Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet feldolgozni és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet feldolgozni és elfogadni? Miként léphetek túl ezen?

Figyelt kérdés
2 éve házasság után úgy néz ki válunk. :( Férjem elhagyott, már nem szeret azt mondja, nem bír velünk együtt élni. Van egy másfél éves babánk is. Ő hozzá járna haza és látná rendszeresen, gondoskodna rólunk ahogy tud. De mi így is rettenetes anyagi helyzetbe kerülünk, mintha az érzelmi része nem lenne elég. Neki valószínűleg hamarosan új kapcsolata lesz és boldogan él mint hal a vízben. Én meg küszködhetek a mindennapokban a babánkkal. A válással szerintem nem lesz gond, nem szeretné ő sem bonyolítani. De érzelmileg képtelen vagyok feldolgozni...hogy már nem szeret minket, hogy nem akar velünk lenni...inkább ismét független agglegény életet akar....hiába vagyok én is hibás abban hogy tönkrement a kapcsolatunk, ez egyszerűen felfoghatatlan a számomra. Ráadásul nekem a picivel egyáltalán nem lesz egyszerű új életet kezdenem, új kapcsolatot teremtenem, majd valamikor. De majd végignézhetem ahogy ő boldog az új barátnőjével.... Kérlek öntsetek lelket belém. :( Család nincs illetve messze vannak, rájuk nem számíthatok. Gyed-en vagyok itthon a picivel.
2010. júl. 30. 18:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nehéz dolog egy válás,főleg így,h 2 év után.de gondolom,nem vagy öreg és még van időd,h feldolgozd és elfelejts majd te is egy új kapcsolatba lépj bele.
2010. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Allison ***** válasza:
27%
Nem titeket nem szeret csak téged, és az sem utálat gondolom, csak nem "úgy" ahogy eddig. A másik meg hogy gondolom te is szerettél már ki valakiből. Hát el lehet képzelni...
2010. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
52%
Bass.zus kérdező, nem tudok mit mondani. Utálom az ilyen "férfiakat". Az összes akkor hagyja ott a párját, amikor már ott a baba, a nő boldoguljon egyedül ahogy tud a közös (!) gyerekkel, ő meg éli világát. Szerintem próbáld meg a férjed rávenni, hogy hetente legalább két napot menjen oda hozzád vigyázni a kicsire, hogy közben te is el tudj járni szórakozni, ismerkedni. Ja, és ne reménykedj abban, hogy újra összejön veled, mert csak magadat teszed tönkre vele. Manapság már a kisgyerekes anyáknak is van esélyük a pártalálásra, neked csak egy van, de van akinek kettővel, hárommal is sikerül. Lényeg, hogy meg tudd oldani rendszeresen a gyermekfelügyeletet. Erre pedig nyugodtan használd a volt férjet, elvégre ő volt az, aki borított mindent.
2010. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Szia! Ez nagyon szomorú, de sajnos túl kell lépned rajta! Mert ha nem teszed tényleg nézheted őt az új barátnőjével, miközben Te siránkozol (nem a rossz értelembe, bocsi)

Neked is új életet kell kezdened és el kell felejtened. Ez persze biztos nehéz lesz, főleg hogy látogatja a picit, ezáltal Te is látod Őt. És igen, nem könnyű egy picivel barátot/férjet találni, de már nagyon sokmindenkinek sikerült! :) (És nem is hiszem, hogy olyan idős lennél egy 2 éves gyerek mellett) Nem adhatod fel, mutasd meg Neki csak azért is, hogy igen, nélküle is vagy valaki. Állíts a pici elé is jó példát, ne kerüljön hátrányba amiatt, hogy nem az apukájával nő fel. Meg kell mutatnod Neki, hogy milyen egy erős nő, hogy belőle is az váljon. (vagy erős férfi. :)) Biztosan nagyon nehéz felállni egy ilyen helyzetből, de nem lehetetlen és tedd is meg, mutasd meg az embereknek, hogy mire vagy képes! :)


Sok sikert és kitartást! ;D

2010. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

A baba születése általában megzavarja a pasikat. Még változhat a véleménye is. Az új kapcsolat biztos? Lehet, hogy csak szeretne leereszteni egy kicsit.

Ilyenkor féltékenyek is a kicsire (lehet, nem jó szó, de valami olyasmi)

Őrizd meg vele a jó kapcsolatot, ha akarod, talán vissza is "szerezheted"

Az lenne a legjobb, én szurkolok nektek.

Úgy érzem írásodból, hogy rendes fickó lehet amúgy.

2010. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Soha nem tudja túl tenni magát az ember ,csak idővel halványulni fog de mindig ott lesz benne.Lehet új kapcsolat de a másik ott marad mindig ,lehet tagadni a dolgot de az ilyen ember hazudik.
2010. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen pasi miért házasodik?? Egy család felelősség, nem lehet eldobni, mint a rongyot, hogy " rátok untam, na pá!"

Kérdező, nehogy Te legyél már magad alatt!

Ne irigykedj rá, hiába van új barátnője, egy érzelmi senki.

Te is találsz majd új társat idővel, ismerek olyant, akit két pici gyerekkel fogadott el egy férfi. Nagyon szeretik egymást.

2010. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%

Nekem kissé úgy tűnik a leírásból, hogy a babádat nyűgnek és akadálynak érzed, persze gondolom, nem így akartad írni, csak figyelj jobban, hogy fogalmazol, mert az ilyet rosszul tolerálja a környezeted, még akkor is, ha magad alatt vagy.


És ne mondogasd magadnak, hogy már nem szeret benneteket, mert ez nem így vagy. A gyereket biztosan szereti, nagy hiba lenne úgy nevelni a gyereket, hogy apa elment, mert nem szeret. Elég nagy hátrány úgy indulni az életben, hogy nem vagyok szerethető.

Téged is szerethet még, de már nem szerelemmel, és nem eléggé. Tudom, most állati nehéz, de... akarnál együtt élni olyan férfival, aki nem szerelmes beléd? Várnád haza minden este úgy, hogy lehet, hogy éppen megcsal vagy haza se jön? Nem hiszem.


Bocs, de én csak ennyit tudtam hozzá tenni, még mondhatnám, hogy ne szomorkodj, de fölösleges lenne.

2010. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj. A kicsinek SOHA ne panaszkodj erről! Ne is lássa rajtad, hogy harszol vagy neheztelsz az apjára! Ez kettőtök kapcsolatába kerülhet. Nem akkor, amikor 4-5, hanem akkor, amikor 16. Most a kicsiért félre kell tenned a saját érzéseid. Ő neki érhetetlen, csak azt látja, hogy apu tegnap még itt volt, ma meg már nincs, nem érti meg más emberek érzéseit, hiszen nincsen még kialakult empatikus késsége. Nagyon vigyázz rá! Neked pedig - fel a fejjel! Hidd el, lesz esélyed még. Kapni fogsz az élettől.

Hiszen, ha "Isten bezár egy ajtót, valahol ablakot nyit." /Muzsika hangja/

2010. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%

Biztos nincsen más megoldás? Csak a válás?

Érdekes, hogy manapság úgy dobálják el egymástól az emberek a másikat, mint a divatos ruhákat. Tényleg a bajban a szakítás a legjobb megoldás?


Nem vagy könnyű helyzetben és nem tudni mi vezetet idáig, de sok idő fog kelleni ahhoz, hogy feldolgozd ezt a tragédiát, változást. Ez attól is függ mennyire volt szoros a kapcsolatotok, és az is befolyásolni fogja, hogy miként fogod tudni elviselni öt, amikor csak a babát látogatja. Hisz, az újra látása biztosan felkavar párszor, ez benne van a pakliban.

A legfontosabb, hogy a gyermekedben leljél sok örömet, azzal foglalkozz, és öt csodált, ne azt a férfit akitől van, mert ö a nevelésből, mint apa kilép, abban már nem akar rész venni.

Szóval sok idő kell ehhez és csak a barátok, szülök tudnak ebben neked ilyenkor segíteni egy - egy jó szóval, tartalmas beszélgetésekkel. Na és ahogy írtam, a baba mosolya, nevetése, sokszor fog kárpótolni. Aztán ott a remény is, hogy vannak magányos férfiak, jó sok, akiből még lehet remek társad és jó apa, de ez majd egy későbbi lehetőség.

39/F

2010. júl. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!