Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Engem általában úgy kedvelnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Engem általában úgy kedvelnek az emberek, mint valami akciós ételkupont. Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék hosszú novellát írni a kérdésem alá, de alapvetően arról van szó, hogy általában gyorsan kedvelnek meg az emberek, de ez csak rövid ideig tart. (Általában fél évnél tovább nem.)


El tudná valaki mondani, hogy lehet normálisan és tartósan fent tartani az emberi kapcsolatokat? Az eddigi tapasztalatim alapján akkor szokott minden elromlani, amikor már ki merem mutatni az érzéseimet és a kötődésemet.



2018. nov. 19. 22:41
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Nem írok konkrét kapcsolatról jelen esetben csak az utóbbi 5 évben ugyan azt a folyamatot tapasztaltam. (Bár sokszor előtte is.) Úgy szokott lenni, hogyha megismerek valakit akkor általában pár hét után nagyon kedvel az illető és keresi a társaságom. Ez idő alatt rendszerint elvagyok vele és utána következik, hogy komolyra fordulnának bennem az érzések (azt hiszem) és általában 4 hónap telik el ebben az idillben amikor minden jónak tűnik, majd idővel szép fokozatosan romlik és megy tönkre. Pont ezért mondtam, hogy olyan vagyok, mint egy kupon ami egy idő után már nem kell az embereknek.
2018. nov. 19. 22:58
 12/50 anonim ***** válasza:
19%
A mai világban már nem igazán szabad kimutatni az érzéseidet,és a kötődésed.A hiénák könyörtelenül visszaélnek vele.Fura az egészben,hogy sokszor akkor is eltaszìtod vele őket ha amúgy visszanozzák.Szerintem ez egyfajta fogyatékosság az emberek nagy részénél.
2018. nov. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd el ezt a kuponos metaforát. Csak ideiglenes viszonyítási pontnak jó, ahonnan viszont, ha valóban fejlődni akarsz, sürgősen tovább kell haladni. Ahhoz, hogy rugalmas és alkalmazkodóképes legyél, jó megfigyelőképesség kell, és az, hogy mondj le a merev énképről (és az ezzel együtt járó hamis biztonságérzetről is).
2018. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%

"A hiénák könyörtelenül visszaélnek vele."


Ha már elég jó az önismereted, és visszatámadni sem félnél (és ezt megtenned sem kell, elég, ha nem félnél megtenni), akkor ez megszűnik. Csak el kell jutni arra a pontra. De ehhez tudatosság, és főleg önmagaddal kapcsolatos céltudatosság kell.

2018. nov. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

Miért mit csinálnak az "autisták, pszichopaták és nárcisztikus férfiak"? Mire gondolsz pontosan # 9?


Én nárcisztikus egyáltalán nem voltam soha és pszichopata sem vagy, csak szerettem volna az lenni. Bár tudom, hogy ez nem így működik, de sokszor gondolom azt, hogy lehet jobb lenne, ha nem játszanának szerepet az életemben az érzelmek, mert különösebben pozitív élményeket nem ad nekem, hogy vannak. Az autizmushoz állok talán a legközelebb, de nem vagyok vele diagnosztizálva és valószínűleg, ha ténylegesen az lennék akkor ez megtörtént volna gyerekkoromban, mert sokszor jártam meg a pszichológust és nem csak egynél voltam. Ezt leszámítva mégis rengeteg olyan dolog jellemző rám és a viselkedésemben is megfigyelhető ami az autista emberekre jellemző.

2018. nov. 19. 23:04
 16/50 anonim ***** válasza:
63%

Nem minden a te hibád. Van, amiről Soros Gyuri tehet. Viccen kívül, az emberek jó része önző, érdektelen mások iránt. A klasszikus barátság fogalma is kezd kikopni, inkább csak sorstársiasság jellemző, tisztelet a kevés kivételnek.


Tudod, rengeteg ember nem jó családból érkezik, nem látnak pozitív mintát, nen kapnak jó megerősítéseket, hogy bátran felvállalhatnák az érzéseiket. Emiatt később kötődési problémák, elkötelezettségi hiány, hamis egó felszínre törése, érzelmi sivárság jelentkezik. Hazugságban hazugságra tanítanak otthon akaratlanul is, a gyerekbe ez rögzül, téves érzelmi azonosításokkal, definiálással a különböző emberi kapcsolataiban. Na most ez valakit vagy mégbénít örökre vagy hosszú időre és akaratlanul is önsorsrontó lesz, akármilyen emberi kapcsolatba is kezd, vagy legyőzi, felülírja a téves mintákat és egészséges emberré fejlődik. Ebből van kevés, nagyítóval kell keresni őket. Szóval nyugi, nem egy érdekes, kedves, szeretetreméltó embert ismerek, akik qrvára nem azt kapják, amit jó értelemben megérdemelnének. Persze ez nem menti fel az embert a folyamatos önfejlesztéstől, tanulástól. Àlmokból légvár, ha azt írnám, idővel talán rálelsz arra, akit mindig is kerestél, akivel önmagad lehetsz?

2018. nov. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
59%
Ezek szerint aspergeres (spektrumzavaros) lehetsz, kérdező?
2018. nov. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

Nem igazán értek egyet azzal, hogy nem szabad kimutatni az érzéseket és őszintének lenni az emberekkel egy kapcsolatban, de sajnos részben igen.


Régebben ameddig voltak bennem normális érzések és fel tudtam mérni azt, hogy mit szeretnék írtam és jegyzeteltem. Nem másnak, csak úgy magamnak. Régebben rengetegszer felötlött bennem, hogy csak egy olyan embert szerettem volna az életembe, aki nem bánt és akire számíthatok és aki egy kicsit szeret. Nem célom magam sajnáltatni, de tény igazából, hogy tartósan soha nem volt ilyen személy az életemben. Így sok dolog kimaradt és ebből kifolyólag azt gondolom, hogy nincs értelme olyan embereket magunk mellett tartani akikkel nem lehetünk őszinték, mert ez amolyan élőhalott állapot lehet. Főleg egy párkapcsolatban. Engem egyszer tönkretett az, hogy nem lehettem őszinte, mert mindig meg kaptam azt, hogy lehúzom és elrontom a kedvét és idegesítem. Persze nyilván rossz, ha egy kapcsolatban valaki gyakran depresszív én ezt tudom, de ha rengeteg rosszat kaptam máshonnan folyamatosan akkor sajnos nem tudtam az ilyet csak úgy semmisé tenni. Nem tudtam röhögcsélni és örülni a barátnőmmel régen, ha előtte éppen pár órával terrorizáltak otthon.

2018. nov. 19. 23:14
 19/50 anonim ***** válasza:
59%
Tehát mérgező családból származol, kérdező?
2018. nov. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy Aspergeres vagy. Mérgező szülők vannak itt a háttérben. Susan Forward- Mérgező szülők könyvét olvasd el kezdetnek. Ha ott felismersz mintázatokat az életedből, már lehet tovább menni szakmai irányban.
2018. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!