Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan szakadjak el tőle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szakadjak el tőle érzelmileg teljesen?

Figyelt kérdés
Két hónapja váltunk el a férjemtől. A gyerekelhelyezési pert megnyertem első fokon. Sajnos a férjem megfellebbezte az ítéletet így még nem merek továbblépni. Az anyagiakban sem egyeztünk még meg így a lakás közös használatú. Mondanom sem kell a lelki terror az még rosszabb lett, mint a válásunk előtt volt. Folyamatosan ellenem hangolja a gyerekeket, egy kézmozdítást nem csinál otthon. Én takarítok, mosok, főzők, ellátom a gyerekeim, megoldom a nyári szünetet. Gyerektartást nem fizet, pedig az ítélet e része a fellebbezés ellenére végrehajtható. Van egy új párom, akit nagyon szeretek, sőt a gyermekeim is. A jogerős ítélet után össze szeretnénk költözni, de addig nem akarok problémát amíg ez nincs a kezemben. A lényeg, hogy még mindig úgy érzem, hogy a férjem "uralma" alatt állok, pedig már nem érzek iránta semmit csak utálatot, mégsem merek neki szólni, hogy lássa el saját magát, takarítson ki maga után és fizessen gyerektartást. Tudom, hogy most nagyon gyengének tartatok, én sem értem saját magam, hogy mitől félek, pedig megütni szerintem már nagyon nem mer. Tudnátok tanácsot adni, hogyan kapjam össze magam és álljak a sarkamra.
2010. júl. 20. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Úgy, hogy összeköltözöl a barátoddal.

Semmit nem fog változtatni az itéleten.

2010. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értelmezem, még egy fedél alatt éltek együtt. Ultimátumokat ajánlanék, mivel már a kapcsolat "lesüllyedt" szimpla lakótársak szintjére. Ha nincs gyerektartás, nincs kaja sem (neki). Nincs mosás, takarítás (nála). Semmi luxust ne élvezzen a te jótékonyságodból fakadóan, emellé még az orra alá tolnék egy ügyvéd által írt felszólítást, hogy amennyiben a jogos gyerektartást nem törleszti/fizeti a továbbiakban, akkor ennek jogi következményei lesznek.
2010. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kitörni egy hosszú évekig tartó lelki (és talán testi) terrorból.

De magad és a gyermekeid miatt erősnek kell lenned. Ha mást nem is, a gyerektartást mindenképpen követeld tőle, a gyerekeid érdekében. Ha esetleg a lakásból is mennetek kell, nagyon jó, hogy ott lesz az a plusz pénz.

2010. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy majdnem 3 évig tartott a gyerekelhelyezési per is, mert minden szarért fellebbeztek az ügyvédjével. Ennek ellenére kitartottam nem tudott megtörni. A gyerekeimért képes voltam eltűrni egy csomó szemétséget. Éjszakákat átsírtam, de soha nem mutattam, hogy érzelmileg mennyire tönkretett. Most sem látszik rajtam, csak én érzem belül mennyire rettegek tőle. Egyszerűen nem értem miért. Pedig minden úgy alakult ahogy szerettem volna.
2010. júl. 20. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Menjetek el a gyerekekkel,ez az itéleten semmit nem változtat,eleget tűrtél.És ez most amugy nálatok hogy működik,mit eszik,amit magának vesz?Tiszta ruhája honnét van?
2010. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nemtudom,de nekem annyit mondott az úgymond exem,hogy ne foglalkozzak az ő dolgaival,én meg azt mondtam neki,hogy ő meg az enyémmel ne
2010. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg több ügyvédet,a gyerekelhelyezésnél számit-e hogyha most elköltözöl. Ha nem, azonnal tedd meg, ne áldozz többet fel magadból, mint amennyi szükséges.Addig is semmiképp se lásd el a férjed, sem főzés, sem mosás, sem takaritás nála.Az az első lépés a függetlenséged felé, hogy NEMET mondasz.Próbáld meg magadért és a gyerekeidért, akiknek boldog mamára van szükségük.Esetleg hivd vendégségbe a barátod, heogy ne csak ketten legyetek otthon a férjeddel, lássa, hogy véget ért az egyeduralma. Akkor talán nem meri olyan "bátran" ellened hangolni a gyerekeket. Velük pedig mindenképpen ülj le,és próbáld meg elmagyarázni, mi is történik, hogy értsék és könnyebben fel tudják dolgozni.
2010. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amit főzök, azt nem neki szánom, hanem magunknak. Egy hűtőnk van nem tudok máshová pakolni. Mikor munka után hazajön természetesnek tartja, hogy az az övé is. Mosni azért mosok utána, mert büdösek a göncei, közös a mosógép. Tudom, hogy hülye vagyok. A gyerekeimmel le tudok ülni, szinte mindent megbeszélünk, ettől nem félek, hogy ellenem fordulnak, hiszen én vagyok velük többet. Három ügyvéddel beszéltem, mind azt javasolta, hogy még ne költözzek, mert ha kiderül az új kapcsolatom az változtathat az ítéleten. Ezért nem mertem még lépni és ezért vagyok kiszolgáltatott helyzetben. Nem akarom, hogy megtudja mást szeretek, mert szerintem bármire képes lenne. Betegesen féltékeny.
2010. júl. 20. 13:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Azt a kis időt még húzd ki, már közeledik a vége. Eddig is ügyes voltál, ment a dolog. Arra gondolj, hogy még egy kicsit türelmesnek kell lenned, aztán vége ennek az egésznek, és együtt lehettek azzal a férfival, akivel szeretitek egymást, és a gyerekeidet is szereti. Úgyis annyit tűrtél már, nehogy most a vége felé szakadjon el a cérna :)
2010. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!