Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni vagy nem válni ha van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni vagy nem válni ha van gyerek, de már csak lakótársak vagytok?

Figyelt kérdés

Korábban itt GYK úgy vettem észre, hogy többségében vannak azok, akik arra bíztatják az embereket, hogy válljanak ilyen esetben, mert:

- megérzi ezt a gyerek is, lelkileg sérül ha így nő fel

- találhatsz még párt

- 40+ évesen is fiatal vagy arra, hogy boldogtalanul élj

- csak a gyerek miatt maradni, csak a "nyuszik" szoktak

- a kielégítő szexuális élet fontos


De most ennél a kérdésnél más válaszokat látok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__valas..


Itt a fő érvek a maradás mellett szólnak:


- más kapcsolatban is ez lesz, hogy megunják egymást

- a szex máshol is lapos lesz 1 idő után, vannak ennél fontosabb dolgok is az életben

- a csonka, mozaik családban felnövő gyerekek lelki betegek lesznek

- elváltan, gyerekkel a kutyának se kellesz majd


Most akkor melyik az igaz? Ha a 2 fél nem szereti már úgy egymást, nagyon ritka vagy szinte 0 a szex és már csak lakótársak, boldogtalanok akkor is maradjanak együtt vagy váljanak?


tegnap 23:29
A kérdező szavazást indított:
Váljanak
Ne váljanak
18 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen fiatal gyerekek mellől lelépni nekem azt mutatja, hogy a pasas nagyon szeszélyes.
tegnap 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Két teljesen más dologról van szó. Nem mindegy, hogy csak elmúlt a nagy szerelem vagy pedig a két fél folyamatosan mérgezi egymást.

Amit linkeltél, ott ha jól értem semmi probléma nem volt, csak elmúlt a nagy szerelem. Ezért elválni balgaság, mert az mindig el fog múlni. :)

tegnap 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Jó de ferdítesz, mert van aki 10-20 év házasságról ír, és teljes lehetetlenségről, hogy a párja már felé se néz, és az is más, hogy nemrég terveztek két gyereket és 2 év alatt ott vannak, hogy mégsem kell nekik - ez utóbbi esetben szerintem új partner szemszögből elég kiábrándító, hogy milyen felelőtlen az adott fél, vajon mire lehet számítani tőle?

Szóval alapjáraton, én azt mondom, ha visszahozhatatlan a kapcsolat, vagy az egyik fél már nem akar semmit megjavítani, akkor természetesen váljanak el és ne azt adják tovább a gyerekeknek, hogy ilyen egy kapcsolat... mert igen is az nagy sérülés.

tegnap 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem tudom, az feltűnt-e, hogy ott nem az a kérdés, hogy váljon-e, hanem már kapaszkodna egy következő kapcsolatba.
tegnap 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Válni kellene. Mondom ezt úgy, hogy egy kiüresedett 20 éves házasságban élek 2 nagy gyerekkel, és nem bírom megtenni ezt a lépést, pedig vágyom az egyedüllétre.
ma 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem válnék. A szexet mindenki intézze máshol. (ha van rá igénye...) Nekem negyvenes nőként erre már semmi ingerenciám nincs.
ma 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

6. Negyvenes nőként könnyen "mondasz le" a szexről. Mert ha mégis ingerenciád támadna, egy hét alatt beújítasz magadnak egy faszit. Férfiként 40 fölött nőhöz jutni már kemény mutatvány, és sajnos egy egészséges 40-es férfit még gyötrik a hormonok, a reggeli merevedés, meg ilyesmik.

Azt gondolom, hogy ha már tényleg semmi szex nincs és egyébként is csak lakótársi viszony, meg a gyerekek ellátása van, akkor jobb szétválni. Ha erre bármely nyomós ok miatt nincs lehetőség, mint pl. utcára kerülés veszélye, akkor oldanám meg diszkréten az ilyen igényeimet valaki mással.

Egy tönkrement kapcsolat nem azt jelenti, hogy elmúlt a lángoló szerelem, hogy nem kívánjuk már úgy a párunkat, mint azelőtt. Az akkor van, amikor már utálattal nézünk rá, mint egy idegenre. Ezen a ponton túl az idő a kapcsolat ellen dolgozik.

ma 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy elmúlt-e a szerelem, ami azóta szeretetté alakult vagy egymás idegeire mentek..


Mérlegelj, ne dönts elhamarkodottan!

ma 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A végén mondtad ki a kulcsszót. Ha boldogtalan vagy akkor válni kell.

Tudom vannak olyan élethelyzetek ahol erre nincs lehetőség mert annyira függ a férfitől a nő, de ha van rá reális lehetőség akkor számomra nem kérdés.


Ha egyébként boldog a kapcsolat, de pl a szex már nem működik úgy (ahogy nálunk is van 11 év után) az más helyzet.

Persze hosszútávon ez is tud mérgező lenni és okot tud adni a különválásra.

ma 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
9: Még jó, hogy más a szex 11 év után. Amikor a feleségemmel friss házasok voltunk, megkívántam főzés közben. Hátulról belecsókoltam a nyakába, lehúztam a mackónadrágját, és úgy csúszott be a lompos, mint kés a vajba. 10 év után meg már úgy mászott alám, mintha autót szerelne, ahogy a dal mondja. Ez az élet, olyan már sosem lesz, mint 20 évesen. Ez még nem válóok.
ma 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!