Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kezdenétek 2 (kis)gyerekes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdenétek 2 (kis)gyerekes elvált apukával?

Figyelt kérdés

Mire gondoltok először, ha kiderül, hogy 2 kisgyerek ellenére elvált? (2,4 évesek)

Zavaró, kizáró ok, vagy adnátok esélyt ilyen férfinek? A válás oka mindössze annyi, hogy a felek közti mély érzelmek elmúltak, nem tudnak már párként jól együttműködni és nem akarnak a gyerekeknek rossz mintát mutatni. Inkább legyen mindkét szülő boldog egyedül, vagy mással, mint boldogtalanul együtt. A gyerekeit szereti, az ő életükben részt vesz.


tegnapelőtt 22:16
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Nálam kizáró ok a gyerek.
tegnapelőtt 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
76%

"A válás oka mindössze annyi, hogy a felek közti mély érzelmek elmúltak, nem tudnak már párként jól együttműködni és nem akarnak a gyerekeknek rossz mintát mutatni."


Bocsánat, de én ebben így 'nem hiszek'. Vagyis nem ez a legjobb kifejezés, majd mindjárt kifejtem.

2 és 4 éves kisgyerekek mellett egy átlagos magyar anya pusztán a fenti okból kifolyólag biztos nem válik el. Az egyedülálló anyaság ugyanis egyetlen és nagyobb gyerekkel is hatalmas szívás ebben az országban, nem még kettő kicsikével.

Marad az, hogy inkább apa akart válni. Nos, ő meg lehet, hogy ezzel a szalonképes magyarázattal igyekszik elfedni a valós indokot, de ma már egyre kevesebb nő kajálja ezt így be naivan, gondolkodás nélkül. A valós indok pedig általában valami olyasmi, amit okkal nem szeretne megtapasztalni a saját bőrén is az új nő, legyen ez egy megcsalás, kitartás/felelősségvállalás hiánya, vagy hogy apának nem akaródzik a gyerekkel és házimunkával annyit foglalkozni stb.

tegnapelőtt 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
86%

Szingliként, gyermekmentesen igen, kizáró ok lett volna.

Most már van gyerekem, szóval nyilván akkor nekem is alkalmazkodni kellene, ha keresnék párt.

Viszont a magyarázat nem tetszik. Mi az, hogy elmúltak az érzelmek? Mintha szívességet tettél volna az asszonynak, hogy ott hagytad két ilyen kicsi gyerekkel. Minden házasságban elmúlik a nagy lángolás. Egy házasságot ápolni kell, mint egy szép virágot. Sokan ezt elfelejtik. Amúgy meg ha kicsik a gyerekek, és nincs segítség pláne nagyon nehéz párként funkcionálni. Főleg, hogy a társadalom megvetése is sújtja őket. Volt itt ilyen kérdés a gyerekek témakörben, szétszedte anyukát a többi anya, hogy milyen önző, hogy a gyerekek nélkül menne nyaralni a férjével.

Bocsi az offért, de inkább azért kellett volna dolgozni, hogy megmentsétek a házasságot. Ha a szeretet, tisztelet, barátság megmaradt, akkor nem az a megoldás, hogy hát, menj, hátha mással jobb lesz.

Te még találsz, hiszen nem nálad vannak a gyerekek, persze nyilván neked is nehezebb. A feleséged rosszabb helyzetben van, se ideje, se kedve nem lesz pasizni, ha két ilyen kicsi gyereket egyedül nevel.

tegnapelőtt 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
67%
2-es, egyszerre írtuk, na, nálam is kiverte ez a biztosítékot.
tegnapelőtt 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
74%
Részemről csak akkor, ha apukáé a kizárólagos felügyeleti jog, és anyuka nem része a férfi/gyerekek életének.
tegnapelőtt 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell használt pasi.
tegnapelőtt 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm az őszinte véleményeteket.
tegnapelőtt 22:59
 8/45 anonim ***** válasza:
21%

Nem. Nem akarok gyereket.


De egyszer kinevetném, ha akarta a gyereket, mert hányszor látom, hogy a kis áldás szétcseszi a szülők kapcsolatát.

tegnapelőtt 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekes nőként én nem ítélkeznék rögtön, jobban meg kéne ismernem.
tegnapelőtt 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Utolsó,te igazán lelketlen vagy. Igen,szeretjük a gyerekeinket és a legfontosabbak az életemben.

A feleségemet is szeretem,mint fentebb írtatok, barátként már csupán. Elmultunk. Nem bantottuk egymást sosem,de már ő is ,és én is azon kaptuk magunkat,hogy felkeltette más az érdeklődésünket. Próbáltuk megjavítani,de nem ment. Ezért döntöttünk így.

tegnapelőtt 23:04
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!