kérdező, te meg fogd fel: a férjed lakása, ami már megvolt a házasságkötés előtt, sosem lesz a tiéd, sem közös.

2010. nov. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
57%

09:03

Először is kötve hiszem, hogy jogász lennél, már csak a megnyílvánulásaid alapján...szerintem Te voltál eddig a legalpáribb itt a sok közül.

Szóval van jópár ismerősöm és hiába élt az asszonyuk a feljelentéssel, egyszerűen nem tudják behajtani a volt férjen, mert nincs bejelentett állásuk és semmilyen ingatlan a nevükön.Az már más kérdés, hogy amíg nem dolgozik legálisan a feljelentett férj, addig is halmozódik a sok ki nem fizetett gyerektartás, vagyis adósság, aztán amint lesz törvényes jövedelme, már megy is a letiltás.De hogy vki ezért börtönbe kerüljön, azt erősen kétlem.

De ha már ekkora arc vagy, idézd nekem a BTK sokadik paragrafusát, amiben ez áll, hogy akár szabadságvesztéssel is járhat a tartási kötelezettség elmulasztása, esküszöm, utána olvasok.Elvégre akinem adóssága van ilyen formában, az még nem bűnöző.

Ha akarsz írj privátot, ne itt OFF-oljunk.

2010. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
47%

"Az ilyen ügyeket különösen szeretik a bíróságon, a sitten is tárt karokkal fogadják, már az első nap lesz pár törött végtagja."

Ez volt az a mondat, ami alapján leszűrtem értelmi színtedet + a dolgokhoz való hozzáértésedet.

2010. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
35%

Bocs: még vmi, az a bizonyos "elővezettetés" a komcsi időkben létezett, amikor a "bűnösért" kijött a hatóság, max.a továbbiakban nem az otthonába vezetteték vissza, hanem a Gulágra, a mai rebdszerben le sem sz*rják az ilyesmit, ha csak nincs vmi hyper-szuper ügyvéde valakinek ( csak arról meg nem feltételezem, hogy a gyerektartásért lobbizna ).

Elővezettetni vkit egy sima tartozási ügy végett?!

Nem egy terrorista tömegmészárosról van szó.

( És már bocs, de javíts ki, ha szakember vagy, de úgy tudom ez a Ptk. tárgyköre és nem a Btk-é.)

2010. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
87%

Nem írok privátot, mert nincs veled semmi leveleznivalóm. A hangnemedet, és a szakértelmem kétségbevonását pedig kikérem magamnak, majd húsz éve vagyok a szakmában, és kétlem, hogy egy internetes oldalon kötözködő laikusnak, aki baromi okosnak hiszi magát csak azért, mert van néhány ismerőse, aki nem kap gyerektartást, bármiféle elszámolással, vagy magyarázattal tartoznék.


Tartási kötelezettség elmulasztása:


Btk. 196. § (1) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztés­sel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2)

(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a tartás elmulasztása a jogosultat súlyos nélkülözésnek teszi ki.


Az elővezetés:


1998. évi XIX. tv.


69. § (1) Ha a terhelt, a védő, a tanú vagy a szakértő idézés ellenére nem jelenik meg, és ezt előzetesen, mihelyt az akadály a tudomására jut, haladéktalanul, vagy ha ez már nem lehetséges, az akadály megszűnése után nyomban, alapos okkal nem igazolja, illetőleg az eljárási cselekményről engedély nélkül távozik,


a) a terhelt elővezetése rendelhető el,


b) a tanú elővezetése rendelhető el, vagy rendbírsággal sújtható,


c) a védő és a szakértő rendbírsággal sújtható.


(2) Ha a terhelt, a védő, a tanú vagy a szakértő önhibájából olyan állapotban jelenik meg, hogy nem hallgatható ki, illetőleg az eljárási kötelezettségeit nem képes teljesíteni, a következő kihallgatására, illetve eljárási kötelezettségének teljesítése érdekében a terhelt elővezetése rendelhető el, a tanú rendbírsággal sújtható vagy elővezetése rendelhető el, a védő és a szakértő rendbírsággal sújtható. Az okozott költség megtérítésére a felsoroltakat kötelezni kell.


162. § (1) Az elővezetés személyi szabadságot korlátozó intézkedés annak érdekében, hogy az érintettet a bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság elé állítsák, vagy biztosítsák az eljárási cselekményen, illetőleg a szakértői vizsgálaton való részvételét.


(2) A törvényben meghatározott személyek elővezetésének elrendeléséről a bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság rendelkezik.


(3) Az elővezetést a rendőrség hajtja végre. Az elővezetést az általa nyomozott ügyben az illetékességi területén eljáró más nyomozó hatóság is végrehajthatja. A rendőr, illetőleg a nyomozó hatóság az érintett személyt az elővezetést elrendelő határozatban megjelölt helyre kíséri, ennek érdekében a reá irányadó törvény szerint szükség esetén kényszert és más intézkedést alkalmazhat.



Világosan, és érthetően le van írva, remélem, kielégítettem a kíváncsiságod. Tök mindegy, hogy te hogy gondolod, vagy szerinted hogy lehetne másképp, a jog nem tippek kérdése, hanem a tényeké, és a jogszabályoké.

2010. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!