Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni vagy nem válni ha van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni vagy nem válni ha van gyerek, de már csak lakótársak vagytok?

Figyelt kérdés

Korábban itt GYK úgy vettem észre, hogy többségében vannak azok, akik arra bíztatják az embereket, hogy válljanak ilyen esetben, mert:

- megérzi ezt a gyerek is, lelkileg sérül ha így nő fel

- találhatsz még párt

- 40+ évesen is fiatal vagy arra, hogy boldogtalanul élj

- csak a gyerek miatt maradni, csak a "nyuszik" szoktak

- a kielégítő szexuális élet fontos


De most ennél a kérdésnél más válaszokat látok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__valas..


Itt a fő érvek a maradás mellett szólnak:


- más kapcsolatban is ez lesz, hogy megunják egymást

- a szex máshol is lapos lesz 1 idő után, vannak ennél fontosabb dolgok is az életben

- a csonka, mozaik családban felnövő gyerekek lelki betegek lesznek

- elváltan, gyerekkel a kutyának se kellesz majd


Most akkor melyik az igaz? Ha a 2 fél nem szereti már úgy egymást, nagyon ritka vagy szinte 0 a szex és már csak lakótársak, boldogtalanok akkor is maradjanak együtt vagy váljanak?


tegnap 23:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10-es. Ha neked nem válóok az szuper.

Nekem 34 évesen válóok az, hogy már 2 éve max havi két alkalommal szexelünk mert sem ő, sem én nem vágyom rá.

Én már nem tudom őt megkívánni mint férfit és igen, önző módon nem akarom így leélni a hátra lévő életemet.

ma 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"/11 anonim ***** válasza:

45%

6. Negyvenes nőként könnyen "mondasz le" a szexről. Mert ha mégis ingerenciád támadna, egy hét alatt beújítasz magadnak egy faszit. Férfiként 40 fölött nőhöz jutni már kemény mutatvány, és sajnos egy egészséges 40-es férfit még gyötrik a hormonok, a reggeli merevedés, meg ilyesmik."


Valahogy valaki mindig tud olyat kommentelni amitől felfordul a gyomrom. Azért ne váljon el mert gyötörni fogja a reggeli merevedés? Még hova tudtok süllyedni? Ha rámtör a magány csak feljövök ide és azonnal megerősít abban, hogy nem kell férfi az életembe.

ma 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Gary Chapman Egymásrahangolva című könyvét ajánlanám figyelmébe azoknak, akiknél csupán annyi a gond, mint a linkelt kérdésben a fickónak, hogy elmúlt a tűz, ha mindketten igazán akarják és tesznek is érte, visszahozható.
ma 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván minden eset más és más, tehát se jó, se rossz válasz nincs a kérdésre. De ez a hozzáállás, hogy két ilyen kicsi gyerekkel csak azért elválni, mert hát elmúlt? Nekünk is nehéz volt két gyerek után, mert azon kaptuk magunkat, mondhatni anya és apa üzemmódban léteztünk egymás mellett. A két gyereknek más volt az igénye, tehátt megosztottuk egymás közt a gyerekekkel való foglalkozást. Mivel nem volt időnk szinte sosem egymásra kettesben, mert nincs segítségünk, mi is eltávolodtunk akaratlanul is egymástól. Mikor elkezdtek intézménybe járni, akkor lett lehetőségünk újra közel kerülni egymáshoz. Kommunikáció, türelem, tolerancia, a másikhoz empátiával fordulás szükséges ahhoz, hogy túlélje egy házasság az ehhez hasonló nehéz időket. A kérdező meg a felesége szerintem elég hamar feladták.
ma 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%
Hát én se akarnék olyan prolivan baszni (mert ez az), mint a 10-es.
ma 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
43%
A házasság egy életre szól, és ezt jelenti az elkötelezettség. Jóban-rosszban és tudomásul véve, hogy a házasság nem mindig pezsgőről és rózsákról szól. Minden rossz elmúlik, a szerelem, az igaz szerelem azt jelenti, hogy túléljük a viharokat és erősebben kerülünk ki belőlük.
ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!