Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Engem általában úgy kedvelnek az emberek, mint valami akciós ételkupont. Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon?
Nem szeretnék hosszú novellát írni a kérdésem alá, de alapvetően arról van szó, hogy általában gyorsan kedvelnek meg az emberek, de ez csak rövid ideig tart. (Általában fél évnél tovább nem.)
El tudná valaki mondani, hogy lehet normálisan és tartósan fent tartani az emberi kapcsolatokat? Az eddigi tapasztalatim alapján akkor szokott minden elromlani, amikor már ki merem mutatni az érzéseimet és a kötődésemet.
#16
Érdekes és valós dolgokat vázoltál fel és sok embernél sajnos igencsak közrejátszanak azok a körülmények amiket írtál. Alapvetően egyébként sajnos nem úgy működik az élet, hogy azt kapod amit megérdemelnél, mert hiába teszel jó dolgokat attól még fognak rossz dolgok történni amikre nem igazán van ráhatása az embernek. Ilyen például az is, ha valaki rossz körülmények között él gyerekkorában.
# 17
Úgy gondolom, hogy van rá elég nagy esély. Bár számos más problémát is tudnék mondani ami úgymond közrejátszhat, de a legtöbb ilyet már nagyjából meg tanultam kezelni és kordában tartani. Ilyen például az is, hogy nagy valószínűséggel kényszerbeteg vagyok ami időnként elő tud jönni és olyankor kell pár hét, hogy vissza tudjak rázódni.
Jönnek sorban a diagnózisok
Elárulom:Nem kell aspergeresnek,nárcisztikusnak,pszcihopatának vagy bármilyen más pszichés problémának fenn állnia ahozz hogy kilógj a sorból.Néha a különc csak különc nem kell ebbe többet belelátni.De az önismeret mindenképp hasznos.
Nyilván nem szó szerint, csak pár viselkedési mintára gondoltam, amik miatt "érdekesek" lehetnek ezeket a jegyeket mutató emberek.
Néha kicsit befordultnak kell talán lenni, hogy a másik is kiélhesse a gondoskodás iránti igényét, a ma embere általában meglehetősen "izgága", mintha nem szeretnék már annyira a folytonosságot és igénylik a változatosságot, ami talán ahhoz hasonlítható, mikor érzelmi hullámvasútra rak egy pszicho (csak más legyen a motiváció) és manapság nagy szerepet kapnak az olyan dolgok, mint a siker, munka, eredmény, amiért pedig jól megérdemelt jutalom jár kicsit lehet érdemes játszani azzal, hogy olyan helyzetbe kerülj a másikkal, ahol ténylegesen "megjutalmazhatod", nem csak úgy mindig megajándékozod, legyél talán egy leheletnyivel önösebb. Ha ez távol áll a természetedtől és csak végig olyan vagy amilyen szoktál, akkor rendszerint "rád unnak", nem tudják vagy nem akarják megmondani, hogy mi a baj, de ködös utalásokat tesznek arra, hogy más vagy, megváltoztál vagy valami köztetek, amit nem tudsz hova tenni, mert minden ugyan olyan, csak már egyre kevesebb érzelemmel. Mondjuk én most csak és kizárólag párkapcsolataimról beszélek, nem barátságokról, mert barátaim vannak és velük folytatott kapcsolatomban nem következtek be ilyen változások, pedig ezek elég hosszú barátságok 8-18 éves korom óta vannak velem.
32/f
"Én voltam az aki hagyta magát belehajszolni sok rossz dologba."
Ami történt, megtörtént. Gondolom, most már nem fordulhatna elő veled ugyanez. Ha más nem, de ennyivel is több vagy.
Az nem vigasztal egyébként, hogy itt nagyon sokan kedvelünk és sokra tartunk téged?
Így van. Vannak dolgok, amik rajtunk múlnak és vannak, amik nem. A Védák könyvében is le van írva, felesleges aggódni, mert ahogy a rossz dolgok is akaratunk ellenére megtörténnek velünk, a jók is bekúsznak életünkben. Erről szól a történet. A dualitásról, nincs jó rossz nélkül (még ha úgy is érzed, ez nem igaz, a jó is véget ér egyszer, tehát hozza magával a fájdalmat) és nincs rossz valamiféle jó nélkül. Pl. ha rossznak érzed a gyerekkorodat, nem kell, hogy ugyanilyen legyen a felnőttkorod. Sok-sok példát látni az életben, biztos te is tudnál sorolni a közvetlen környezetedből, akik megváltoztatták a tragikus sorsukat a legyőzhetetlen akaratukkal, szorgalmukkal, eljöteleződésükkel. Ezért is mondják mindig, ha sikeres ember akarsz lenni (tök mindegy, hogy anyagi, érzelmi, szellemi téren), társulj olyanokkal, csatlakozz ahhoz, aki az adott területen már elért nagyobb sikert. Ez azért fontos, hogy le tudd modellezni a kulcsát, a sikere nyitját. Ezt egyfajta utánzásnak is hívják.
Dalí is mondta anno: ha zsenit játszol, idővel azzá leszel.
Jó, hogy megemlítetted ezt a "fake it till you make it" törvényt, #27-es. Erről eszembe jutott, hogy ezt a könyvet is ajánljam a kérdezőnek, ami pontosan ennek a módszernek a használatáról szól, részletesebb formában, de nagyon olvasmányosan:
# 26
Nem tudom. Én nem tudom általában azt kezelni, ha megdicsérnek. Olyan idegennek érzem az egész érzést, hogy valaki ilyesmit gondoljon rólam. Kedves tőled, hogy ezt írod.
Megtanultam, hogy ne maradjak olyan kapcsolatban és olyan emberek közelében akik bántanak és érzelmileg próbálnak manipulálni.
Nemrég jutott eszembe egy olyan dolog, hogyha lesz netán egyszer egy feleségem akivel lesz egy közös gyerekem akkor elő fog jönni egy probléma, hogy fogalmam sincsen, hogy kell egy kisgyereket/gyereket szeretni vagy hogy kell vele játszani. Igazából azt se tudnám, hogy érjek hozzá vagy miről beszélgessek vele. Gondolom, ha van lehetőségem ilyeneket megtapasztalni akkor ösztönösen jönne.
"fogalmam sincsen, hogy kell egy kisgyereket/gyereket szeretni vagy hogy kell vele játszani"
Nagyon egyszerű: hagyd, hogy ő játsszon veled. Hallgasd meg, kommunikálj vele. Könnyebb lesz, mint felnőttekkel.
"Igazából azt se tudnám, hogy érjek hozzá"
Ha még nem tud beszélni, majd a leendő nejed megtanít. Ha már tud beszélni, akkor kérdezd magát a gyereket.
"vagy miről beszélgessek vele"
Hagyd, hogy mesélje az élményeit, és kérdezgesd a részletekről. Egyszerűen hallgasd, hagyd, hogy kibeszélje magát, és arra reagálj, amit mond.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!