Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Engem általában úgy kedvelnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Engem általában úgy kedvelnek az emberek, mint valami akciós ételkupont. Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék hosszú novellát írni a kérdésem alá, de alapvetően arról van szó, hogy általában gyorsan kedvelnek meg az emberek, de ez csak rövid ideig tart. (Általában fél évnél tovább nem.)


El tudná valaki mondani, hogy lehet normálisan és tartósan fent tartani az emberi kapcsolatokat? Az eddigi tapasztalatim alapján akkor szokott minden elromlani, amikor már ki merem mutatni az érzéseimet és a kötődésemet.



2018. nov. 19. 22:41
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb távon megterhelő egy depressziós, negatív emberrel együtt élni, aki állandóan tőled várja, hogy felvidítsd, benned látja a boldogsága egyetlen esélyét/forrását, és nem hiszi el, hogy szerethető. A kapcsolat elején még gondolhatja úgy az, akivel együtt vagy, hogy mellette majd megváltozol, kiegyensúlyozottabb, boldogabb leszel, aztán később rádöbben, hogy ő egymaga kevés ahhoz, hogy helyetted is megpróbáljon harcolni érted. Lehet, hogy csúnyán hangzik, de az ember nem olyannal akar együtt lenni, aki csak leszívja az energiáját, aki a feldolgozatlan múltbéli problémái miatt nem képes egy kapcsolatban kölcsönösen támogatni, boldoggá tenni a párját, és akinek állandóan bizonygatni kell, hogy igenis lehet szeretni.


Több esélyed van normális, tartós kapcsolatot kialakítani, ha a gyerekkorodban téged ért traumákat, sérelmeidet elkezded egy szakember segítségével feldolgozni, a kötődési és szorongásos zavaraidat leküzdeni. Addig, amíg nem vagy hajlandó változtatni, változni, hasonló kimenetelű kapcsolatokra számíthatsz, mint az eddigiek.

2018. nov. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te rossz okot nevezel meg, nem ezért hagynak el. Hanem azért, mert a: először álarcot hordasz, és ezt az álarcot szereti meg, b: mikor önmagad adod, az egy teljesen más személyiség, és nem tálalja meg benned azt, amiért kezdetben vonzódott.

Erre annyi a megoldás, hogy első perctől add önmagad, és az lesz melletted fél év után, akinek ez bejön.


A másik csak egy tanmese. A húgom is mindig erre hivatkozik, hogy miért baj, hogy ő túlságosan tud szeretni, mindig ezért hagyják el. Ez valójában azt jelenti, egy igazi kullancs, aki elmarja a pasi barátait, kontroll mániás, és betegesen féltékeny. De szerinte vele semmi baj nincs, csak az, hogy nagyon tud szeretni, és túl jó a pasihoz... Csak úgy kérdem: beszélgettél már egy-egy exeddel, hogy szerinte miért ért véget?

2018. nov. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

# 40


Manapság már nem annyira. Régebben ez sokkal rosszabb volt.


# 41


Igazad van azokban a dolgokban amiket leírtál, de én saját magam próbálom elkerülni az ilyen dolgokat. Bár előfordul amikor teljesen megzuhanok és nem tudom kontrollálni a rosszkedvemet.



# 42


"Az a baj, hogy te rossz okot nevezel meg, nem ezért hagynak el. Hanem azért, mert a: először álarcot hordasz, és ezt az álarcot szereti meg, b: mikor önmagad adod, az egy teljesen más személyiség, és nem tálalja meg benned azt, amiért kezdetben vonzódott."


Én általában saját magam szoktam adni és egyáltalán nem hordok álarcot. Legalábbis azt, hogy csak idővel vagy akkor beszélek a rosszabb dolgokról a másiknak azt nem nevezném személy szerint álarchordásnak. Mivel nekem ezekhez a dolgokhoz idő és bizalom kell. Egyébként sem úgy kell ismerkedni, hogy egyből a másik ember nyakába zúdítjuk, hogy mennyire rossz időszakok voltak valaki életében, mert ez nem illő és önsajnálatnak tűnik és a tetejében sokszor még ijesztő is lehet a másik számára.

2018. nov. 20. 07:48
 44/50 anonim ***** válasza:

Milyen a kapcsolatod a szüleiddel?

Lehet, hogy nem veled van a baj, csak rossz embereket választasz egy berögződés miatt. Mint a nő, akit vert az apja/anyukáját verte, és felnőve a férje is bántalmazó - ebben a szerepben érzi magát otthon.

2018. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

Milyen a kapcsolatom velük?


Anya: Hullámzó. Van, hogy tűrhető, de nem nevezném közelinek. Nem is volt soha közeli. Nem igazán tudtam vele régen se megbeszélni az érzelmi dolgokat. Régen nagyon sokszor bántott lelkileg főként szavakkal vagy érzelmi zsarolással. (Ez abban a pár évben volt nagyon erősen jelen amikor volt egy alkoholista élettársa.) Mostanság, már ritkán bánt meg, de igazából sokszor élek egyedül.


Apa: Vele a kapcsolatom leginkább nem volt soha semmilyen. Ez főként azért van, mert nagyon régen elment és sokszor 1 év is eltelt, hogy egyáltalán nem beszélt velem, vagy nem keresett és én se nagyon tudtam elérni amikor próbáltam így nekem soha nem volt az életemben apa figura. Ennek főként az is lehet az oka, hogy a nő akivel együtt volt egy undorító ember. Ez az utóbbi pár hónapban derült ki számomra, most ahogy gondok vannak és hónapokig úgy volt, hogy lehet meghal, de semmi jó nincs kilátásban. Nem volt az életem része soha, mégis elég rosszul érzem magam. Ő mondjuk nem bántott soha, csak sokszor vert át/hazudott vagy csak felültetett azzal, hogy ide-oda elmegyünk és aztán nem jött, nem vette fel a telefont. Ez mondjuk főként akkor volt jellemző amikor még fiatal voltam. Egy idő után már nem reménykedtem az ilyen dolgokban.



Egyébként nem hiszem, hogy állandóan rossz embereket választanék. Ehhez nagyon bénának kellene lenni.

2018. nov. 20. 08:39
 46/50 anonim ***** válasza:
Kérdező, esetleg úgy érzed, hogy problémát okoz számodra az önmagaddal való együtt élés?
2018. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

# 46


Szó szerinti értelemben kérdezed ezt?

-Nem.


Ami inkább problémát okoz azaz önmagamba való élés. (Ez alatt arra gondolok, hogy egyedül kell élnem.) Ilyenkor számtalan paranoia és kényszerbetegség jön elő.

2018. nov. 20. 22:52
 48/50 anonim ***** válasza:
Nincs valami rokonod, akihez odaköltözhetnél?
2018. nov. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:
Nincsen.
2018. nov. 21. 06:15
 50/50 anonim ***** válasza:
Ez viszont attitűd kérdése. Én egyedül élek és semmi bajom belőle. Néha persze hiányzik a szerető barátnő, de ilyenkor eszembe jut, hogy másnak sokkal komolyabb gondjai vannak, illetve nem olyan a barátnő, hogy kirakod a vitrinbe és szünet nélkül csak gyönyörködhetsz benne, van, hogy elejted s összetörik (viták, veszekedés a kapcsolatban), és ez komoly érzelmi, lelki traumát képes okozni. Tudom, mert voltak már kapcsolataim. Mondhatni, az sem biztos belépő a boldogsághoz, ha valakivel együtt vagy/élsz. Ahhoz nagyon sok mindennek passzolnia kell, hogy a mindennapi életben apróságok miatt ne menjetek egymás agyára időnap előtt.
2018. nov. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!