Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Autista vagyok és még sosem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Autista vagyok és még sosem volt párkapcsolatom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. Eddig bármilyen próbálkozásom volt baráti vagy szerelmi kapcsolatot létesíteni, mind kudarcba fulladt. Lehetek akármilyen én soha nem vagyok elég jó senkinek. Szerintem az autizmusom az oka.
2016. ápr. 12. 14:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Neked miért nehezebb, mint másoknak?? Tegnap volt egy kérdés, hogy a fiúnak 9 centis fütyije van és hogy ezt jaj, hogyan és mikor kellene tálalni... Neki például az okoz nehézséget. Vagy egy másik, hogy a fiút csak a pc játékok érdeklik és csak abban érzi sikeresnek magát és ezért nem talál magához illő lányt. MINDENKINEK van valami, ami megnehezíti a dolgot! Csak vannak olyan szerencsés emberek, akik kevés kínlódás árán pont belebotlanak az igaziba. De neked semmivel nem nehezebb. Csak annyival, hogy neked is van valami problémád, amiből hatalmas ügyet csinálsz, akkorát, hogy ha eredetileg nem is gátolna semmiben, te akkor is addig nagyítod a problémát, míg végül tényleg ellehetetlenít. Mondom még egyszer: MINDEN EMBERNEK VAN VALAMI PROBLÉMÁJA!
2016. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is autista vagyok, és nekem is elég nehezen mennek ezek a dolgok.

Lehet kicsit túl fiatal vagyok hozzád képest, de ha szeretnél ismerkedni, írj nekem.

20/F

2016. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Viselkedj velük ne "autista módon"."


Bakker. Mondd már meg a cukorbetegnek, hogy legyen kedves, és határozza el magát a cukor lebontására alkalmas enzim termelésére, mert ez így nem állapot!


"De neked semmivel nem nehezebb."


Kedves válaszoló! LÁTTÁL már autistát (esetleg csak messziről, sötétben)? Csak kérdem, hogy tudod-e, miről beszélsz?


"De most melyik az autista? Aki nem hisz istenben vagy egy fogyatékosság fajtája? Mert nem tudom tényleg ezért kérdezem! "


Az autizmus, vagy helyesebben autizmus stpektrumzavar nem fogyatékosság, hanem egy neurológiai rendellenesség, ami alapvetően a szociális nehézségekben nyilvánul meg, de gyakran szellemi elmaradással is jár. A kérdezőnek jó eséllyel ilyen problémája nincs, tehát ő jó eséllyel az Asperger-szindrómások közé tartozik. (Számos zseniként nyilvántartott tudóssal együtt.)

A másik az ateista.


Kedves Kérdező!


Jó eséllyel valóban az autizmus az, ami eddig meggátolt a normális kapcsolatok kiépítésében. Sajnos kevés autista jut el olyan közösségbe, ahol tolerálják az ő eltérő igényeit/képességeit. Azt látom, hogy túl görcsösen próbálsz mindenféle "én-képet" magadra venni. Azt írod, lehetsz bármilyen, az nem elég jó senkinek. Add fel ezt a törekvést, és próbálj önmagad lenni! Talán félelmetesnek tűnik, mert úgy érzed, akkor végképp csak a betegségedet fogják látni belőled, de egy elfogadóbb embernél ez még mindig célravezetőbb lehet, mint megpróbálni trükközni és másmilyennek mutatkozni!

Ugyanis ha sikerül megértenie, hogy te milyen vagy valójában, akkor az neki is biztonságot jelent abban, hogyan viselkedjen veled, hogyan közelítsen.


Esetleg vedd fel a kapcsolatot az Autista vagyok videocsatorna szerkesztőivel:

https://www.youtube.com/user/autistavagyok


Ők lehet, hogy tudnak neked segíteni, hol találnál társaságot magadnak, vagy hogyan boldogulhatnál el jobban a saját ismerőseiddel. Sajnos én nagyon sokat nem tudok segíteni, nem vagyok szakember, csak érdeklődő. (Mióta olvastam a "Léttelenül" című könyvet, amit szintén ajánlok esetleg, ha meg tudod szerezni valahonnét.)


Mindenesetre drukkolok neked!

2016. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!