Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy 25-30 között még bizalmatlanabbak, válogatósabbak a nők?

Figyelt kérdés

Bárki véleményére kíváncsi vagyok a témában.


Az a helyzet, hogy 3-an régi jóbarátok vagyunk 26-30 közötti férfiak. A két legjobb barátom szerintem teljesen rendben van külsőre, és belsőre is. Nincsenek elszállva, van életcéljuk, karrierjük (Ha csúnya módon előkerülne, 2-300 nettó körül keresünk, tehát ez épp elég egy normál élethez megtakarítással).

Mindkettejüknek szerintem baromi jó, kifinomult stílusa és humora van.

Elég sok barátnőjük volt már, egyikőjüknek menyasszonya is aki aztán megcsalta. A lényeg, hogy - női szemmel nézve - én jó pasinak sorolnám be őket.


Viszont, az teljesen megdöbbentett, hogy az utóbbi években egyikőjük sem talált komoly kapcsolatot (nem, nem egyéjszakás kalandra mennek). Az ismerkedés működik, vannak randik normálisnak tűnő lányokkal... de egyszeren nincs már az a "kémia" ami annak idején.

Sokkal bizonytalanabbak a 25-27 körüli nők, sokkal óvatosabbak a tapasztalatuk szerint. Így utóbbi évben az egyikőjük kb 5 ismerkedésen van túl, avagy pár hetes-hónapos dolog, de nem alakul semmi ki és végül megreked az egész. Inkább egyedül van mindenki... Rengeteg egyedülálló nőt ismerek, főleg értelmiségi körökből.

Nem, nem aranyásó pi...csákkal randiznak, tehát ez sem lehet gond.


Akkor mi a probléma? Komolyan egyre nehezebb és nehezebb lesz társat találni, felnőttként?

Hovát tűntek azok a fellángoló tiniszerelmek, amikor még feltétel nélkül naívan belehabarodtunk a másikba?

Innentől már csak szürke ismerkedős körök, és egyből annak vizslatása, hogy hosszu távon megéri-e tovább randizni? Rettentő bizalmatlan mindenki, és nem kötik le már magukat a nők inkább, hanem hónapokig tart ez a bizonytalanság? Tényleg ez lenne a helyzet?


Ez a kérdés nem rólam szól, mert én most tökéletesen megvagyok egyedülálló független pasiként, csak a munkára és a vállalkozásra koncentrálok. Viszont az nagyon torokszorító, hogy a két legjobb barátom, akik szerintem kiváló emberek, kedvesek és apa jellemek... és szerintem "jó pasik", még nekik sem megy. Ez elszomorít, és eszembe juttatja, hogy mit kéne kiállnom ha visszatérnék a "piacra", pár év kihagyás után.


Valóban erről szólnak a párkapcsolatok ilyen korban? Rettentő véráldozat, sok csalódás és bosszúság, és elvesztegetett idő után talán megismer az ember valakit... talán... 10 év alatt.



2018. ápr. 16. 20:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Őszinte leszek, bár ez lepontozással jár. Húszas évek második felére, aki egyedül van nő, már elég sok tapasztalatot gyűjtött és általában kialakult benne egy kép milyen kapcsolatra is vágyik. Ezt kell összeegyeztetni azzal, hogy ketyeg a biológiai óra, tervezi a jövőt, látja maga körül, mi az, aminek már nála is ideje lenne. Ilyenkor már nem kellenek a fölösleges körök, fél, hogy jön egy újabb kapcsolat, ami elvesz még pár évet az időből és egyszer csak ott áll, hogy 35 éves és sehol gyermek, család, stabil kapcsolat. Plusz ugye a kívülről érkező nyomás a család, barátnők részéről, hogy mikor állapodsz már égre meg miért nem találsz egy normális pasit..stb. Ezek együtt válogatósabbá tesznek. Szép a tini nagy fellángolás, de arra nem lehet életet tervezni.
2018. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

25-30 éves korra azért már átmegy az ember egy s máson. Én is átgondolom, hogy kivel lehet érdemes kapcsolatot kialakítani. Persze, ha találnék olyat, aki lelkesít engem, akkor nem sokat teketóriáznék. De ilyet egyre nehezebb.

Lehet az érintett férfiak nem túl meggyőzőek? Élénkek, vibrálóak, lelkesek, élettel teliek? Azt a munkát végzik, amit mindig is szerettek volna?

2018. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Szerintem igen. Ilyenek.


Jó nyilván vannak szorongások, félelmek... de kiben nincsenek? Vagy már az is feltétel, hogy állandón maximálisan vidámnak és optimistának kell tűnni?

Egyébként az ilyen ismerkedős dolgokban pl ők gyakran eljutnak a szexig. Azért nem gondolnám őket rossz partinak, ha beengedik őket az intimszférájukba a nők. Aztán jön, van hogy csak "fuck buddy" téma maradna, vagy a lány nem tudja mit akar stb... vagy egyszerűen csak ellaposodik az egész. Az egyik barátom pl azt unja már kicsit, hogy ezekben a körökben állandóan csak a férfinak kell kezdeményeznie mindig. A nagy egyenlőség és feminizmus korában, persze maximális kettős mérce érvényesül, és természetesen csak a férfinak kell küzdenie. Jó ez nőgyűlölőnek tűnik, de abszolút ez a tapasztalat.


Talán annyi a bajuk (és az én bajom is) hogy érzékenyebbek vagyunk. Nem ez a nagypofájú Mészáros Lőrinc stílusú vállalkozó és eltaposó típusú féregemberek.


Vagy tényleg az a baj, hogy nem verjük el a fizetésünket minden szir-szarra...? nincs BMW-nk, és nem járunk Tenerifére nyaralni. Ez van basszus, 2-300-ból erre futja. Nyilván azért gürcölünk, hogy ne másnak a szekerét kelljen tolni... és nagyon bízok benne, hogy a pénz és a vagyontárgyak sora nem számít ilyen formában, hogy mennyire "partiképes" az illető...

2018. ápr. 16. 20:44
 4/25 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell olyan nővel összemelegedni, akinél csak ti kezdeményeztek! Azért azt lehet érezni, ha valaki csak a saját szükségleteit akarja kielégíteni... Valószínűleg olyan nőkkel foglalkoztok, akiknek már éppel elegük van a férfiak faszkodásaiból és csak szexet és rajongást akarnak inkább.

Merni kell őszintének lenni. Nem belemenni a játszmákba. Őszintén mutatni az érzelmeket (jót is rosszat is).


A pénznek, meg vagyontárgyaknak ehhez semmi köze.

2018. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Jó de most felmerült bennem, a cimborám legutóbbi eseténél... oké a csaj eljár a randikra, tökjól alakul a dolog, de ennyi. Nincs semmi küzdés általában női oldalról, csak elvárás. Vagyis mintha általános elvárás lenne, hogy mindent a férfinak kell csinálnia ilyen téren. Írni neki, leszervezni a randit, stb... és persze, hogy a srác elgondolkozott, kicsit depresszíven, hogy most mi van akkor?


... ezért jutott eszembe, ha tegyük fel valaki ennél sokkal többet keres, és egyben hatalmas nagykepű is. Begurul a randira egy új BMW-vel, van egy belpesti kéglije, na meg kifinomult éttermi ízlése.


A dunaparti sétálgatás, meg borozás a Deákon téma helyett drága étterem stb stb... és határozottság, nagy pofa.


Nem küzd a csaj? Megírom neki, hogy "bogaram most mi a stájsz, komolyan veszed, vagy kopó van, de nincs időm szarakodni"


Na mi nem vagyunk ilyenek, és én speciel nem is akarok... ugyanakkor, lehet mégis jóval sikeresebbek az ilyen férfiak a párkeresésben.

2018. ápr. 16. 20:58
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan nőkkel kell foglalkozni, akikben csak az "elvárások" tükröződnek. Ez szerintem néhány alkalom után kiderül. Akkor meg lehet kérdezni, hogy "figyelj, én úgy érzem csak én teszem bele az energiát a kapcsolatba, te nem akarod ezt tovább velem?". Igen-nem. Utána megint lehet lépni. De ha hónapokig csak húzatod a saját agyadat, akkor magadra vess. Vagy ha olyan csajok csigáznak fel, akik a BMW-re izgulnak.
2018. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Egyik lány sem ilyen sem elsőre sem másodikra.


... de azért elgondolkoztam, hogy mennyivel növelné meg az ilyen fajta határozottság az esélyeket. Tesóm pl brutálisan jól keres, 1M-hez közel, és neki miért nincsenek ilyen problémái? Kb állandóan volt és van is felesége. Ő sem vagizik a pénzzel, de azért nem él szarul és baromira tudja, hogy kell eladni magát "dad-bodyval", kopaszodva is... és még sem golddiggerek a női, hanem jóarcok.


Azért sem gondolnám magunkat lúzereknek, mert 20-25 között végig mindhármunknak voltak barátnői, hosszabb-rövidebb kapcsolatok, pedig csóró egyetemisták voltunk Dankó borral jártunk bulizni, a fesztiválokon :D


Régi szép idők... sohasem gondoltam volna, hogy visszasírom.

2018. ápr. 16. 21:14
 9/25 A kérdező kommentje:

Egyébként még annyi beugrott, hogy én szerintem egyszerűen nem vagyok hajlandó felnőni. Viszolygok a 30-as kortársaimtól egyszerűen... A savanyú kiégett életük elborzaszt, a kortárs problémáikkal együtt. Szerencsére én ebből teljesen kimaradok, gyakorlatilag most jöttem rá mennyire király életem és munkahelyem van. Az összes barátom és munkatársam főleg 20-25 körüli fiatal, külsőre én sem tűnök ki, és el sem szoktam árulni a koromat.


Sokkal jobban érzem magamat köztük, mint a vén harmincasokkal. Szóval simán lehet fiatalabb lányokkal kéne randizgatnunk és elfelejteni ezt az általatok is említett kapuzárási pánikos kortárs vonalat.

Szerintem még pár évig kortalan az ember, és már a szar Dankót se kell inni :D


Most meg is nyugodtam kicsit... csak néha rámtör a kapuzárási pánik, amikor nyomás amikor Édesanyám rákérdez, mikor hozom haza a kis feleségemet és már rég babázna nagymamaként... :D van még 15 évem erre, nincs para.

2018. ápr. 16. 21:41
 10/25 anonim ***** válasza:
58%
Én soha nem akarok gyereket ("apa jellem" kizárva), de akkor én majd 15 év múlva kezdhetem sajnálni a szürke, szerencsétlen, vénszar életedet?
2018. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!