Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, nektek megfelel az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nektek megfelel az, ha a pasinak van diplomája, viszont gyártósoron dolgozik?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy manapság a lányok zöme elvárja már,hogy a pasinak legyen felsőfokú végzettsége,anélkül szóba se állnának velem.

Én jelenleg egyetemista vagyok,közgázra járok.De annyira utálom ezt az egész szakot meg a sulit....Ha elvégzem,semmiképp sem akarok ebben dolgozni.Inkább elmegyek egy gyárba vagy akár jelentkezek valami biztonsági őrnek.

Alig várom mát hogy vége legyen.De így legalább megfelelek majd a társadalmi elvárásoknak,értelmiségi leszek és lesz egyetemi végzettségem,még ha nem is akarok kezdeni vele semmit.



2019. jún. 15. 13:45
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg a diploma az értelmiségi létnek szükséges, de nem elégséges feltétele."


Na ne mondd már nekem, hogy egy könyvtárinformatikus diplomával rendelkező az tutira értelmesebb egy gyári munkásnál, mert menten betojok. :D

És ez meg szép matematikában azaz a szakmámban oly sokszor használt szigorú mondat, viszont emberi jellemekre és életekre ilyen formában általánosítani vele meglehetősen meredek és úgy hiszem az emberi jellemekkel foglalkozó tudományág sem használja, ugyanis lesznek kivételek, ha tetszik, ha nem, ezt le kell nyelni. És nem, nem azt jelenti, hogy marha sok van, de léteznek. Diákként végigjártam gyárakat, érdekelt, hogy hogyan működik a világ... tudod te mennyi félresiklott élet van, értelmes emberek ragadnak le gyárakban a családi, meg anyagi helyzetük miatt? De ismerek olyat is nem egyet, nem kettőt, mert emiatt az egyetem nem fért bele, de rendkívül intelligens ember és előbb fogom értelmiséginek tartani, mint az ismerőseim, akik diplomások, tanítanak, de tudom, hogy mennyire buták a szakmához.

2019. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

Ha itthagyom akkor meg visszafizettetik velem a tandíjat szóval ez egy ördögi körNincs megoldás.


Én unom az irodai munkát,görnyedni egész nap egy monitort bámulva,ami elött mindjárt bealszok.

Sokkal jobban szeretem ha mozoghatok,sétálhatok munka közben.

2019. jún. 15. 18:15
 33/42 A kérdező kommentje:

Amúgy meg a közgázos diploma se fizet sokkal többet a gyári munkánál.

Gyárban megadnak 170-et,diplomával meg 200-at.De egy vagyonőr is megkereshet annyit.Egyedül a mérnöknek meg informatikusnak fizetnek jól,de én nem vagyok az.

2019. jún. 15. 18:18
 34/42 anonim ***** válasza:
25%

“Akkor tanuljak mégegy szakmát vagy mit csináljak?“

Hát három lehetőségen tudsz gondolkodni:

1. Elhelyezkedsz a pályádon és utálni fogod, de legalább megfelelsz a nagy embertömegnek amit eddig is csináltál.

2. Választasz egy másik szakirányt, ami érdekel és meg tudsz belőle élni (politológia szerintem nem büfészak, ha már felvetetted).

3. Olyan munkát választasz amihez legalább érettségi kell, hogy ne degradáld le magad és a végzettséged. Vagy olyat, amihez diploma kell, de teljesen mindegy milyen diploma (ilyen is van egy-kettő, csak meg kell találni).

2019. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
És ha JÓ kőműves vagy asztalos vagy, akkor simán sokkal többet keresel, mint 200k. :D
2019. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Van egy rossz hírem, a legtöbb gyárba nem vesznek fel diplomával operátornak, mert tulképzett leszel. Önköltségesre jársz anyádék fizetik?
2019. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Ja államin vagy.
2019. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Olvasgattam a válaszokat és elég sok (főleg ami az értelmiségiségre vonatkozott) le lett pontozva.

Megmagyarázná nekem valaki miért?

2019. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Nem jönne be,hogy valakinek ennyire nincs ambíciója. Létezik más szak/munkakör is,nem értem miért egy gyártósoron akarsz kikötni.
2019. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Én nem akarok gyártósoron kikötni de ha ebben nem akarok elhelyezkedni és nincs semmi szakmám akkor hova menjek?


Szóval menjek el politológusnak?De azzal hova vennének fel dolgozni?Én úgy tudom az a diploma teljesen értéktelen a munkaerőpiacon.

2019. jún. 16. 12:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!