Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki melyik ponton érezte és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki melyik ponton érezte és mondta ki azt, hogy nincs visszaút, ez sajnos már a válás ösvénye?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt években annyi és olyan minőségű problémán, megpróbáltatáson kellett átmennünk a férjemmel, hogy néhány hónapja valami átkattant a fejemben, és azt mondtam, hogy kész, ennyi volt. A gond az, hogy ez a gondolat azóta sem változott bennem.

A vészcsengőt kb. 2023 tele óta kongatom neki (persze nem vette komolyan, azt mondta, hogy fenyegetőzöm), terapeutához kezdtem járni, hogy rendet tegyek magamban, ezzel is megmentve a kapcsolatunkat. Ő persze nem ment el. A terápia folyamata is abban erősít meg, hogy nekem nem erre, többre van szükségem. Nem ezt az életet ígérte annak idején az anyakönyvvezető előtt. Csalódott és szomorú vagyok. Kettős érzések vannak bennem, egyrészt azért, mert nem szokásom feladni az elhatározásaimat, pláne ha az egy életre szóló ígéret. Másrészt viszont tudom, hogy csak mint egy kedves embert szeretem, nem haragszom rá, ha külön élnénk is segíteném őt az életben, de megadnám magamnak az esélyt még arra, hogy boldog legyek. Jelenleg azt érzem, hogy ez a boldogság bennem él és ha a megfelelő ember jönni akar, majd egyszer érkezik. Most egyedül szeretnék lenni. Harmincas évei elején járó nő vagyok, gyerekünk nem született, sajnos azért is hiába küzdöttünk. Egyikünk sem volt hűtlen.



jún. 26. 14:41
1 2 3
 11/25 Grizesteszta ***** válasza:
73%

Kérdező, maradjunk szigorúan a kérdésednél!


'Ki melyik ponton érezte és mondta ki azt, hogy nincs visszaút, ez sajnos már a válás ösvénye?'- na, a te esetedben már régen eljött ez a pont és ezt te is érzed., nem kell boncolgatni.


Most kell hogy jöjjön az, ami lényegesebb és több energiát, elszánást igényel, mint az eddigiek, de meg kell lépni, valahogy így:


1) Figyelj Jenő, elegem van, átgondoltam, döntöttem: elválok.

2) Beszéljük meg , hogy ki költözik, mikor, hova, hogy rendezzük a ....-t!

3) Igen, lehet, hogy hülye vagyok, sőőőt: biztosan. Igen, tudom, ilyen remek embert mint te elhagyni... Igazad van, de döntöttem, válok.

4) Ne izgulj Jenő, boldogulok egyedül, nem kell már megmentened! Válok, megoldom egyedül!

5) Nem gondoltam meg magam, válok! Ja, tudom, szemét genya vagyok, jó is, ha megszabadulsz tőlem!

6)Nem Jenő, nem gondolom meg magam és nem, nem kapod meg a ....-t búcsúajándékként!

7) Nem gondoltam meg magam! Nem, ezentúl nem oldom meg a dolgaidat! Nem érdekel, hogy ki intézi körülötted a ...-t! Válok.

8) Szia, légy boldog!



Ja, és ami az időzítést illeti: nem kell megvárni a... -t, a napfordulót, a születésnapját, a nagynénje halálának a 43. évfordulóját, elég az időzítéshez egy olyan nyugodt este, amikor van még 2 órád lefekvésig, mert ez elég. ( aludni meg aznap úgyse fogsz.:))


Sok sikert!

jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
10. Látod így már értem mi a gond, és igazad van. Ennyi infót ha beírsz a leírásba, elsőre is azt mondtam volna, hogy ez már nem a jóban rosszban kategória, hanem a pali konkrétan kihasznál, mert nem dolgozik rendesen, nem veszi ki a részét az anyagiakból.
jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%

Ezt is egy rossz kapcsolatban tanultam meg, a fèrfiak nem szeretik a konkrétumokat nem tartalmazó szövegeket, én meg nem fejeztem ki az igényeimet. Közöltem vele, hogy nekem ez a kapcsolat keves. Azt mondta szó se volt arról, hogy közös jövőnk legyen valaha is, ez egy nem létező elmélet volt az én fejemben. Ergo nyíltan bevallotta hogy kihasználta a naivságom..úgy bukott le, hogy nem akart elvinni a családjához sem, ìgy már gyanús lett az egész. Ha az elején tisztázom vele, hogy én komolyat akarok, elhagyott volna hamarabb, így én léptem ki.


Na de miért mondom azt hogy konkrètumok. Kérdező, tudom hogy nagyon nehéz az elengedés, de ha egy férfi nem dolgozik, ahhoz nem pszichológus kell feldolgozni. Ultimátum és ki kellett volna rakni a sokadik ígèrgetese után. Egy pszichológus nem mondhatja meg mit tegyél, de ha valaki csak nyúlja a pénzed, az csak egy parazita, nem a ferjed akart lenni sosem. Apának volt munkája, de minimálbéres... anya 20 ev után dobta ki, mert mindent ő fizetett mert vállakozó volt.


Se férfi, se nő ne nézze le magát annyira hogy még sajnál is valakit akinek nincs pénze. Egy házasságban sincs egy test, egy lélek , ez egy maszlag. Ha ő nem felel a saját életéért, az az ő baja, de nehogy még te tegyél neki szívességet hogy válás utàn is segítenéd...

jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
És persze, pénz nélkül semmit se tudsz vele alapozni. Válj mielőbb, ne edd ezen magad! Magad miatt!
jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Már egy ideje bennem van, beszéltünk is erről higgadtan. Most viszont jófej lett és megzavar ez a helyzet, szoknom kell. Másrészt anyagilag is fájna a válás mindkettőnknek. Ha feleznénk a lakást (nekem járna több mert egy része már a házasság előtt az enyém volt, a másik része a házasság alatti vagyon), akkor sem tudnánk a mai helyzetben hitelt felvenni és 2 lakást venni... A másik pedig az, hogy hiányozna a gyerekem, akit kevesebbet látnék
jún. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

@11 12 13 15: Ma beszéltem vele, elétolva a közös megegyezés alapjául szolgáló iratot is.

Lázadt, én vagyok a gonosz - ahogy említettel is hasonlót Grízesteszta - de mindez ebben a stádiumban már nem lényeg. Hagytam, hadd mondja. A lényeg, az volt, hogy haladjunk megbeszéléssel és ez megtörtént.

#15 erőt küldök, minket is összeköt hitel, egyéb vagyoni elemek, de minden megosztható, és fiatal vagyok még ahhoz, hogy csak ezért maradjak egy ilyen kapcsolatban, mert nehézség is jár a megszakítással. Te is így

mérlegelj :) (hozzáteszem anyagilag én is jó ideje készülök rá.)

júl. 2. 22:45
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez már konkrèt válási papír? 13 vagyok. Hát, nagyon büszke vagyok rád. Csak jól jársz!
júl. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Grizesteszta ***** válasza:
100%
Szia Kerdezo, nagyon ugyes vagy, en is buszke vagyok rad. Kitartas, csak nxugodtan, higgadtan! Most mar nem szabad belemenni olyan vitaba, hogy ki mit rontott el es ki a hibas. Most mar csak az elvalas legyen a tema! Sok sikert neked!
júl. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

17 igen, ez már a válási papír tervezete, annak érdekében, hogy komolyan vegye a helyzetet és ne húzzuk tovább, csak az egyezkedés legyen a porondon.

júl. 3. 15:24
 20/25 Grizesteszta ***** válasza:
91%
Klassz vagy, csak nyugodtsn, turelemmel, de hatarozottan! Vigyazz, mikor mit mondasz, hogyan reagalsz, hiszen az oszes ismeros rolsd fog pletykalni, es ezt konnyebb turni, ha vallalhato a stilusod.( a tenyt is sokan meg fogjsk kerfojelezni, de a stilusrol kinnyebben mond velemenyt mindenki.) Ugyesen !
júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!