Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen volt érzelmileg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen volt érzelmileg a vállás számotokra?

Figyelt kérdés
Én ma júni.9-én váltam el.Érzelmileg egyáltalán nem zavar.Sőt jól érzem magamat valamiért!!:)Ez miért van így?Ez egy 8 éves kapcsolat volt,és van egy kisfiam is (2,5éves).Egyedül nevelem!A kicsi is kiegyensúlyozott,és én is.Én csak egy papírnak tartottam az egészet!Ti hogyan éltétek meg a vállásotok napját?
2009. jún. 9. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kőbe vésve, hogyha valaki elválik akkor szomorúnak kéne lennie. Az én szüleim is mikor elváltak, nem voltunk szomorúak, mert sok volt a vita, és apukánk bántotta az anyukánkat és minket is.
2009. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a válásom után elmentem a barátaimmal bulizni, míg a mostani párom, az ő válása után teljes depresszióba esett. Igaz náluk van 2 gyerek, és a nő a létező összes módon kikészítette.
2009. jún. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

1999 november 01-én váltam el (akkor még nem volt ünnepnappá nyilvánítva).

Attól függetlenül hogy tíz éve volt, nagyon jól emlékszem rá. Mi előre mindenben megegyeztünk, elkészítve várta haza a férjemet a vagyonmegosztási nyilatkozat is. Tárgyalás előtt aláírta. Mivel augusztusban elköltözött, azt sem tudtam hová, a cuccaiból meg alig vitt el, kérdeztem tőle, hogy mikor viszi, mikorra pakolja össze. Ekkor jött a fentről duma, hogy: majd Ő összepakol, mikor akar,mi közöm hozzá. Na úgy kiosztottam szép csendben kúlturáltan a parkban, ahogy lehetett. Máig nem tudom miből gondolta, hogy a lakásomban (a szüleim lakása, csak mi használtuk) válás után majd ő jön és pakol, turkál. A kulcsot sem akarta ideadni. Aztán mikor mondtam, hogy ok. akkor zárcsere, a cuccot meg teherkocsira teszem két tanú előtt és elküldöm az anyukájának egyből jobb belátása lett. A bíró előtt nagyképűsködött volna, de nem jött be neki, rendre utasították. Még azt is megvárhattuk, hogy - mivel egyikünk sem lebbezett fel - jogerőre emeljék.

Egyetlen szó van, amiben összefoglalható: MEGKÖNNYEBBÜLÉS!!!

Bizti te is hasonlót érzel. Lezártál valamit az életedben, ami már csak teher volt számodra. Most élj egy kicsit magadnak, a kisfiadnak.

És ha másodjára is választasz, nagyon figyelj oda.

2009. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Szuper volt! Madarat lehetett volna fogatni velem! S éppen a szülinapomra esett, így dupla bulit tartottam! Bár a papír csak egy formaság valóban, azért mégiscsak jó érzés valaminek pontot tenni a végére,ha az már nem működőképes. Koncentrálj a mára! A tapasztalataidat használd javadra! Életem egyik legjobb döntésének tartom, hogy elváltam! Sokkal tartalmasabb, szebb és érdekesebb életet kaptam! Boldog újrakezdést!
2009. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is inkább megkönnyebbülés volt, csak cseléd voltam a házasságomban, aztán a férjemet megfogta egy pénzéhes csaj. Csak azért nem kötöttem rá piros masnit, mert éppen nem volt otthon :)

Mikor kijöttünk a bíróságról, megkérdeztem az akkor már ex férjemet, hogy hozott-e pezsgőt, mert ezt meg kéne ünnepelni! Ő meg csak bámult rám, mint a birka az újkapura :) Azt le kellett volna fotózni :) Pedig ő adta be a válókeresetet, ráadásul szemét módon a születésnapi dátumommal (mondjuk azért ez rosszul esett).

De száz szónak is egy a vége: én nem voltam szomorú, pedig nem énmiattam váltunk el.

2009. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most arról beszélj kedves kérdező, hogy ma dec. 15-én hogy érzed magad???? Azóta, hogy kimondták a válást eltelt majd fél év, sőt el is telt! Remélem most mégjobban érzed már magad!

Én nem váltam el, mert gyáva voltam hozzá, de valószínűleg jól érezném magam, mint ahogy Te is írod. Nyilván ha odáig eljutsz, oka van, tehát örülsz, hogy egy tehertől megszabadulsz, ez így oké! (A válás viszont nem két l-betű! Bocs, de így helyes!)

2009. dec. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!

Igen régen volt junius 9,de a mainapig nincs párom,és talán azért mert még egy kissé ragaszkodom legybelül az exhez.Nem tudom miért van ez!Valahol megkönnyebültem,hogy elváltam,de valahol még gondolok is rá sokat,és még nem tudtam tovább lépni ezen.Sokat dolgozom,és a gyerekre koncentrálok,és jelenleg csak ez motivál.Probáltam uj kapcsit kezdeni,de valahogy még nem igazán megy.Még nem találtam olyan pasit,akire azt tudtam volna mondani,hogy igen,vele örömmel lennék.Remélem az idő múlásával,megismerkedek egy kedves,becsületes,aranyos fickóval,de mint mondtam,ez idő kérdése.

2009. dec. 15. 08:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól, hogy amikor konkrétan már elválsz, kimondják a válást, akkor érzelmileg feldolgoztad-e már azt, hogy különmentek a volt férjeddel/feleségeddel. Én már évekkel a válás előtt tudtam, hogy külön fogunk menni, csak mindig volt valami, ami miatt még nem váltunk. Az első évek nagyon nehezek voltak, de aztán elfogadtam és onnantól könnyen viseltem a dolgokat. Amikor volt a válóperünk, már kb. 7-8 hónapja külön éltünk, nekem már volt párom, útban volt a kislányunk, úgyhogy én azt könnyen vettem. Egyetlen dolog nehezítette, valahol sajnáltam a volt férjemet, mert ott, akkor mondta ki, hogy már nagyon sajnálja, hogy így alakult, hogy elváltunk. Én persze akkor már nem sajnáltam.
2009. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én is fél éve,hogy "elváltam", nem voltunk házasok. De a mai napig nem tudtam túltenni magam rajta. Probálkozom uj kapcsolatokkal, de Nekem se megy. Mindenkiben Őt keresem,az Ő érintésére vágyom, látom magam előtt a mosolyát, hallom a kedves szavait. Akik itt írtak Neked, Ők érzelmileg is el tudtak válni, mi még nem.Kicsit irigylem Őket, és remélem mi is most már hamar túl leszünk rajta.

2009. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem megrázó volt, és végig fogja kisérni ez és más dolgok az egész életemet, és ne mondják azt, hogy a gyerek nem sérül. Mert lehet, hogy kivülről minden rendben van vele, de belül sorvad, szenved a lelke.

Tehát aki csak elhidegült a párjától, viszont nincsenek óriási veszekedések, nagyon súlyos próblémák, akkor tanuljanak meg egymással beszélgetni, és megpróbálni helyrehozni a kapcsolatot, maguk és gyermekeik érdekében is.

Egy 21 éves lány, akinek a szülei elváltak kiskorában.

2009. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!