Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tönkretehet mindent egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tönkretehet mindent egy idegen nő, csak azért mert gyereket szült a páromtól?

Figyelt kérdés
Még nem bizonyította be, de folyik a bírósági per, ahova nem engedtem el a páromat.Majd jól megszívja az a büdös k'va!Állítólag a páromnak volt mellettem kapcsolata és terhes lett a nő és megszülte, most meg beperelt minket, de mi együtt neveljük az előző házasságomból született gyerekemet és közösen vettünk fel hitelt a párom lakására, amit törleszteni kell.Ha kiderül, hogy tényleg a páromé a gyerek, akkor nagyon rossz anyagi körülményeink lesznek.Mit tehetünk?
2010. nov. 18. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 A kérdező kommentje:
Mi évek óta együtt vagyunk és nagyon szeretjük egymást, akármilyen hihetetlen, de közben volt egy botlása, amit megbocsájtottam.Végig reménykedtem, hogy nem terhes, aztán, hogy nem is a páromtól, de megdőlni látszik minden.Volt közben olyan, hogy elbizonytalanodott a párom és azt mondta, hogy hiányzik neki a gyerek, de nem engedem át annak a másiknak és lehet mondani rám bármit, ő az enyém!Majd elfelejti és kész.Engem csak annyi érdekelt volna, hogy hogy lehet megúszni a következményeket.A gyerek esetleg majd igényt tarthat a lakásunkra??
2010. nov. 18. 17:29
 22/78 anonim ***** válasza:
86%

szerintem a nőnek joga van hozzá, ha a párodé a gyerek, és nem hajlandó gyerektartásban megegyezni - én is bíróságra fordulnék a helyében.

(persze ha a párod tagad, és a DNS teszt szerint nem ő az apa, akkor a nő a bűnös, de ha övé a gyerek, akkor minden eljárás jogos).


épp elég szemét dolog félred*gni, lehet, a nő sem ezt várta, legalább annyi volt benne, hogy nem vetette el a gyereket és egyedül felneveli. és a pénz nem minden, egy gyereknek rendszeresen találkoznia kellene az édesapjával, aki jelen esetben a párod.

ha a kapcsolatotok "örökre" szól, akkor be kell fogadnod a gyereket, pl hétvégén majd nálatok lesz, közös nyaralás stb. bizony, legalább ugyanannyi joga lesz, mint a párod nevelt gyerekének, ha nem örökre szól, a gyerek viszont igen.

és te sajnálnád egy ártatlan gyerektől a pénzt????


inkább a párodra lennél kiakadva.

2010. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
87%

"Majd elfelejti és kész."

A saját gyermekét?! Ne haragudj, hogy megkérdezem, de orvos látott már?!

2010. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 A kérdező kommentje:
A hitelt együtt vettük fel és együtt is törlesztjük.Sajnos nem kamu, bár az lenne.
2010. nov. 18. 17:31
 25/78 anonim ***** válasza:
83%
Hiába vettétek fel együtt a hitelt, a lakást akkor is párod gyereke örökli, és nem a tiéd, még akkor sem, ha belegebedsz. Meg mi az, hogy a párod a tiéd? Egyrészt nem a tulajdonod, másrészt amint az ábra mutatja, más nők is érdeklik. Meg felejtse el a gyerekét? Felejtsd el te a tiédet, ha ez ilyen könnyű. A párod helyében én egy ilyen önző, trágár, lelketlen sárkányt úgy kivágnék, mint macskát sz.rni. Remélem, lesz annyi esze, hogy téged kitesz a porontyoddal, és a saját gyerekét veszi oda a lakásába.
2010. nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Ne haragudj, de ki kell ábrándítsalak. Ez nem így működik, hogy majd elfelejti és kész. Ha az övé a gyerek (ez könnyen kiderül, a bíróságon majd kérnek DNS tesztet), akkor fizetnie kell a gyerektartást, ez a gyereknek JÁR, nem veheti el tőle senki.


Másrészt meg, lesz egy gyereke. Gondolod, hogy nem fogja érdekelni? Dehogynem. Nem tudod tőle eltiltani. Lehet, hogy most még azt mondja, hogy nem érdekli, de ha megszületik, biztosan kíváncsi lesz rá.


Az a gyerek ott lesz neki EGÉSZ ÉLETÉBEN már, egyrészt minden hónapban fizet majd utána, másrészt majd látogatni fogja. Nem hiszem, hogy eltilthatod ettől, ha mást nem, majd titokban látogatja, ha megcsalni meg tudott, akkor ez sem fog neki gondot okozni.


És ha már itt tartunk, ha egyszer (?) megcsalt, akkor gondolod, hogy többször nem fog? Lehet, még van 3-4 gyereke elszórva a világban, vagy csinál még párat a közeljövőben...


Jó ez neked?

2010. nov. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen! Halál esetén bizony a vér szerinti gyerek örököl!!!

Téged csak a pénz, a lakás érdekel?! A férjednek sokkal több köze van ahhoz a gyerekhez, mint a tiédhez!!! Jog szerint!!!

Ilyenkor kezdem szégyellni, hogy nőnek születtem!!!

2010. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
96%

nézd, ha a nővel nem is lesztek jó barátok, szegény ártatlan csöppség nem tehet semmiről.


a párod neveli a TE gyerekedet, amit egy másik pasi csinált neked....ennyi neki is jár, hogy elfogadod az ő gyerekét, ez így fair. legyél korrekt. ami megtörtént, megbocsátottad, a párod nem a "tiéd", hanem saját magáé, nyilván téged szeret ha veled van - de a gyerek az ő saját vér szerinti gyereke, és 50% ban kutya kötelessége kivenni a részt a nevelésből és az anyagiakból is, ha normális , felelősségteljese ember lenne, nem kéne bírósági hercehurca emiatt, hanem megegyeznének a gyerektartásban

(ami a fizetés 20%-a lesz körülbelül).


a gyerek meg törvényes örökös ez ellen nem lehet mit tenni.próbáld megszeretni és nem elmarni a párod magad mellől amiatt, hogy utálsz egy kisgyereket aki az ég világon nem tehet semmiről. hiszen ha együtt maradtok, bizony te leszel a nevelőanyja.


a te gyerekednek legalább

2010. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes anyaként hogy tudsz ilyet leírni hogy majd elfelejti a gyerekét. Te el tudod felejteni a tied? Mert akkor nem minősítelek inkább.

Nyugodt lehetsz, a köteles rész járni fog a gyereknek az örökségből ha kiderül hogy az övé a gyerek, és a tartásdíj is.

Ha meg fizet után az tuti hogy látni akarja és tartani vele a kapcsolatot.Tilthatod tőle , de szerintem nem Te jössz ki győztesen belőle.

2010. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
96%

Azt nem írom le,hogy a i a véleményem rólad..

De a tényeket nem árt tudni.

Ha a gyermek a párodé vagyis ő az édesapja,akkor vannak bizonyos törvények ami a gyermek érdekeit tartják szem előtt.Ilyen a bíróság határozata által megszabott gyerektartás,láthatási idő,apai kötelesség.AZ apai kötelesség alatt azt értem,hogy az anyuka ha egyszer rákényszerül kérheti a gyermek apjától a közös gyermekük egyetemi oktatásának a fele térítését..(ez csak 1 példa) De kérheti ha szükséges a fogszabályzó összegének a felét is(ez egy másik példa)

Ha a párod az évek alatt bizonyos vagyonra tesz szert(mondjuk lesz ingatlanja,üzlete,pénze vagy bármi) a gyermeke mint utódja örökölni fog..Legalábbis az apai rész az biztos,hogy az övé lesz.Függetlenül attól,hogy ti hitelből teremtettétek vagy sem.Mivel a te gyereked nem a párod gyereke így egyértelmű,hogy a te gyermeked csak anyai részből fog örökölni nálatok(majd az édesapja révén örököl ő is apai részt)

Ez alól kibújni nem lehet,mert ez a törvény,és helyes törvény,mert az ártatlan gyermek nem tehet arról,hogy az apja félrekúrt.Így az ő érdekeit veszik figyelembe,nem a tiédet,hogy neked milyen rossz.

Csak egy kérdés.Ha már megtörtént ez az egész,és te még ezek után is a pároddal maradsz nem lenne jobb megoldás ha a gyermekkel jó kapcsolatban lennél? Ő tényleg ne tehet semmiről,és legalább tudja,hogy ti is szeretitek..

Miért kell a kicsit bántani?

Mielőtt még azt írnád,hogy fogalmam sincs milyen érzés ez,nos elmondom,hogy ilyen formában nincs.De én is elváltam és a volt férjemnek van már egy kislánya a második nejétől.A fiam ettől függetlenül szereti,és én is örömmel fogadom amikor jön a bátyját meglátogatni..A kislány mégiscsak a fiam húga..Ugyanúgy a fiamat is örömmel fogadják,és természetesnek veszik,hogy ő ott is családtag,hiszen az apja akkor is az apja marad..

2010. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!