Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy 25-30 között még bizalmatlanabbak, válogatósabbak a nők?

Figyelt kérdés

Bárki véleményére kíváncsi vagyok a témában.


Az a helyzet, hogy 3-an régi jóbarátok vagyunk 26-30 közötti férfiak. A két legjobb barátom szerintem teljesen rendben van külsőre, és belsőre is. Nincsenek elszállva, van életcéljuk, karrierjük (Ha csúnya módon előkerülne, 2-300 nettó körül keresünk, tehát ez épp elég egy normál élethez megtakarítással).

Mindkettejüknek szerintem baromi jó, kifinomult stílusa és humora van.

Elég sok barátnőjük volt már, egyikőjüknek menyasszonya is aki aztán megcsalta. A lényeg, hogy - női szemmel nézve - én jó pasinak sorolnám be őket.


Viszont, az teljesen megdöbbentett, hogy az utóbbi években egyikőjük sem talált komoly kapcsolatot (nem, nem egyéjszakás kalandra mennek). Az ismerkedés működik, vannak randik normálisnak tűnő lányokkal... de egyszeren nincs már az a "kémia" ami annak idején.

Sokkal bizonytalanabbak a 25-27 körüli nők, sokkal óvatosabbak a tapasztalatuk szerint. Így utóbbi évben az egyikőjük kb 5 ismerkedésen van túl, avagy pár hetes-hónapos dolog, de nem alakul semmi ki és végül megreked az egész. Inkább egyedül van mindenki... Rengeteg egyedülálló nőt ismerek, főleg értelmiségi körökből.

Nem, nem aranyásó pi...csákkal randiznak, tehát ez sem lehet gond.


Akkor mi a probléma? Komolyan egyre nehezebb és nehezebb lesz társat találni, felnőttként?

Hovát tűntek azok a fellángoló tiniszerelmek, amikor még feltétel nélkül naívan belehabarodtunk a másikba?

Innentől már csak szürke ismerkedős körök, és egyből annak vizslatása, hogy hosszu távon megéri-e tovább randizni? Rettentő bizalmatlan mindenki, és nem kötik le már magukat a nők inkább, hanem hónapokig tart ez a bizonytalanság? Tényleg ez lenne a helyzet?


Ez a kérdés nem rólam szól, mert én most tökéletesen megvagyok egyedülálló független pasiként, csak a munkára és a vállalkozásra koncentrálok. Viszont az nagyon torokszorító, hogy a két legjobb barátom, akik szerintem kiváló emberek, kedvesek és apa jellemek... és szerintem "jó pasik", még nekik sem megy. Ez elszomorít, és eszembe juttatja, hogy mit kéne kiállnom ha visszatérnék a "piacra", pár év kihagyás után.


Valóban erről szólnak a párkapcsolatok ilyen korban? Rettentő véráldozat, sok csalódás és bosszúság, és elvesztegetett idő után talán megismer az ember valakit... talán... 10 év alatt.



2018. ápr. 16. 20:17
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Inkább köszönöm, hogy leírtad. Nem kioktatás, hanem megerősítetted a véleményemet.


Egyébként sohasem zárok ki semmit és mindig nyitott vagyok. Nem gondolnám azt, hogy szélsőségesen gondolkoznék... egyszerűen csak nosztalgiába révedek. A prospektusban nem az volt, hogy 30 felett kezdődik igazán az élet? :)

Nekem ez jött le... anyámék ilyenkor vándortáborokat járták, meg vettek egy kis telket a hegyekben és ott sátraztak amíg építgették a házat. Apám a válása után elhatározta, hogy nem fog többé házasodni, úgyhogy 15 évig nem is keltek egybe, csak már jóval utánam. Jó a fater úgy tűnik hosszas keresgélés alatt megtalálta azt aki tényleg neki termett, de ehhez kellett 2 válás és 40 éves kor. Végül így lett boldog, már több mint 30 éve együtt vannak.


Bizony el kell fogadni, hogy megváltoztak a dolgok, főleg itt a magyar rögvalóban.

Nem kesergek, mert éppen most lett olyan a munkám, hogy sok utazással fog járni külföldre... tálan a világlátás jót fog tenni. Más országok, kultúrák, nők. (Egyébként sok külföldi lány ismerősöm van, és valamiért sokkal lazábbak és jobb arcok, mint a magyar nők. Egy nagyon aranyos kínai lánnyal fogok pár hónapon belül találkozni, de egy argentín távoli munkatársammal is összefutok majd. Valahogy sokkal könnyebb velük :) jó nem is férjet keresnek...

2018. ápr. 18. 10:07
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, miért hiszed azt, hogy az ilyen dolgok korfüggőek. Én soha nem voltam sátrazni, soha nem is mennék fesztiválra vagy piálni sehova. Nem mentem sem 15 évesen, sem 20, 25, sem most, 30 évesen. Nem vagyok a földön ülő egyén. Inkább itthon ülök. De nem azért, mert 30 vagyok, hanem mert ez vagyok én. 15, 20, 25 évesen is ez voltam. De a többség, akit ismerek, állandóan megy. Én meg pont ezt nem értem, akkor már a világot járnám, nem minden hétvégén a Váci utcát, hogy eljátsszuk, hogy van értelme az életünknek, pedig minden héten ugyanaz a forgatókönyv játszódik le.
2018. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Azért erősen korfüggő, régen minden hétvégén eljártunk a társaságommal, most örülök ha havi 1x van időm és erőm kimozdulni. Nekem is változtak az igényemi természetesen, de nem annyira.


"Én meg pont ezt nem értem, akkor már a világot járnám, nem minden hétvégén a Váci utcát, hogy eljátsszuk, hogy van értelme az életünknek, pedig minden héten ugyanaz a forgatókönyv játszódik le."


- Ezt lehet félreértem... pontosan mit akarnál?

2018. ápr. 18. 10:25
 24/25 anonim ***** válasza:

Én nőként szeretem ezt az életet, menni, nézelődni, kirándulni, alkotni. Viszont a hétköznapokban örülök, ha sikerül a feladataimat megoldanom. Legszívesebben én is csak lazán élnék, de be kell látnom, hogy már nem olyan súlytalanok a dolgok, mint régebben... Én is csak abban bízom, hogy valamikor sikerül egy olyan férfivel együtt lennem, akivel szebbek a napok.

Persze, diáklányoknak kb mindenre van ideje. És valószínűleg a külföldi lányok is teljesen más kultúrában vannak. Vagy más anyagi háttérben. Egyébként külföldi párkapcsolat sem olyan rózsás mindig, csak mert lazábbnak tűnik a partner. Az is akkor derül ki, amikor problémamegoldásra kerülne a sor. Vannak barátnőim, akinek a mosolygós külföldi fiúja képtelen volt önálló véleményre, vagy konfliktus kezelésre. Valamit valamiért.

De azt nem hiszem, hogy a problémát a magyar 30-as nőkben kell keresned.

29nő

2018. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a titok nyitja az, hogy 25 éves kortól kezd el az ember dolgozni általában. Addig egyetem, lazulás, gondtalanság. Legalábbis nem dől össze a világ, ha ellógsz 1 napot. Munka után már sokkal jobban kell gazdálkodni az idővel, nem jut minden szórakozásra és spontán dologra lehetőség.
2018. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!