Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Társkereséskor ismerkedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkereséskor ismerkedés mely fázisában érdemes elmondani hogy vak vagyok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Számomra ez rendkívül nagy dilemma és nagyon megnehezítette mindig a társkeresést. Adatlapomra kiírtam, mert úgy gondoltam: senkit sem szeretnék becsapni, tisztában vagyok azzal, hogy a legtöbb esetben ez nagy hátrány.

Több mint 10 évig próbálkoztam társkeresőn, első pár hónapban, amikor nem írtam ki adatlapomra vakságom tényét, fotóm alapján volt érdeklődés, nagyon szimpatikusnak találtak. Miután megtudták e tényt levelezésünk során, azonnal eltűntek, soha többet nem írtak vissza.

Ha adatlapomon olvasható volt e tény, akkor szinte soha nem írtak vissza, adatlapon kiírtam, hogy a 3 betűs "nem" szócskát is megértem, ha közlik velem.

Legrosszabb az volt, amikor valaki ugyan visszaírt, de elkezdett védekezni (tudnám minek, én indoklást nem kértem).

Kifejtette például, hogy ápolónő és párját nem szeretné ápolni, éppen elég a munkája során ápolói feladatait teljesíteni, volt aki arra hivatkozott, hogy grafikus és "túlságosan vizuális típus".

Ismerettségi körömben van olyan eset, amikor valaki nem mondta meg, hogy nem lát, leveleztek kb. 1 évig, találkozás előtt megmondta, a másik fél nagyon megsértődött, kiborult.

Egy idő után túltette magát ezen, mert nagyon szimpatikus volt neki a másik, találkoztak, egymásba szerettek, összeházasodtak, nagyon boldogok. Ha megmondta volna vaksága tényét az illető azonnal, e kapcsolat sem jött volna létre.

Az emberek nagy részének fejében olyan kép él a vakokról, hogy "felügyeletre szorulnak", "ki kell őket szolgálni", "öltöztetni-vetkőztetni, etetni-itatni kell", "nem önellátóak", stb. Időt sem fordítanak semmiféle megismerésre, vagy egyáltalán megkérdezni bármit.

Aki volt barátnőm, őt se társkeresőn ismertem meg, hanem más internetes fórumon.



2019. jan. 17. 18:54
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
88%

Ez érdekes kérdés, remélem, nem sértődsz meg. :) Eddig eszembe sem jutott, csak most, hogy ennyire a küllem lett a téma.

Hogy társkeresőzöl? Ül melletted valaki, aki elmondja, hogy milyen a feltöltött fotó az illető hölgyekről, ez szőke, az dagi, a harmadiknak szép a mosolya, amaz meg a kutyájával van fotózva? Gondolom, ennyire nem intelligensek még a beszédprogramok, vagy igen?

Avagy a képeket - ami ugye látóknál elsődleges szűrő az online társkeresésben - teljesen skippeled, és csak az adatlapot "olvasva" írsz a kiválasztottaknak?


Tényleg nem kötözködésből kérdezem, csak kíváncsiság, meg online társkeresésnél ez is szempont.

2019. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
A beszélőprogram nem tudja a képeket értelmezni, a mesterséges intelligencia még nem tart ott. Egyedül társkeresőzöm, az illetőről fent lévő képeket nem nézetem meg, ha írni szeretnék valakinek.
2019. jan. 18. 13:06
 43/47 anonim ***** válasza:
33%

"Még is honnan tudod hogy szépek ha vak vagy???"


Istenem! Talán mások visszajelzéseiből, beszélgetésekből.

2019. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
70%
A bókos válaszoló vagyok. Én szeretném tudni már a randi előtt. Sajnálom, velem valószínűleg nem jössz össze. De szeretem az őszinteséget. Pont ezért nem akarnám magamat sem becsapni, és elmenni egy-kettő-három akár négy randira is úgy, hogy tudom, hogy vak vagy, de azért hitegetem magam, hogy "De hát a srác is ugyanolyan, mint mindenki más, ne legyek már ennyire előítéletes."
2019. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
A vakságod miatt en tuti nem zárnálak ki, foleg az értelmes irasod alapjan. Nagyon önállónak tűnsz es magabiztosnak, ami a helyzeted miatt dupla plusz pont. Mar-mar "vonzonak" tűnsz a leírtak alapjan. Raadasul nagy előnynek vennem hogy nálad a külsőm nem számítana, mert az a legnagyobb hátrányom. En altalaban a rendhagyo dolgokat szeretem. Viszont van valakim, mielőtt félreértened. 😊
2019. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

#30 vagyok.

Miért felszínesség a vaknál az, ami a látónál természetes?

Egyébként férjem van, nem egy minden nő álma külsővel, és akik korábban tetszettek, azok sem tartoztak közéjük. Viszont mindig is érdekelt a kiszemeltem külseje. Számított, hogy néz ki, milyen a haja, öltözködése, ápolt-e. Ezek számítottak mindig is. Az arc, az alkat csak érdekesség miatt érdekelt, hogy mégis tudjam, de nem volt mérvadó.

Ha valakinek az igényesség az ápoltságra, a jó megjelenésre felszínesség, azt sajnálom.

2019. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Szia. Megkérdezhetem hogyan működik ez a számítógéphasználat vakoknál? Honnan tudod mire kattintasz stb. Remélem nem sértelek meg a kérdésemmel, de kíváncsi vagyok. Köszönöm ha válaszolsz
2023. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!