Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mivel tudnám anyámnak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel tudnám anyámnak a legnagyobb lelkifurdalást okozni?

Figyelt kérdés
a szitu:az anya 22 év házasság után el akarja hagyni a családját egy gyerekkori szerelme miatt akivel most végre összejöhet a dolog(meg a barátnői is mind elváltak, szal elég rossz társaságban van minden szempontból). az apa mindent megtett az anyának csak kérnie kellett megkapta amit akart.van 2 gyerek: egy 27éves(dolgozik), és egy 18(jövőre érettségizik).a családi viszonyok mindig is rendezettek,nyugodtak voltak.az anyának azt már sikerült elérnie hogy a saját anyja már látni se akarja. a velünk(apa,2 gyerek) való beszélgetés még hátra van.én vagyok a 18 éves és mint a kicsinek nekem elég hatásos lehet a véleményem, mivel mindig is csendes,szófogadó,rendes gyerek voltam de most amit kapni fog az ki fogja készíteni.ahhoz h nekem mik az ötleteim azt hagyjuk, kíváncsi vagyok h ti miket tudtok javasolni
2010. júl. 28. 13:49
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
0%

nos...lehet h nem tudod mi is folyik a háttérbe...ami gáz...nem tudod miért akar anyud elválni...ami szintén gáz...én megértelek...bárki bármit mond a család része vagy ergo közöd van hozzá hogy mi miért történik..és inkább anyud önző...ha problémája van a házasságával akkor meg kéne beszélnie apuddal...nem csak sunyin elválni meg hogy másoktól tudjátok meg a dolgokat...ez igy nem fair...az anyád...és attól még hogy 18 vagy és tudsz magadról gondoskodni igenis jogod van tudni hogy miért akar elválni...és jogod van a véleményedhez is...persze fontos anyud boldogsága...de azt hiszem itt nem is ezen van a hangsúly...hanem a módszerén...ha másképp állna a dolgokhoz...ha beszél veletek...még ha nem is lehet megmenteni a házasságot akkoris...legalább becsületesen elétek állt és elmondta...de nem...nem így történt...én el se tudom képzelni hogy a szüleim elváljanak...ha mégis azt biztos h nem így intéznék...ez a baj a társadalommal...semmi kommunikáció...nem lehet megbeszélni semmit...igy megoldás sincs...anyud legyen boldog akár mással ha neki igy jo...de akkoris...előbb kellett volna gondolkodni és nem úgy ugrani a házasságba hogy majd ha nem lesz jo elválok...ez nem helyes hozzáállás...persze akadnak problémák megoldhatatlanok stb...de AKKORIS MÁSKÉPP KELLENE ANYUDNAK A DOLGOKAT INTÉZNIE ÉS KEZELNIE...de ettől még az anyád marad..és szeresd...


OFF: attól hogy 18 éves és van mit ennie és van a feje fölött tető nem jelenti azt hogy nem lehetnek problémái...nem ismered az életét igy ne közöld h nem lehet gondja (tény h egy éhező koldus gyereknek sanyarubb a sorsa...de nem tudhatod hogy a lelkében mi zajlik...)

L21

2010. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%

attól h te úgy látod minden rendben,még nem biztos h ugy van. hagyd anyádat h boldog legyen. Ő nem a gyerekeit hagyja el,hanem a férjét.

te mit szólnál ha anyád bele akarna szólni abba h kivel legyél? Ha lelki ismeretfurdalást akarna okozni,h elhagyd azt akit szeretsz?

2010. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
57%
18 éves vagy számokban lehet, de értelmi szinten ovodás vagy még az élethez.Maradjon együtt anyuci meg apuci miért is? Tán nem a becsúszott nem kivánt gyerek sértett bosszújáról van itt szó?
2010. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg lehet hogy nagybátyád élettársa aki számodra senki azért tudta előbb mert közel állnak egymáshoz anyukádeal lehet közelebb ál egy ideghenhez,mint a saját családjoz de biztos boldog család vagytok tényleg.Valószínű azért menekül egyik napról a másikra tőletek.Lehet anyud számára a nagybátyád élletársa fontos személy,valószínű érzelmileg jobban kötödik hozzá,mint a 18 éves gyerekéhez aki egy önző dög,dugd homokba a fejd továbbra is hogy a roszaszínűre hazudott álomcsaládod olyan gyönyőrű ami valójában egy nagy egy pocsolya család.
2010. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy épp, 18 éves létedre ne légy már ilyen gyerekes.

Hagy élje anyukád a saját életét joga van a boldogsághoz, már felnevelt 2 gyereket amit kellet megtette.

Éld a saját életed ő se szól bele a te szerelmi életedbe.

2010. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Azért egy ilyen súlyos döntést nem egyszerű dolog csak úgy a legfontosabb emberek elé tárni, nyilván félt attól anyukád, hogy mit fogtok szólni hozzá, nem akarta, hogy tudjátok addig, amíg mindent át nem gondol, hogy a záporozó kérdéseitekre választ tudjon adni. Plusz a hosszú házassága alatt rögződött, hogy a ti családotoknak a "tökéletes család" képet kell mutatnia kifelé, ameddig csak lehetséges. Az is lehet, hogy nagybátyádék, mivel kívülről látták, mi zajlik le anyukádban, előbb összerakták, hogy mi a szitu, míg ti azzal voltatok elfoglalva, hogy továbbra is a tökéletes család képét vetítsétek.


A legfontosabb dolog, amiről tudnod kell, és ha megbeszélésre kerül a sor, anyukád is biztosan ezt fogja mondani: NEM TE VAGY A HIBÁS, NEM TE TEHETSZ RÓLA. A dac benned egyfajta tudatalatti gyermeki bűntudatból ered, amit még magad sem veszel észre. Úgy érzed, te mindent megtettél, igyekeztél mindig megfelelni, s nem ezt érdemled. Kamaszként végletekben gondolkodsz, hogy ha most elmegy, akkor ne is keressen téged soha többé - az idő azonban azt fogja bizonyítani, hogy van élet, van közös élet egy ilyen változás után is. Szerintem azon a nagy beszélgetésen inkább a te érzelmeidet tárd ki, ne bíráskodj felette, s ne büntesd. Az is elég lesz, ha szavakba öntöd, hogy mennyire fáj ez neked. De ha anyukád eltökélt, akkor visszafordítani már nem tudod, ebben ne reménykedj.

2010. júl. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

"ja csak még egy szösszenet mielőtt annyira védelmébe vennétek anyámat, az milyen húzás volt h már a fél város erről beszél, még mielőtt a saját családja megtudná?"


Csak egy jótanács: az anyukádban sose a rosszat keresd. Ha belegondolok, hogy ugye 18 éves lett a kisebbik gyerek, és most lépi meg azt amit, akkor mégjobban erősödik bennem az a gondolat, hogy valószínűleg az apukáddal való kapcsolat már korábban megromlott, de a legfontosabb a gyerek volt, akit fel akartak nevelni. Most, hogy úgy érzi felnevelt (bár a hozzáállásodból nem tűnsz érettnek, felnőtt gondolkodásúnak), úgy érzi törődhet magával is.

2010. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
78%
Lehet hogy attól vagy ilyen éretlen, önző, mert nem voltak harmonikusak a viszonyok amiben felnőttél? Lehet hogy ez amiatt van mert anyud és apud igazából nem éltek valami szép életet ketten? Akkor miért akarod, hogy anyád a te hülyeséged miatt tovább csinálja ami eddig sem működött? Én is elváltam mikor 16 és 11 éves volt a két fiam. Nem örültek, de nem szóltak bele, nem mentek dunának hogy én lelkiismeretfurdalás miatt ne váljak el. Ma mindketten hálásak a döntésért, mert béke van apáéknál és anyáéknál is külön külön. Anyádnak már az is elég nagy szégyen hogy ilyen gyereke van. Elég baj az neki, nemhogy még lelkiismeretfurdalást okozz neki. Ő élete. Látod, azt sikerült megtanulnod, ha valamit el akarunk érni, akkor zsaroljuk a másikat. Jó kis életed lesz neked is ilyen megoldásokkal.
2010. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Kérdező! "Kicsi vagy még cybergyerek, de majd te is rájössz..." Szívből kívánom, hogy zökkenőmentesen lezáruljon az ügy. Ideges vagy ez érthető viszont TÁMOGATNOD kell... tiszteld meg ezzel. Anyukád kínok között megszült téged etetett-itatott, felnevelt, iskoláztatott stb. Itt az ideje, hogy felnőtt ember módjára viselkedj és viszonozz valamit a rengeteg szeretetből amit kaptál tőle. A szülők megromlott viszonyáért nem okolhatod. Sok erőt és kitartást kíván egy srác aki támogatni fogja a szüleit amíg csak élnek. Roli
2011. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Na mi vel törtél borsot a téged meszülő, felnevelő, és szerető anyud orr alá. Én is menekkülnék egy ilyen gyerek mellől.
2011. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!