Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásunk után az apa becsapott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásunk után az apa becsapott és a 10 éves kislányt érzelmileg hatalmába kerítette, most elhelyezési pert indított, persze nem egészen valós indokokkal, de mivel jelen pillanatban nála van a kislány, van e így esélye, hogy végleg elvegye tőlem?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha olyan körülmények között élsz, vagy olyan életvitelt folytatsz, ami alapján a bíróság úgy dönt, hogy a kislány az apukánál jobb kezekben van.

Azért az nagyon ritka, amikor a férfinek ítélik a gyereket, igazából neked kell tudnod, hogy mi áll a háttérben.

2009. márc. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Sajnos, előfordulhat, hogy az apához kerül a gyerek, de jellemzően ez a ritka. Ha van bejelentett lakcímed, munkahelyed és erkölcsileg is tiszta vagy, akkor nincs esélye az apának.
2009. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Egyet értek az előttem írókkal.És Én ezt nem egészen értem amit írsz,vagyis nekem nem logikus.

Ha nálad minden rendben,akkor,hogy lehet az apánál a gyerek??Én megőrülnék a gyerekeim nélkül,nem bírnám elviselni,ha nem velem élnének.Bár szerencsére nekem jó a házasságom,3 gyerekünk van.De ha választásra kerülne a sor kettőnk közt,nem aggódnék kivel akarnának a gyerekeim maradni.Nagyon szeretik az apjukat,és így is van rendjén,de ha vita helyzet alakul ki,mindig mellettem állnak.Még akkor is,ha nincs véletlen igazam.Teljesen egyértelműen a tudtunkra adják,hogy anya csak 1 van,és Ő pótolhatatlan.Pedig sosem voltak választás elé állítva,De szerintem ezzel minden kisgyerek így van,ez ösztönös.Pedig a legnagyobb 14 éves a legkisebb 8 hós.Ha már az apjával az anyja nélkül érzi jól magát a gyerek,ott szerintem valami gond van.De ezt csak Te tudhatod mi az.

2009. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Szia Kedves kérdező!

Megkaptam a privát leveledet,köszönöm,hogy megtiszteltél a bizalmaddal.Ne haragudj,nem megbántani akartalak a hozzászólásommal.Ugye ide csak pár sorban írjuk le a gondjainkat,és ebből sokszor nehéz bármire következtetni.Engem csak az ragadott meg,hogy nem veled él a kislányod.Mivel magam is anya vagyok nem,vagy csak nehezen tudnám elképzelni,hogy a gyerekeim ne velem éljenek.És persze nem is szeretném ezt megtapasztalni amíg gyerekek.Sajnálom a helyzetedet,valóban nagyon aljas módon bánt veled a férjed.Nem is tudom milyen tanácsot lehetne neked adni a kislányoddal kapcsolatban,ha az apjánál szeretne maradni,mert ott jól érzi magát.Természetesen erőszakkal semmiképp ne akard magad mellett tartani,ez nem lenne jó egyikőtöknek sem.Gondolom szörnyű érzés lehet,hogy nem téged választ a gyereked,hanem az apját és annak új családját.

Tartsd vele a kapcsolatot ahogy eddig is,és szeresd Őt nagyon.Talán rájön ha nagyobb lesz,és nem lehet már olyan könnyen elcsábítani,hogy az anyja mellett lenne a helye.Persze az apja is felnevelheti tisztességesen,én ezt nem vitatom.Csak a magam részéről hatalmas fájdalom lenne nekem egy ilyen helyzet,de gondolom neked is az.

Kívánom,hogy az új pároddal sokkal boldogabb legyél mint az exeddel voltál,és benne ne kelljen csalódnod.A kislányoddal meg legyen a lehető legszorosabb a kapcsolatod.


Minden jót nektek a továbbiakban.


3-ik voltam.

2009. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Hogyan érted, hogy manipulálta a kislányt? Hogyan tudta?


Amúgy szeritnem igen, elég nagy az esélye hogy hozzá kerül, mivel most is ő neveli. Próbálj a lehető legszorosabb kapcsoaltot kialakítani vele. Amúgy Te is tudod, hogy lehet hogy most még tudja manipulálni, de 5 év múlva már nem, és tudni fogja hol a helye, érted? Lehet hogy majd ő akar hozzád menni:)

2009. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De könyörgöm, mi az, hogy egy gyereknek az anyjánál a helye? Nekem is elváltak a szüleim, és én is az apámat választottam. Pedig amiket itt soroltatok, az mind megvolt az anyámnál is. El tudott volna tartani, volt lakása, erkölcsileg rendben volt. És ami ezeknél sokkal de sokkal fontosabb, hogy nagyon szerettem, a mai napig nagyon szeretem az édesanyámat. Demért kéne őt jobban szeretnem, mint az édesapámat? Soha semmi gond nem volt az anyámmal való kapcsolatomban, mielőtt bárki felhozná ezt. Csak egyszerűen az én lelki világom sokkal jobban hasonlít az apáméra, mint az anyáméra. És nem azért, mert az apám ilyennek nevelt (nem voltam kicsi, amikor elváltak), hanem születésemtől fogva ilyen vagyok. És írtátok, hogy anya csak egy van. Mért apa nem?

Tegyük fel, hogy mondjuk megszületsz,és a szülőanyáddal történik valami, mondjuk amikor te 1 avgy 2 éves leszel. Lesz helyette egy "mostohaanyukád". Ha az ugyanazt a szeretet megadja, foglalkozik veled, akkor észre sem fogod venni később, hogy nem ő a szülőanyád. Ez persze apánál is így van. ÉS ezt csak azért írtam, hogy azért mert a nő szüli a gyereket, még nem jelenti azt, hogy akár ezt a gyerek meg fogja jegyezni, vagy hogy emiatt fog dönteni. Ez az anyának sokkal meghatározóbb, mint a gyereknek.

29/N

2009. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!