Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy a legtöbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a legtöbb értelmes, rendes ember megfeledkezik a külsejéről?

Figyelt kérdés

Komolyan, annyi normális emberrel találkoztam... Okosak, műveltek, helyén van az eszük, akarnak családot, feleséget, tisztességesek és a humoruk sem rossz. Nem azt mondom, hogy belsőre tökéletesek, vagy hogy kiemelkedőek, de alapvetően emberileg szerethetőnek, férfiként akár egyenesen vonzónak is tartom azt, amilyen értékekkel bírnak.


Aztán ott a külső... Nem ápolják a fogaikat, ezer éves céges meg reklámpólókban járnak, amin átüt a löttyedt férficici, a hajukat nem formázzák, csak lapul a fejükön, vagy kontyba hátrafogják, sokuké zsíros vagy korpás, a szakállukat nem nyírják vissza, vagy kikopott, ronda a vége, a bőrük pattanásos vagy száraz és hámlik, a körmeik vagy koszosak, vagy tövig le vannak rágva, mellette a köröm széli bőr érdes, száraz, berepedt, van, akinek van egy kis szaga is, a cipőjük ormótlan acélbetétes, a nadrágjuk ilyen 80-as évekbeli trapéz és a póló is 2 számmal nagyobb a méretüknél. Van, akinek a testtartása siralmas mellé, befigyel a kis pocak a tartástalan, kamaszfiús, fekvőtámaszt vagy egyéb sportot sosem látott felsőtest alatt...


Mindegyik dolgon lehetne változtatni, mindegyik olyasmi, amit akármelyik ember le tud számolni elég rövid idő alatt. És emberileg egy kincsek, akiknek egy szó nélkül a barátnője lennék, mert még az önbizalmuk is a helyén van néhányuknak, de mégsem mondhatom azt, hogy akkor most elmegyünk, megmosakszunk, beugrunk egy fodrászhoz és veszünk a te korosztályodnak és alkatodnak megfelelő ruhát, mert vérig sérteném. Sok dologban egyetértünk, egyezik az értékrendünk, a véleményünk, de egyszerűen nem akarok tőlük semmi többet barátságnál, mert nem bírom elképzelni, hogy megcsókoljak egy ilyen embert.


Miért csinálják ezt magukkal, ha egyszer nem rondák, csak igénytelenek és mindenük megvan ahhoz, hogy rendes, jó barátnőjük legyen? Ne írjátok, hogy nincs rá pénze, mert többségük marhajól keres, jobban, mint azok, akik tetszeni szoktak külsőre...


Nyilván van kivétel is, aki minden téren jó, meg aki a ramaty külső mellé ramaty belsővel bír és fordítva, de nem értem ezeket az embereket...


2018. jún. 4. 19:39
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
65%

Ez sztem tök jó kérdés, csak, mint annyi más hasonló kérdésnél, kiforgatják. Gyanítom, azért, mert az elevenükbe vágtál. Engem is felszíneseztek azért, mert elvárom egy férfitől, hogy alkatához illő, nem koszos-piszkos-retkes-gyűrött, alkalomhoz illő és színben passzoló ruhákban járjon, ha velem szeretne összejönni. Meg hogy ahhoz milyen sok pénz kell meg hogy az metroszexuális dolog.


Egy fenét.


A belinkelt képet is szanaszét fikázzák... pedig az csak egy példa, basszus. Nyilván a Google-ről nem fog az ember 1 perc alatt találni olyan képet, amin 100%-ig tescós meg turis ruha van, hanem a legtöbb öltözködős kép modellekről van, és akkor könnyebb azzal takarózni, hogy "de azééééé, mert a csávó 200e-s ruhát visel).


Párom pl. az ingeit a turiból veszi, utolsó farmernadrágját a KIK-ből 5000-ért, mégsem igénytelen. Én meg 90%-ban turiból öltözködöm, és kutya nem mondja meg, mert odafigyelek rá, hogy jó szabású, nem agyonhasznált és alkathoz illő cuccokat vegyek.


És ezt én is látom a környezetemben rinyáló férfiaknál. Például öcsém. Vannak olyan időszakok, amikor napokig, sőt megkockáztatom, hetekig borotválkozik, és elég hülyén nő az arcán a szőr... random hosszú lelógó szőrszálak mindenhol az arcán. Mellette szegény mikiegeresen kopaszodik - amivel nem is lenne baj, nem igénytelenség/ízléstelenség... az viszont igen, hogy azt hiszi, azzal stílusosan tudja kompenzálni, hogy Abraham Lincoln körszakállat növeszt, de csak az arca peremén plusz nyakszakállat. Hogy elegáns esküvőre, állásinterjúra elmegy sima pólóban, ügyet intézni-bankba meg simán lemegy mackóalsóban, strandpapucsban. Hogy szét van vakarva a válla, testének többi része.

És öcsi még egy istenes helyzet... érdemes BKV-n utazni... ha a csöveseket nem számoljuk, is rengeteg iszonyat brutál testszagú, mosdatlan, full zsíros hajú ember van.


Ha neki így jó, az még hagyján, de akkor ne rinyáljon amiatt, hogy ő milyen tökéletes, mégse kell a nőknek. Főleg ha ő sem a hozzá hasonló kategória lenőtt hajú, lerepedezett körömlakkú, duci, foghíjas trafikusnőt hajtja, hanem a szuperápolt, szupercsini, igényes nőket, és abból is általában csak a szebbeket...

2018. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
94%

41. vagyok:


Aki meg tényleg igényes, csak ronda, az ne vegye magára. Itt senki nem írja azt, hogy rondaság nincs, sem azt, hogy mindenki, akinek nincs nője, igénytelen. Csak azt, hogy ilyen típus is van és bizony rohadt sok.

2018. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
95%

Ez elég összetett kérdés.

Egyrészt azt látnod kell, hogy a férfikép Magyarországon az, hogy elmész és dolgozol, mint egy idióta. Reggeltől-estig (fizikai, szellemi, vállalkozó egyre megy) és lehetőleg fáradt legyél a végére, mert attól vagy igazán férfi, ha keményen dolgozol. A kemény munka meg nehéz.


Emellett ott van az, hogy a férfit a sör, a fizikai ereje, a szőre meg a pénze teszi. Ja és az autója, motorja. Üdvözlet kelet európában (keletebbre még inkább ezek a fontosak, nyugaton már kevesebb a komplexus).

Okosabb férfiakat meg az esze (ami szerinte helyettesít minden más. Ezer intelligens ismerősöm van, aki szerint a sport a butáknak való, ő inkább fejben erős. Aztán szembesítem az iskoláimmal... ).


Ha a te ismerősöd nem ilyen, akkor az ismerősei cikizése miatt ilyenné válik. Főleg, ha kevésbé iskolázottak az ismerősök.

Olvastam egy cikket arról, hogy nyugaton milyen jól öltözöttek a férfiak, míg nálunk nem. A férfi hozzászólások színvonala: "A világos színű póló, ha nem fehér, akkor b**is. világos nadrág mindenképpen b**is. Férfiak nem hordanak nyakláncot, sem karkötőt, maximum órát." Rózsaszínt a mai napig nem hordok, de már nem gondolom a szexuális irányultság jelének.


Sokáig nővel jártam ruhát vásárolni. Attól kérj tanácsot, aki jobb nálad, ne a haverodtól. Ez az egész életben jó tanács.

Kellett 4-5 év, mire már magamtól is jó cuccokat választok ki és meglátom, hogy mi a stílusos.


A pénzen vergődés ott meghalt, hogy vannak örökzöld ruhák, amelyeket egyszer kell megvenni, utána akár 3-4 évig is bírják és soha nem mennek ki a divatból. A trendi dolgok tiniknek valók, felnőtt ember stílusosat hord, nem trendit.

Néhány alap dolog, amik mindig menők lesznek:


- Fehér, szürke, fekete felirat és minta nélküli, lehetőleg feszülős póló. (Zara: 3e Ft, máshol biztos olcsóbb)

- Bőrcipő (16e , télre 20e körül)

- Kondibérlet (csúnya terem 4 ezer, átlag 6-7 ezer havonta, luxusterem 10+. Kondipark ingyenes)

- Bőr öv (3,5+), pénztárca (4+)

- fekete, fehér és "barna" nadrág (csajok tudják, ilyen fosbarna szín :) ) (5+).

- kék farmer 3+

- öltönyszett (na ez húzósabb 40+ cipő nélkül).

- Bőrkabát...helyett...műbőrkabát. A kutyát nem érdekli, hogy bőrből van-e a kabátod, ha jól néz ki. (15+)

- Laptop vagy irodai táska (5+)

- Fodrász (2eft, panelgarázsos férfifodrász is normális fejet varázsol)

- Szemüvegeseknek: 30e-ből komplett, modern szemüvegen lett (Válság szemüvegdiszkont)

- Karóra (8+ már jó Casio órák vannak. Ha viszont golddigger csajt akarsz, akkor 50+ ez a te bajod legyen)

- Napi 2 fogmosás, arcmosás, parfüm (3-4 ezerért már vannak jó parfümök), fésű, borotva.


Egyszerre tényleg sok, de 1 év elég apránként összevásárolni ezeket, szerintem úgy tűrhető.

2018. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

Persze, meg ezt sem egy nap alatt kell elképzelni, de nem olyan dolog, amivel sebészhez kell menni. Nekem sem 1 év alatt lett meg a ruhatáram, vannak benne 5-6 éves darabok is, mert tartom a súlyom nagyjából. A szövetkabátomat érettségi évében vettem, azóta bírja, aztán annak is 7 éve. :) És persze, végigjártam pár frizurát és színt is, mire megtaláltam a nekem tetszőt, ruhában meg van egy-egy délután havonta, ami csak erről szól és lejárom a lábam egy-egy olcsó, de szép darabért. Megvannak az olcsó törzshelyeim, és lehet lepontozni, de sehol nem találtam olyan jó anyagú és kényelmes ruhákat, mint a Tesco meg a Háda. Persze, kinek milyen a stílusa, attól is függ. Cipőre meg nem költünk, csak az edzőcipőm került 10-nél többe... És ezek is bírnak több szezont.


Bele kell jönni, de hagyjátok a kifogásokat, urak. :)

2018. jún. 5. 13:41
 45/46 anonim ***** válasza:

# 9 Miért hasonlítgatod magad hozzájuk? Ha őket gyerekkorukban nem nevelték erre, otthon meg a környezetükben, hogy figyeljenek oda magukra, akkor utolag nehéz "átnevelni" az ilyeneket. Aki az egészségtelen kajákra szokott, az nehezen tér át a zsírszegényebb táplálkozásra.


Amúgy ők tényleg panaszkodtak neked azon hogy nincs szép barátnőjük? Lehet hogy nem is érdekli őket, csak te aggodsz itt helyettük.

2018. jún. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

Nem panaszkodnak, csak sóvárognak. Tehát megjegyzik, hogy de jó lenne meg hogy szeretnének családot, dehát nem jön össze...


Meg nem egy közülük kezdeményezett is nálam, elhívott meg ilyesmi. És tényleg normálisak, semmi extra, de a belső alapján bármelyiküket el tudnám képzelni egy normális, szép nő mellett vagy magam mellett is. Mert még az arcuk sem ronda számomra. De annyira nincs gusztusom meg annyira nagy gyereknek néznek ki, hogy az okos, jófej és az aranyos kivételével nem tudok rájuk mást mondani. Olyan kis cukik, de abszolút nem vonzanak.

2018. jún. 5. 15:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!