Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki melyik ponton érezte és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki melyik ponton érezte és mondta ki azt, hogy nincs visszaút, ez sajnos már a válás ösvénye?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt években annyi és olyan minőségű problémán, megpróbáltatáson kellett átmennünk a férjemmel, hogy néhány hónapja valami átkattant a fejemben, és azt mondtam, hogy kész, ennyi volt. A gond az, hogy ez a gondolat azóta sem változott bennem.

A vészcsengőt kb. 2023 tele óta kongatom neki (persze nem vette komolyan, azt mondta, hogy fenyegetőzöm), terapeutához kezdtem járni, hogy rendet tegyek magamban, ezzel is megmentve a kapcsolatunkat. Ő persze nem ment el. A terápia folyamata is abban erősít meg, hogy nekem nem erre, többre van szükségem. Nem ezt az életet ígérte annak idején az anyakönyvvezető előtt. Csalódott és szomorú vagyok. Kettős érzések vannak bennem, egyrészt azért, mert nem szokásom feladni az elhatározásaimat, pláne ha az egy életre szóló ígéret. Másrészt viszont tudom, hogy csak mint egy kedves embert szeretem, nem haragszom rá, ha külön élnénk is segíteném őt az életben, de megadnám magamnak az esélyt még arra, hogy boldog legyek. Jelenleg azt érzem, hogy ez a boldogság bennem él és ha a megfelelő ember jönni akar, majd egyszer érkezik. Most egyedül szeretnék lenni. Harmincas évei elején járó nő vagyok, gyerekünk nem született, sajnos azért is hiába küzdöttünk. Egyikünk sem volt hűtlen.



jún. 26. 14:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Grízestészta, szerintem ez legyen a legutolsó gondok egyik, ki mit gondol a válásról meg a váló felekről. Istenigazából semmi közük hozzá. A kapcsolatok meg majd alakulnak, rendeződnek.
júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Grizesteszta ***** válasza:
100%

#21: Lényegében igazad van, de mégse...


2 éve költöztem el a férjemtől úgy, hogy szüleimen, gyerekemen és 2-3 barátomon kívül senki se tudott arról, hogy elegem lett. Közöltem, hogy bezárt a bazár, elköltözöm, tárgyaljunk a válás körülményeiről. A férjem kérése volt, hogy egyelőre ne szóljunk senkinek, ne legyen pletyka. Én rábólintottam, nem szóltam, költöztem. Ő meg közben körbe haknizta a világot azzal, hogy milyen szemét vagyok, elhagyom. Ráadásul a költözésem közben találkoztam is valakivel, és eszméletlen gyorsasággal beleszerettem, ő ugyan ilyen gyorsan szakított a feleségével és összeköltöztünk. Ez az egész cécó a válási szándékom kimondásától az összeköltözésig nem volt 4 hónap, úgy, hogy 10 emberrel nem osztottam meg a terveimet vagy a változásokat.


Na, ne tudd meg, mi lett utána! Mindenki csak a férjem verzióját hallotta, azt ismerte, olyan dolgokat hallok vissza magamról, hogy a fülem ketté áll, pl. hogy szeretőm volt, miatta váltam, vele költöztem össze és ezt lehet cifrázni is ám!:) De én spec. helyzetben vagyok, mert önálló vagyok anyagilag, nem volt gond az elköltözésem, nem kellett senkitől segítséget kérnem, a férjemnek kunyizni ezért-azért,és ami a legfontosabb: annyira szúk ismeretségi-baráti-munkatársi köröm van, hogy ott viszonylag gyorsan végig ment a pletyka,kitárgyaltak, de miután messzire költöztem, még az se fordult elő, hogy összefussunk valahol. Szóval mostanra lassan lecseng...

De ha ő kisebb településen él, ne adj isten ott is marad, sokan ismerik: marhára nem mindegy, hogy milyen pletykák fognak elterjedni. Ezért fontos, hogy ami most történik, az higgadtan, kultúrmódon történjen. Mert pl lehet, hogy abból a szűk körből kerül ki egyszer az új párja is.:)

júl. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Abszolúte megértelek és sajnálom a történeted. :( sajnos az hogy az exférje miként akar sztorizni, az nem az ő viselkedésén múlik de persze igyekszik àltalában mindenki békében válni.
júl. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én is büszke vagyok rád és köszönöm, hogy szorítasz (a #15. válaszoló).


Grízestésztának meg igaza van. Pl. nálunk az van, hogy a feleségem is dolgozott ott ahol én 1-2 éve. Így sokan ismerik. A kollégák nem cserélődtek olyan gyorsan (1-2 távozott és 1-2 új lett azóta, de a többi maradt). Ha rólunk kiderülne, hogy válni akarunk mindenki arról pletykálna és kérdezősködne. Ahol lehet vágni a "nem érdekel" fejet, de bizony vannak manipulatív, pszichopata emberek, akik csak azért is odaszúrnak és örülnek ha bánatod van. Van olyan kollégám, akinek sokáig azt sem lehetett tudni, hogy van-e nője vagy sincs. Van egy felesége, de azt is csalja. Olyan pszicho, hogy róla minden lepereg. Kicsit irigylem, mert nem ismeri senki a feleségét a munkahelyén, na meg pofátlan, vastagbőrű egyén...

júl. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Egyet értek Grízestesztaval. Muszáj figyelnünk a megfelelő "körítésekre" a folyamat során...

24 - egyébként ne hagyd hogy önmagában csak ez akadályozzon, drukkolok hogy sikerüljön kezelni az arany középút mentén.

Nálunk most úgy tesz mintha semmit sem mondtam volna és mondanék folyamatosan az elmúlt napokban. Rémes mindezt kezelni.

júl. 5. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!