Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mivel tudnám anyámnak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel tudnám anyámnak a legnagyobb lelkifurdalást okozni?

Figyelt kérdés
a szitu:az anya 22 év házasság után el akarja hagyni a családját egy gyerekkori szerelme miatt akivel most végre összejöhet a dolog(meg a barátnői is mind elváltak, szal elég rossz társaságban van minden szempontból). az apa mindent megtett az anyának csak kérnie kellett megkapta amit akart.van 2 gyerek: egy 27éves(dolgozik), és egy 18(jövőre érettségizik).a családi viszonyok mindig is rendezettek,nyugodtak voltak.az anyának azt már sikerült elérnie hogy a saját anyja már látni se akarja. a velünk(apa,2 gyerek) való beszélgetés még hátra van.én vagyok a 18 éves és mint a kicsinek nekem elég hatásos lehet a véleményem, mivel mindig is csendes,szófogadó,rendes gyerek voltam de most amit kapni fog az ki fogja készíteni.ahhoz h nekem mik az ötleteim azt hagyjuk, kíváncsi vagyok h ti miket tudtok javasolni
2010. júl. 28. 13:49
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

ezek szerint mégsem vagy annyira felnőtt, hogy elfogadd a felnőttek döntését.

mi az, hogy ennyi idősen mit akar, miért , ötven x évesen nincs joga a boldogsághoz? nyilván nem tegnap jutott eszébe az ötlet, hogy na , most lelépek, hanem fokozatosan távolodtak el egymástól édesapádtól, örülj neki, hogy nem az orrod előtt zajlott az egész, hanem ennyire tapintatosan csinálta.


semmi közöd hozzá, hogy kibe szerelmes, és úgy éli az életét, ahogy szeretné, neked el kell ezt fogadnod, ha tetszik, ha nem. azért, mert elválnak, attólmég a szüleid maradnak és szeretni fognak.


gondolom elég lelkiismeretfurdalása van, nem ekll, hogy még te is beleb..ssz.

2010. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel anyád hülyeséget csinál, tegyük fel apád tényleg mindent megtesz érte, tegyük fel hogy tényleg egy rossz lépést csinál. Akkor sincs jogod földbe döröngölni anyádat, mert neki kell eldönteni mit akar csinálni. persze szépen elmondhatod neki a véleményedet, de akkor sincs jogod zsarolni és befolyásolni, mert NEM A TE ÉLETED.


majd megtanulod tiszteletben tartani a mások döntését, akkor is, ha az esetleg egy rossz döntés. Ez van.


Neked hogy esne ha anyád azzal jönne 50 éves korodban, hogy fiam felakasztom magam ha a Rozival akarsz élni? Gondolkozz el ezen légyszíves.

2010. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

A lelkiismeretfurdalás belülről jön, mindenkinek magából, és nem lehet másnak okozni. :)


Megértelek, hogy hirtelen jött az információ, hogy erre nem számítottál, azt hitted, hogy mintacsalád vagytok, ezért nagyon felindult vagy. Jól tetted, hogy ide leírtad, itt aztán olvashatsz mindenféle véleményt, és szelektálhatsz, hogy melyiket tartod a Neked legjobbnak, és nem ajtóstul rontassz anyádra. :)

Szerintem gondold át, hogyha anyád olyan boldog lenne, akkor miért akar kilépni apáddal való kapcsolatából? Ha Te boldog vagy a barátoddal, akkor kilépnél?

Javaslom, ne ítélkezz olyasmiről, amit nem éltél át, ezt jegyezd meg és SOHASEm ítékezz! (Ítélkezni sosem javasolnám, mert a másik helyzetébe csak hiszik sokan, hogy belelátnak, valójában egyediek vagyunk, senki sem tud rólunk mindent, tehát 100%-ig nem látunk bele a másik életébe. De amihez hasonlót mégcsak át sem éltünk, arról meg főképp nem!)

Szerintem, a nagykorúság küszöbén, inkább azt nézd, hogy mit tanulhatsz a szituból. Javaslom, beszélgess anyukáddal, hallgasd meg az érveit, és mond el, hogy Te hogyan élted meg. Mond el az érzéseidet! Hogy azt hitted, mintacsalád vagytok, rosszul érintett a hír (de ügyelj az indulataidra, csak higgadtan!, egyszerűen elmeséled, amit érzel). Ha átgondoltad, mit élhetett át, hogyan tudta magában elrejteni ennyi évig a boldogtalanságát, amit észre sem vettél, akkor kérdezd meg, neki milyen érzés volt. Tanulj belőle! És hagyd élni, hiszen neki is jár a boldogság, járt volna eddig is, mégis érted tette, hogy nem lépett, ezt javaslom, hogy tiszteld benne.

(szerintem)

Minden jókat Nektek!

2010. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy bunkóság igy gondolkozni.Egyébként mi is hasonló szituban voltunk a családdal.Azt gondoltam tök jól müködik az egész anyu mekkroa szemét hogy elmegy.De aztán kis idővel amikor lenyugodtam anyuval beszélgettünk és elmondta miért is lett ez ahogy és ő nem boldog.Azóta nem haragszom rá úgy,nem mondom hogy nincs bennem a tüske de sosem mondanám ezt igy neki és nem tennék csak ezért keresztbe.Neked is a saját életedet kéne rendezgetni nem anyudét,felnevelt és nem cseszi el az életed.Nem hagyott ott pl 5 évesen szó nélkül nem?Akkor meg?!Gondolkodj el.
2010. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Örülök,hogy feltetted ezt a kérdést, igy láthattad sokunk választát, melyben nem neked adnak igazat, sőt.Jó, hogy ez azelőtt történt, mielőtt erre az beszélgetésre sor kerülne, hiszen igy lesz időd a másik oldal véleményén is elgondolkodni, s nem rontasz neki rögtön anyukádnak.Persze nagyon jó volt felnőni egy teljes családban, de ha az boldog lett volna, most nem válnának. Anyukád végigcsinálta, de lehet, hogy közben mindig arra vágyott, hogy azzal éljen, akivel ezek szerint akkor nem sikerült. Ismered a titkos gondolatait,a visszafojtott érzéseit, az álmait ? Hogy mire gondolt, miben bizott miközben élte a látszólag tökéletes életét? Biztos nem,mert akkor nem igy vélekednél róla.Igen, úgy érzi, több mint 20 év alatt megtette, amit anyaként meg kellett tennie, s most végre a SAJÁT életét akarja élni, mert lehetőséget kapott rá.Egy embernek csak az egyik minősége az, hogy szülő. Emellett nő, társ, dolgozó stb.Jó anya volt, hiszen nem panaszkodtál rá emiatt.Most pedig egy másik minőségét is szeretné megélni, miközben ő az anyád akar maradni, nem tőled/tőletek akar elválni, csak egy másik társra vágyik.Elitélheted, bánthatod, de ez csak egyetlen dologról árulkodik, még pedig arról, hogy TE NEM SZERETED őt, mert ha szeretnéd, örülnél a boldogságának, legalábbis nem rontanál neki, s nem forralnál ellene bosszút.Ő szeret téged, hiszen kitartott addig,ameddig hite szerint felnőttél. Mutasd meg neki és magadnak is, hogy nem tévedett ebben és nem csak papiron,de szivedben, lelkedben is nagykorú leszel.Szeresd őt és apukádat is, hiszen mindketten szüleid, a válásuk ezen nem változtat.Egyébként,ha igazi, őszinte, szerető lenne otthon a légkör, már régen elmondta volna, vagy nem is lett volna szükség erre, mert nem akarna elmenni.Gondolkodj el ezeken.
2010. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
14:53 vagyok.Még annyit hogy akármikor lehet új életet kezdeni és ez nem kor függő max kicsit nehezebb.Anyunak is sikerült,most van egy barátja évek óta és sikerült házat is venni.Egyátalán nem vagy felnőtt még picit sem.Én sem vagyok sokkal idősebb nálad egyébként.
2010. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

Tényleg gondold át.

Egy tökéletes családban,nem hagyja el az egyik a másikat,a (majdnem)felnőtt tagja,nem bosszút forral a másik ellen...

Lehet te úgy gondolod minden rendben-tegyük hozzá,nagyon szép anyukádtól,hoy a problémáival nem a gyermekeit traktálta-de hidd el,barátnők miatt senki nem rúg fel 22 évet,pláne nem egy volt szerelem miatt.Lehet anyukád úgy érzi,hogy nem kapja meg azt a szeretetet,tiszteletet apukádtól,amire vágyna.Nem azt írom,hogy nem kap,hanem azt,hogy nem úgy,ahogy szeretné!

Mindenesetre ítélkezni nem a te dolgod,neked akkor is az anyukád marad,ha elválik,teljesen mindegy hány éves vagy.(az apukád meg az édesapád természetesen.Egymástól válnak,nem tőletek gyerekektől)

2010. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, a boldogság ritka és múlandó dolog. Édesanyád addig maradt a házasságban, amíg felnevelte mindkét gyerekét. Most már áldozatnak érzi a maradást apukád mellett, ezért menni akar. Nem szabad pálcát törni felette. Mindenkinek egy élete van, amit úgy szépit, vagy úgy ront el, ahogy akar. Ne tarts be neki, mert még rosszabb is lehet a viszonyotok. Majd ők megegyeznek /apu, anyu/.
2010. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:
oké, megértettem, megpróbálom majd visszafogni magam és higgadtan elmondani neki a gondolataimat. de remélem az azért belefér h egy darabig nem fogok vele jópofizni, és h én nem fogok hozzá menni az is biztos, majd ha ő akarja látni a gyerekeit majd ő jön(idővel lehet másként fogom gondolni, de ennél nem adom alább egyelőre). ja amúgy válásról egyelőre még nincs szó, ő csak szabad akar lenni, élni akar,úgy érzi h itt be van zárva...(inkább nem mondok semmit mert ugyis csak az érzést kapnám:D )
2010. júl. 28. 15:18
 40/50 A kérdező kommentje:
ja csak még egy szösszenet mielőtt annyira védelmébe vennétek anyámat, az milyen húzás volt h már a fél város erről beszél, még mielőtt a saját családja megtudná?konkrét példa nagybátyjám élettársa már elöbb tudta mint én a gyereke...pedig ő egy senki ilyen szempontból...a többibe már bele se merek gondolni...
2010. júl. 28. 15:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!