Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki melyik ponton érezte és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki melyik ponton érezte és mondta ki azt, hogy nincs visszaút, ez sajnos már a válás ösvénye?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt években annyi és olyan minőségű problémán, megpróbáltatáson kellett átmennünk a férjemmel, hogy néhány hónapja valami átkattant a fejemben, és azt mondtam, hogy kész, ennyi volt. A gond az, hogy ez a gondolat azóta sem változott bennem.

A vészcsengőt kb. 2023 tele óta kongatom neki (persze nem vette komolyan, azt mondta, hogy fenyegetőzöm), terapeutához kezdtem járni, hogy rendet tegyek magamban, ezzel is megmentve a kapcsolatunkat. Ő persze nem ment el. A terápia folyamata is abban erősít meg, hogy nekem nem erre, többre van szükségem. Nem ezt az életet ígérte annak idején az anyakönyvvezető előtt. Csalódott és szomorú vagyok. Kettős érzések vannak bennem, egyrészt azért, mert nem szokásom feladni az elhatározásaimat, pláne ha az egy életre szóló ígéret. Másrészt viszont tudom, hogy csak mint egy kedves embert szeretem, nem haragszom rá, ha külön élnénk is segíteném őt az életben, de megadnám magamnak az esélyt még arra, hogy boldog legyek. Jelenleg azt érzem, hogy ez a boldogság bennem él és ha a megfelelő ember jönni akar, majd egyszer érkezik. Most egyedül szeretnék lenni. Harmincas évei elején járó nő vagyok, gyerekünk nem született, sajnos azért is hiába küzdöttünk. Egyikünk sem volt hűtlen.



jún. 26. 14:41
1 2
 1/14 Grizesteszta ***** válasza:
70%
Szia kerdezo, en kb ugyan szt eltem at, kb 5 evig voltsm egyre passzivabb, rosdz kedvu, elegedetlen. Es egyre tobbet veszekedtunk. Aztan egy aprosag miatt kitort veszekedes kozben azt ereztem, hogy itt a vege. Azonnal megmondtam, hogy beadom a keresetet. Utana jott a rinya, de nem engedtem. Es nagyon jol tettem, boldog vagyok. Minden jot neked!
jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Soha életemben nem volt ilyen kingörcs kapcsolatom még azokkal sem akikkel szakitottam.
jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

@1 Több mint elgondolkodtató, köszönöm szépen Neked!


@2 Akkor érezd magad szerencsésnek, én sem így terveztem.

jún. 26. 17:49
 4/14 Senior Séf ***** válasza:
42%
Nálunk én voltam a kilépő fél. 18 évi hűség után leckét kaptam kalandból, s bár az illető hölggyel végül nem lettünk egy pár, amit iránta éreztem, ráébresztett arra, hogy semmi keresnivalóm a nejem mellett. Én azért hajlamos lettem volna mindent megtenni a házasság megmentéséért, de nagy-kamasz korú lányaim minden ebbéli igyekezetemet ellenségesen fogadtak, és igyekeztek megmérgezni mindent, ami valaha is szép, vagy jó volt. Az exemet is folyamatosan oltották, és hiába próbáltam korrekt módon intézni mindent, utálkozás lett belőle. Végül hátrahagyva mindent elköltöztem.
jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én léptem ki mert állandó nőügyei voltak + évek óta nem dolgozott nem keresett semmit, én vittem mindent. A pontot az i-re az a titokban kötött névházassága volt mellette egy + bnővel.

Mi nem házasodtunk bocs hogy írtam :-)

jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

@4 Ha úgy érezted, hogy nincs keresnivalód a nejed mellett mi motiváld arra, hogy mentsd a kapcsolatot? Gyerekek, együtt töltött hosszú idő ténye, mély szeretet?


@5 Jó döntést hoztál a leírtak alapján, kitartást az életben!

jún. 26. 20:47
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

"Én azért hajlamos lettem volna mindent megtenni a házasság megmentéséért, de nagy-kamasz korú lányaim minden ebbéli igyekezetemet ellenségesen fogadtak, és igyekeztek megmérgezni mindent, ami valaha is szép, vagy jó volt."

Másik pinába járkáltál, aztán meg a képükbe vigyorogtál otthon, és elvártad volna tőlük, hogy úgy viselkedjenek, mintha mi se történt volna? Van bőr a pofádon rendesen fiam.

tegnapelőtt 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ígéret anno nem úgy szólt, hogy jóban rosszban? Ha nem volt biztosan hűtlenség, bántalmazás, vagy mondjuk függőség amin ne hallandó változtatni a párod, akkor engem azért érdekelne, mi az az egetverő nagy gond amiért egyből szaladni kell e
tegnap 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8* szaladni kell elválni. Nyilván nem várom hogy elmondd csak így nekem olyan kevésnek tűnik egy váláshoz, konkrét indok nélkül.
tegnap 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A jóban rosszban nagyon jól hangzik csak érdemes mellette tartani az egyéb ígéreteket is, hogy ne érezze magát átverve a másik fél. Évek óta én vagyok a cölöp a kapcsolatban nőként, ugyanis lassan kétszámjegyű munkahelyváltást halmoz fel 1-2 év alatt - nyilván van amikor nem is dolgozik.

Amikor évekig ez megy, hogy lehetne normális, érdemi dolgokkal foglalkozni, így például rendszere egy adott évnek, tartalékolás, gyerekvállalás? A bántalmazásnak más formái is vannak, nemcsak az, hogy agyonver naponta...

Összegezve: jól hangzik a jóban rosszban, csak ha a rossz-t ilyen szinten a másik fél generálja, nem vagyok akkora balek, hogy benne maradjak, miközben ő semmit se tesz a "kosárba", csak a saját problémáit látja egy "csapatmunkában".. ugyanis a házasság egy rohadt nagy csapatmunka.

Sok mindenről írhatnék még de remélem ezzel körvonalaztam azt a központi problémát amiből minden más is nyilván jön.

tegnap 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!