Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Két kicsi gyerekkel egyedül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két kicsi gyerekkel egyedül maradtam. Hogyan lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés
Aki ilyen helyzetben volt, mi vagy ki segített neki, hogy ne roppanjon össze?
2014. márc. 15. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A gyerekek segítenek, az, hogy most van igazán feladat. Van, aki három vagy több gyerekkel marad egyedül.
2014. márc. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
anyu 3 gyerekkel maradt egyedül, gyerektartás nélkül mert apu nem fizetett, anyu meg félt perelni őt, meg "mégiscsak az apánk" aztán anyu rokkantnyugdíjas lett, na azok kegyetlen időszakok voltak
2014. márc. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Szülők tudnak segíteni?Ilyenkor rokonok,testvérek esetleg barátok segítségével könnyebben lehet boldogulni.Ha nincs segítség,a családi ügyekkel foglalkozó irodákat kellene felkeresni.Egyedül elő anya kap támogatást az államtól.Szerintem járj utána,és nem lesz időd szomorkodni.
2014. márc. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Úgy, hogy túl kell élni!

Az anyagiakkal, és a teendőkkel nem tudom mit lehet kezdeni.

Randizni, nem lesz időd, de mielőbb próbáljál új párt találni magadnak.

Kitartás, sokan megoldották már ezt a feladatot, és biztos vagyok benne, hogy neked is sikerülni fog! Most fogsz igazán megerősödni! Hajrá, fel a fejjel, nem szabad elkeseredned egy pillanatra sem, meg nem is lesz rá időd.

2014. márc. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Barátok, család, pszichológus, önsegítő könyvek, agykontroll. Mindenkinél más válik be.

A legnagyobb hajtóerő biztosan a két pici gyerek, mellettük nem engedheted meg magadnak, hogy összetörj, akármilyen nehéz is. A kezdeti időszakot kell túlélni, aztán csak jobb jöhet.

2014. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Hogy ne roppanjon össze? Gondolom voltak jelei előbb is, hogy a férjed boldogtalan, nem elégedett a kapcsolatotokban. Kétlem, hogy meglepetésként ért volna a döntése.


Mindenesetre ez sok mindentől függ. Van hol laknotok? Kijöttök a fizetésedből? Ha nem, akkor nyilván a rokonok, szülők ideiglenes segítsége lenne a leglogikusabb megoldás. A volt férjed amint lehet, bepereli gyerektartásért, az is nagy pénzügyi segítség lehet.

2014. márc. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Koncentralj a feladatokra, a gyerekekre. Adj magadra, legyen a labad szortelen, a hajad rendezett, erre mindig talalj idot, mert ha kulsoleg is le vagy pukkanva az kihat a lelkedre es tenyleg egy elcs...szett selejtnek erezheted magad.

Talalj magadnak valamit ami csak a tied es oda visszavonulhatsz, feltolt energiaval. Mindegy hogy ez mi. Ha van pici penzed es a gyerekeket leadhatod, akkor menj tancolni, nyelviskolaba, jogazni, ha se penzed se gyerekfelugyelet, akkor varrogass, fuzz gyongyot, keszits karkotot amikor a gyerekek alszanak,mert ez lefoglal hogy ne hulyesegeken agyalj.

2014. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

először is szemléletmódot kell váltanod. ne tragédiaként éld meg, hanem egy kihívásnak, ahol magadnak bizonyíthatsz. a gyerekek sok erőt adnak majd, de velük is értesd meg a maguk szintjén hogy mostantól változni fog pár dolog az életükben. kezdd el őket minél nagyobb önállóságra nevelni, így nem leszel olyan kimerült attól hogy folyamatosan őket szolgálod ki, és nincs egy perc megállás sem.


ha van nagyszülői segítség, akkor havi 1 hétvégét vállalják el a gyerekeket, hogy egy kicsit pihenhess, nyugodtan átgondolhass olyan dolgokat, amiket gyerekzsivaj mellett nehezebb.


apukát ne hagyd kibújni a gyerektartás fizetése alól, nézz utána milyen támogatásokra, kedvezményekre vagy jogosult.

2014. márc. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a 2. vagyok, miért lettem leszavazva?
2014. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Fruzsko válasza:
Szerintem alapvetően is úgy néz ki,mintha egyedül nevelne az nő gyerekeket.Nem mondom,hogy minden férfi ilyen,de a legnagyobb részük nem igazán veszi ki a részét sem a házimunkában,sem a gyereknevelésben.Egy férfi sokkal hamarabb belefárad bizonyos dolgokba,mint egy nő.Egy idő után rájön az ember,hogy nem két,hanem három gyereket nevel.Főleg,amikor már nagyobbak a gyerekek.Mindhármat ugyanúgy ki kell szolgálni,mert te hiába húzol le a munkában egy műszakot,neked otthon kezdődik a második műszak.A férfi meg azt mondja,hogy "tudod milyen sokat dolgoztam ma?nagyon elfáradtam" és mi megsajnáljuk és megkapja ugyanazt a törődést,amit a gyerekek.Ebbe bele kell törődni.S,ha erről az oldalról nézed,tulajdonképpen jobb is,hogy egy teher leesett a válladról.Ugyanakkor viszont a gyerekek nem nőhetnek fel apa nélkül.Két kicsi gyerekkel nem olyan nehéz új párt találni,csak ne arról szóljon egy randevú,hogy pesszimistán siránkozol a másik pasas vállán.Ha te is elhiszed,hogy tovább tudsz lépni,akkor találni fogsz valakit,aki méltó hozzád.Én mindig úgy fogom fel,ha szétmentem a párommal,akkor nem ő volt az igazi számomra!Egyébként,amíg a gyerekek kicsik,addig úgyis ők fogják az időd nagy részét kitölteni.Időd sem lesz arra,hogy magadat sajnáld.Ha pedig igen,azt a gyerekek sínylik majd meg.Lehet dönteni,hogy tönkre akarod-e tenni három ember életét vagy boldogan akartok élni? (és ezt nem rossz indulatból mondom)
2014. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!