Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha szinte már autista vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szinte már autista vagyok, akkor azért még lehet "normális" párkapcsolatom "normális" lánnyal?

Figyelt kérdés
Azért írtam, hogy szinte, mert orvosnál még nem voltam ezzel.. :D Szóval lehet, hogy nem csak szinte. :(
2013. nov. 9. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Autista nem igazán tud ilyen kontaktot teremteni a külvilággal. Neked más bajod van.
2013. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmusnak is vannak fokozatai! Kérdező, rengeteg "bonyolult" embernek összejön, neked is sikerülhet.
2013. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban:

Asperger-szindróma

Asperger-szindróma esetén a páciens kiválóan képes szavakkal kommunikálni például írásban, de a kommunikáció kísérőjelenségeinek (arckifejezés, testbeszéd, hanghordozás) értelmezése nehezen megy neki, a szemkontaktust nehezen viseli stb. az Asperger-szindrómára – az autizmussal ellentétben – jellemző a normális ütemű nyelvi fejlődés, valamint az átlagos vagy annál magasabb intelligenciaszint. Mindezek miatt felismerése is nehezebb, egyes becslések szerint az esetek 30-50%-át nem diagnosztizálták. Számos Asperger-szindrómás magától is képes felismerni azokat a dolgokat, amiben eltér a többi embertől, megtanulja leküzdeni hátrányait és képes beilleszkedni a társadalomba akár anélkül is, hogy tudná magáról, hogy Asperger-szindrómás. Hans Asperger osztrák pszichiáter és gyermekorvos írta le először 1944-ben, megmentette őket a megbélyegzéstől és elhurcolástól, és külön osztályt hozott létre számukra. Viktória nővér beszéd-, dráma- és mozgásterápiával fejlesztette az Asperger által vizsgált gyerekeket.


forrás:wiki

2013. nov. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Szóval, doktor úr, mennyi időm van még hátra?
2013. nov. 9. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem üt el fára mászás közben a villamos vagy nem fulladsz bele Hammerrel a Balatonba akkor megéred az unokáidat is.
2013. nov. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!