Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan győzhetném meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzhetném meg az exet, hogy ne én legyek a pénzforrása és bele egyezzen a gyerekről való lemondásomba?

Figyelt kérdés

Csak pénzt lát bennem a lányom és a volt feleségem is,kapcsolat tartás nincsen.Azt mondta,hogy tönkreteszi az életemet és nem hagy békén,ahol tud árt és ártani is fog,amíg él.

Leakarok mondani a lányomról,ő sem kíváncsi rám,nem is szeret...csak a pénzem miatt"kellek".Pont olyan,mint az anyja,hiába próbálok vele beszélni,nem hallgat meg.

Az exemnek szüksége van a tartásdíjra.Hogyan tovább?...

2 évente bíróságra jártunk,most a maximum tartás díjat kapja,amit a mi esetünkben megítélhetett a bírónő.


2010. júl. 21. 11:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Ezért nem lehet lemondani:

a családjogi törvény ugy fogalmaz hogy a gyerek érdeke hogy legyen apja, nem az apa kiváltsága hogy apa lehet.

2010. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem dolgozik, akkor munkára kényszeríteni nem fogod tudni, max. elperelheted tőle a gyereket, ha bebizonyítod, hogy alkalmatalan.
2010. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Amúgy miért utál ennyire?
2010. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
76%

A tartásdíjat mindenképp fizetned kell, ha a tied a gyerek, ez ellen nem tudsz semmit tenni.

Csak azt tudom mondani az ilyen helyzetekre, hogy ketten hoztátok össze a gyereket, nem a csaj egyedül, úgyhogy viseld a következményeket. Jobban meg kéne ismerni egymást a pároknak, mielőtt meggondolatlanul babát vállalnak (vagy becsúszott?), és akkor kevesebb olyan válás lenne, aminek a gyerek issza a levét. Mert jog meg törvények ide vagy oda, a gyereknek igenis szüksége lenne egy szerető apára.

2010. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
60%
TE NEM mondhatsz le a gyerekedröl, és a tartásdijat fizetned kell, amig befejezi az iskoláit. Ennek összegeét a fízetésed alapján állapitják meg (20% a szokasos), ez akkor is jár, ha az exed semmit sem dolgozik, meg ha milliókat keresne - ez a gyerekednek megélhetésére való.
2010. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
27%

ha megcsináltál egy gyereket akkor nem mondhatsz le róla még ha nem is szeret. nem kellett volna meg szűlni akkor.

és a te hibád is hogy nem szeret. legalább annyit tennél meg ,hogy fizeted a gyerektartást. ez nem pénz forrás mások is fizetik...

2010. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Csak nem mindegy,hogy fizet egy apa a gyerekére,aki szereti és tudja,hogy az exfelesége is gondoskodik róla,vagy fizet apu,hogy anyunak műkörme legyen és a lánya ellene van nevelve és ajtót sem nyit rá és apa sem mehet érte,mert akkor elzavarják.

Nem mindegy...

2010. júl. 21. 12:05
 18/36 anonim ***** válasza:
24%
12.03 - de ő sajnos egyáltalán nem karja a gyereket , nemhogy felnevelni, de még azt sem akarja tudni van-e mit ennie. A szüleim is elváltak, Apum fizetett ugyan tartásdíjat, mert muszáj volt, , de ezt leszámítva semmi! - pedig nem nevelt ellene Anyum, sőt jártam is hozzá. Ne hidd, hogy az a kis tartásdíj elég egy gyerek felneveléséhez! - édeskevés, örűlj, hjogy ennyivel "megúszod" azt, hogy csináltál egy gyerket. ( az most más kérdés, hogy az Anyját milyen embernek tartod)
2010. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a lányod?
2010. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Miért utál exem?Mert otthagytam és nem egy nő miatt,hanem meguntam,hogy iszik,barátnőzik,csavarog.Elmentem albérletbe.Bele untam és nem támogattam a hülyeségeit.
2010. júl. 21. 12:09
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!