Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan éljem túl, ha 9 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan éljem túl, ha 9 év után egyedül maradtam? 29N

Figyelt kérdés
9 éve voltunk együtt a párommal, 1,5 éve esküvő is volt, házat is vettünk, amit elkezdtünk felújítani. Kb. fél éve mindeketten elkeztünk szenvedni, már nem érezzük jól magunkat a másik társaságában, depresszióba estünk. Nem működik a szex, már kedv sincs hozzá, nem érdeklődünk a másik iránt, a teljes közöny állt fenn, így arra jutottunk, hogy fiatalon nem akarunk megragadni egy rossz házasságban, inkább elválunk. Igazából sosem veszekedtünk, olyan langyos kapcsolat volt ez, inkább csak a komfort miatt voltunk együtt úgy érzem. Igazából már itt volt a célegyenes, hiszen már ott volt a ház, jó munkahely, már csak a gyerek hiányzott a normál családi élethez és most mindent kezdhetünk az elejéről. Az eszemmel tudom, hogy ez a jó megoldás, de állandóan a sírás folytogat. Szeretem őt, de csak mint egy testvért, ennek így nincs értelme. Szétköltözünk, egyedül folytatjuk. Kinek mennyi időre volt szüksége, hogy helyre jöjjön és mi segített? A család nem opció, mert nem állok túl jó viszonyban a szüleimmel (akik szintén elváltak), a testvérem messze lakik és a barátok is messzebb laknak, munkahelyváltás pedig szerintem nem tanácsos ebben a bizonytalan helyzetben.

2022. szept. 14. 07:30
1 2 3
 21/29 Mathus ***** válasza:
70%

#19: [link]

ezt mindenkinek tudom ajánlom, ezt a tesztet, nemcsak neked kérdező.

az gyakori, hogy a partnerek azért nem érzik magukat szeretve, mert a másik ugyan "beszél" hozzájuk, de nem azon a gesztusnyelven, mint amitől emez szeretve érzi magát (ajándékot kap, de neki a beszélgetés fontos, vagy közös programot szeretne, de amaz a fizikai intimitást "erőlteti"). jó a teszt, nem lehet "kicselezni", mert nincsenek jó válaszok.

2022. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%
Örülj neki, amiért 29 évesen új életet kezdhetsz, nem majd 45 évesen x gyerek után döbbentek rá, hogy amúgy nem működik, váljunk - vagy megcsal (mint a rokonomat).
2022. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
89%
Hogy vagy azóta?
2022. szept. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Mathus ***** válasza:
35%
#23: másfél hét alatt szerinted mi történhetett? maximum letöltötte a keresetlevelet.
2022. szept. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Írod a közös érdeklődési kör hiányát, a barátokat... Ennyi?


Mi volt az oka az elhidegülésnek, beszéltetek róla? Fontos, mert okok mindig vannak. Az érdeklődési kör már valszeg akkor sem egyezett, amikor összejöttetek, nem?


A kezdeti szenvedély leépülése 9 év után meg egy természetes folyamat része. Felizzítani a régi tüzet próbáltátok, tettetek valamit ennek érdekében? Esetleg csak simán elengedtétek a kapcsolatot?


Basszus, összeraktatok magatoknak egy életet, szerettétek/szeretitek is egymást...

2022. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

#24

Neked meg fáj, hogy ezt valaki megkérdezte?

2022. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet azóta, kérdező?
2023. szept. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Nem mondanám, hogy jó a helyzet.

Pár hónappal a költözés után megismertem valakit, akiről azt hittem ő lesz az igazi, de nagyon csúnyán átvert, azóta is depresszióban vagyok.

Most van egy új kapcsolatom, de nem érzem, hogy lenne közös jövőnk.

Nagyon nehéz egyedül, próbálok programokat csinálni, edzeni, barátokkal lenni, de amikor az üres lakásba érek haza össze vagyok törve. Anyagilag is megterhelő, lassan kezdenek kimerülni a tartalékaim.

Félreértés ne essék, nem bántam meg, nem szeretnék visszamenni a volt férjemhez, ha rá gondolok nincsenek romantkus érzelmeim. Sőt örülök az Ő új kapcsolatának, hogy jól alakul.

De nem látom a kiutat egyelőre, egyre mélyebbre süllyedek a depresszióban.

Egy ideig jártam pszichológushoz, de nem segített és egyébként sem tehetem meg anyagilag ezt hosszú távon.

Úgy érzem lassan feladom a dolgot.

2023. nov. 16. 07:40
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy kicsit érdemes lett volna egyedül maradni a válás után. Azt nem mondom, hogy könnyű, de szerintem hasznos dolog, hogy az ember kicsit le tudja zárni magában az előző kapcsolatát. Van akinek nem okoz gondot, ha egyedül kell élnie, van aki pedig nem bírja még a gondolatát sem elviselni. 20 évesen "lekötötted" magad közel 10 évre. Szerintem nagyon kevés 20 évesnek van kiforrott elképzelése arról, hogy mit vár egy kapcsolattól. Fontos a jövőd szempontjából az is, hogy legalább utólag átgondolod, mi volt, amit te rontottál el vagy tehettél volna másképp. A következő előtt érdemes tisztázni magadban, hogy mégis mit vársz, mi az ami fontos, amiből nem szeretnél engedni. Ezt nehéz úgy átgondolni, ha közben máris ismerkedési fázisban vagy. Sokkal kevésbé veszi észre az ember a figyelmeztető jeleket, hogy valami nem stimmel a másikkal.
2023. nov. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!