Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Engem általában úgy kedvelnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Engem általában úgy kedvelnek az emberek, mint valami akciós ételkupont. Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék hosszú novellát írni a kérdésem alá, de alapvetően arról van szó, hogy általában gyorsan kedvelnek meg az emberek, de ez csak rövid ideig tart. (Általában fél évnél tovább nem.)


El tudná valaki mondani, hogy lehet normálisan és tartósan fent tartani az emberi kapcsolatokat? Az eddigi tapasztalatim alapján akkor szokott minden elromlani, amikor már ki merem mutatni az érzéseimet és a kötődésemet.



2018. nov. 19. 22:41
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha már ilyen dolgokat hoztam fel akkor volt olyan is pár éve, hogy a saját barátnőmet nem mertem megérinteni, ha nem volt folytonos a kapcsolatunk. Messze laktunk egymástól így volt olyan, hogy nem találkoztunk két hétig se, így utána amikor igen, már nem mertem közeledni hozzá és eleinte az ölelésétől is féltem. Bár pár óra alatt elmúlt, de belül olyan dolgok játszódtak le bennem, hogy nem tudtam megítélni azt, hogy mi lenne a normális reakció, vagy mit kellene éreznem.
2018. nov. 19. 23:41
 32/50 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy tényleg nem biztos, hogy bármi "baj" van veled kérdező, csak elcsigáz lelkileg a sok negatív tapasztalat amit magadra szedtél. Nem ismerünk, nem tudjuk a konkrét háttered, de a környezeti hatások mindenkire hatnak akár tudat alatt.

Nekem pl ami közös volt az összes kapcsolatomban, hogy a szüleikkel nem volt sose felhőtlen vagy éppen rossz volt a viszony és gyakran panaszkodtak arra, hogy nem találják a helyüket, nem értik meg őket. Nekem a családom elég balanszos volt, jó volt a kapcsolatunk is, ahogy a barátaim is jól megvannak a családtagjaikkal. Az enyémben ott a "hiba" hogy a szüleim meghaltak. Édesanyám 17 apám 20 éves koromban. Nem tudom, hogy a lelki fejlődésemnek ez mit ártott vagy nem ártott, de úgy érzem voltam már annyira kifejlődve, hogy ez negatív hatást gyakorolt rám. Nekem ami környezeti tényező az az, hogy nekem nincs védőhálóm, baromira észnél kell lennem és kb mindent egy lapra kell feltennem ez pedig néha nyomasztó/fárasztó, de leginkább azt mondanám rá, hogy kívülről nézve magam szomorú belülről semleges. Na így próbálok egyensúlyozni aközött a feltétlen jó között, amit itthon kaptam és tanultam a világról és aközött, amilyen a világ valójában. Nem tudom, hogy emiatt vagy más miatt, de ahogy mondtam, mindig olyan lánnyal sikerül találkoznom, aki lelkileg elég nyúzott állapotban van, nyúzottabban, mint én és egy ideig nagyon jó és jó hatással vagyunk egymásra, aztán a lány kezd beleunni vagy keseredni az egészbe, pedig minden ugyan olyan...jó. A jónak szokás örülni és azt kéne, de folyton az van, hogy minden jó és elkezd neki nem örülni, keresgélni, hogy akad-e valahol valami, amin lehet mérgelődni, szomorúnak vagy gondterheltnek lenni.

Szóval lehet, hogy nincsen semmi különös, csak egyszerűen egy ilyen korban élünk és ez ilyen.

32/f

2018. nov. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Túlparáztad. Mivel értelmes vagy, az efféle fölösleges szorongásaidon szerintem simán lehetne kognitív terápiával (a probléma racionalizálásával) segíteni.

Nem gondoltál még arra, hogy megtanulj relaxálni?

2018. nov. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

# 33 Nem gondoltam még rá, de nem is tudom, hogy működik az ilyesmi.


Néha egyébként azt gondolom, hogy egy menthetetlen roncs vagyok és ezen már nem tudok se én, és más se változtatni.


Köszönöm mindenkinek aki válaszolt és azt is, hogy nem trollkodta szét senki a kérdésem és elnézést, ha valakinek lehangoltam az estéjét a problémáimmal.

2018. nov. 19. 23:45
 35/50 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg jó szülő lesz belőled, mert érdekel. Ami meg érdekel, azért lelkesedsz, azt a kölykök meg csipázzák :)

32/f

2018. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

"Néha egyébként azt gondolom, hogy egy menthetetlen roncs vagyok és ezen már nem tudok se én, és más se változtatni."


Ez azért nem igaz, mert senki sem egy statikus valami, minden ember folyamatosan változik. Még az is, aki azt hiszi, hogy nem, vagy akivel kapcsolatban a környezetének nem tűnik fel. Maximum utóbbi lassabb tempóban.

Ha valaki ennek tudatában van, hogy akár akarja, akár nem, de mindig változóban van, akkor ennek a változási folyamatnak akár irányt is szabhat. Úgyhogy a te kezedben van önmagad irányításának a lehetősége, kérdés, hogy élsz-e vele.

2018. nov. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:
Én az évek alatt leginkább csak negatív irányba változtam.. Egyre rosszabb és üresebb ember lettem.
2018. nov. 19. 23:54
 38/50 anonim ***** válasza:

"Egyre rosszabb és üresebb ember lettem."


Ez nem csak nekem nem tűnik így, de még sok más itt fórumozó társamnak sem.

Szerintem inkább arról lehet szó, hogy egyre pocsékabban érezted magadat a bőrödben, és valamiért lesújtó véleménnyel vagy magadról. Viszont, és ezt saját tapasztalatból mondom, különösen depresszió esetén az ember, ha amúgy sem valami jó az önértékelése, hajlamos teljesen irreális mértékben lesújtóan vélekedni önmagáról.

Mondjuk, most már kezdek kíváncsi lenni arra, hogy téged milyen emberek vesznek körül a mindennapjaidban. Valakikkel azért gondolom, csak érintkezel, akik ismerősök, nem?

2018. nov. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:
Igen de mindenkivel szemben megtartom a kellő távolságot. Jelenleg senki sincs aki közel áll hozzám. Szülő rokon Egyáltalán nem és a munkatársak között se nagyon van ilyen. Vagy mire gondoltál pontosan?
2018. nov. 20. 00:11
 40/50 anonim ***** válasza:
Hát hogy mennyire befolyásolhatják a saját magadról alkotott képedet. Ezek szerint talán nem annyira.
2018. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!