Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kit hibáztatsz azért, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kit hibáztatsz azért, mert egyedül vagy? Ki tehet a magányodról?

Figyelt kérdés
Válaszodat indokold.
2019. máj. 25. 08:07
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

Mivel Newton nem volt hülye, ezért nem létezik az a hormon háztartás, ami több száz kalória hiányt tudna pótolni, ez ugyanis már a perpetum mobile és a semmiből nyert energia kategória.


Ha kevesebb kalóriát viszel be, és nem fogysz, akkor mi a valószínűbb? Hogy rosszul számolod a szükséges és ténylegesen bevitt kaloriakat, vagy az, hogy a hormonok fantom energiát termelnek???


Tudod, Newton mellett volt egy másik okos bácsi, Occamnak hívták.

2019. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez is igaz, ezt nem sikerült átgondolnom... Akkor viszont a Kalóriabázis adatai se stimmelnek se a mozgással, se a kajával. Igazából már ott elbukik az egész, hogy a rendszer szerint nekem a súlyom miatt (173 centire vagyok egyébként 93 kiló) nekem valami 2300 az alapjáratom, ami irreálisan soknak tűnik, ehhez mérten számolok, illetve számol az oldal. Autóvezetés valami 200 kcal/óra? He? Akkor nekem már Auschwitz-reklámnak kellene kinéznem... Egy szelet kenyér valami 180 kcal? Kissé túlzónak érzem ezt is.


Mindez viszont nem jelenti azt, hogy minden fsza a hormonjaimban, a kezeim ezzel nem lesznek férfiasabbak, az arcom se lesz markánsabb és az alakom se lesz arányosabb.

2019. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:

Kicsit csúsztatsz 20-as. Kalória felhasználása a tiszta testtömegednek van, mely a szerveidből és a vázizomzatodból áll. A zsír szövetek nincs kalória igénye. Én pl 68kg vagyok és 1800kcal-ból moderált mozgás mellett tartom a súlyom (kevés rajtam a zsír) ha lennék 68kg +20kg zsír, akkor is 1800kcal lenne az, amin a súlyom tartom, mivel a "fogyasztók" ennyit égetnek el. Itt ha fogyni akarok, akkor vagy kevesebb kalóriát viszek be vagy megnövelem az egyedüli dolgot amire képes vagyok, ez pedig a vázizomzatom. Lehet, hogy neked a tiszta testtömeged alacsony és ezért nem fogsz az 1500kcaltól.

32/f

2019. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:

Wow 33!!!!


Évek óta magyarázom ezt az elhízott ismerősöknek, hogy a zsírt nem kell “etetni”. A kutya nem fogja fel. Azt hittem egyedül vagyok ezzel a tudással 😀



Amúgy ezért kell szakembert felkeresni. Egyrészt egy pár ezer forintos digitális mérleg testzsír % kalkulátora, meg a bmi alapú dolgok a kávézaccból jóslás kategóriába esnek. Másrészt mindenki számol egy kb értéket a kajára, aztán gyakran kiderül, hogy laza 30-50%-al lőtt mellé.


Egy jó dietetikus gyorsan összerakja, hogy mi mennyi, nem lehet mindent netes kalkulátorokkal megoldani, főleg, ha nincs az embernek tapasztalata.

2019. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

Mielőtt kitaláljátok, hogy magamtól írom a számokat...

http://www PONT kepfeltoltes PONT eu/images/2019/05/640kcal.png


Mondjuk jobban elolvasva a 2400 az ülő életmóddal, ami tkp. az alapjárati égetéssel egyenértékű, nem tudom, hogy jött ki. Ebben az esetben viszont nagyon érdekelne, hogy mit kellene csinálnom. Heti 4-5 napban 10 órát ülök munkahelyen reggeltől estig, a heti 2 szabadnapomon meg még ha el is megyek biciklizni vagy autózni (egész napos vezetés mellett kevesebbet eszek), az mint a halottnak a csók. Már az 1500 kcal-t is előfordul, hogy nem sikerül tartanom, ha ezt leviszem ezerre... még belegondolni is félelmetes. Pár éve sikerült lefogynom úgy 75 kilóig, de ehhez fizikai munka és állandó kialvatlanság, levertség és ingerültség társult - aztán abban a pillanatban, hogy a mostani munkámat kezdtem végezni, vissza is jött majdnem a duplája annak, amit leadtam. Na most ha ezer kalóriát kellene ennem, hogy megint lefogyjak... nem, akkor viszont kimondom kerek-perec, inkább maradok kövér, felfogni nem tudom, hogy lehet ilyen kevés energiát bevinni, hacsak nem legel az ember egész nap. Most sem a túlsúlyom zavar különben, hanem a nőies testalkatom, amin a szimpla fogyás nem segít, de esélyes, hogy az edzés sem tenne semmit.


És a legszomorúbb az, hogy már most is jóval kényelmetlenebb az életem a projekt miatt. Autó helyett biciklivel járok munkába, szünetben elmegyek sétálgatni, másfélszer annyit költök feleannyi kajára, mint eddig, és mindez a semmi eredményért.

2019. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
35: nem, nem magadtól találod ki. Viszont a neten van olyan oldal is, ahol sok száz bizonyítékot sorolnak fel arról, hogy a föld lapos. Ha érted mire gondolok.
2019. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
Ne 1000kcalt egyél, hanem 2000-et és nyomj le heti 90 fekvőtámaszt, guggolj le heti 90szer és csinálj 60 lábemelést. Ez így kezdésnek jó lesz, nem tart sokáig, nem megerőltető és többet fogsz fogyasztani üresjáragban.
2019. máj. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

@37

Heti 90? Az nem kevés egy picit? :D Mert nekem ez paripaszellentésnek hangzik, de ennyit bőven megérne, ha tényleg lenne eredménye... Amikor éppen normális idő van, el szoktam menni biciklizni is úgy 20-30 kilométereket, de annak annyi erdménye van, mint ami látszik, pedig az ugye kalóriát éget, nem izmot fejleszt ráadásul.

2019. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Heti 90 fekvőtámasz?


Ekkora marhaság edzéstanácsot sem hallottam még.


Az azt jelenti, ha az ébren töltött óráimban csinálok óránként 2-t, heti 7 nap, 16 óra alatt meglesz 224 fekvőtámasz... És még csak meg sem izzadtam :D

2019. máj. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

Senkit nem hibáztatok azért, mert az egyedüllétet választottam hátralevő életemre. Természetesen előzményei voltak, de a döntés az enyém. Nincs már semmi, ami arra sarkalhatna, hogy ez változzon.

Magányos viszont nem vagyok. Kellett 20 év tapasztalata , ami idáig juttatott, de számomra nem baj. Megtanultam egyedül élni, az életet élvezni kapcsolat nélkül is. Vannak más jó dolgok is, amit lehet élvezni. Csak az időt sajnálom, amit elpazaroltam olyan emberekre, akikre nem kellett volna.

2019. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!