Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért olyan nehéz beszélgetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz beszélgetni a nők nagy részével?

Figyelt kérdés

Nem hinném, hogy az én társalgási képességemben lenne a makula, én el tudok beszélgetni még egy világvégi bolgár kamionossal is (igen, ez megtörtént), a környezetemben lévő férfiakról nem is beszélve. Akár a politika, akár a történelem, akár sport, szinte mindig van valami, ahol az érdeklődési köreink fedik egymást és tudunk érdemben társalogni, azonban azoknak a nőknek a többsége, akikkel eddig hosszasabban próbáltam beszélgetni, valahogy mindig besültek a beszélgetés közben, aztán vagy a kínos csend jött, vagy az, hogy magamnak beszéltem. Egyszerűen semmiről nem lehet beszélgetni velük, csakis hozzájuk térben és időben közeli eseményekről, de azok meg töltetükben annyira nulla dolgok, hogy szénné unom magam, ha ezeket kell hallgatnom, arról nem is beszélve, hogy (megfigyelésem szerint - amibe azért benne van kb. 400 nő) rengeteg szó és szállóige jelentésével nincsenek tisztában és most nem túlzok. Meg kell magyaráznom nekik az olyan alap szavak jelentését, mint "triviális", "dinamikus" meg "evidens", illetve az olyan közszájon futó szállóigéket, mint "az erő legyen veled" vagy "a torta egy hazugság", ők pedig a homlokukat ráncolva néznek engem bolondnak, mert így beszélek. A beszédstílust is rendszeresen félreértik, a szarkasztikus próbálok lenni, akkor ők azt következetesen sértegetésnek nézik, az ironizálást meg rendre komolyan veszik.

Semmi értelmes dolog nem érdekli őket, folyamatosan beszéltetni kell őket, hogy fennmaradjon a társalgás, eléggé limitált a szókincsük, meg úgy amblokk olyan szinten két dimenziós a kommunikációs készségük, mint kb. a Cleverbot-nak. Ha nem egy a közelmúltban történt, nagy visszhangú dolog a téma, akkor megfagynak és nem tudják folytatni a beszélgetést, pedig én nem atomfizikáról meg géntechnológiáról szoktam beszélni. Lehet, hogy csak az én malacom ment el és emiatt fogok ki mindig ilyen nőket, nem tudom, viszont azt tudom, hogy az elmúlt években több száz nővel próbáltam beszélgetni, a való életben és az interneten egyaránt, de az eredmények az esetek nagy részében elég siralmasak lettek. Azt viszont meg kell említsem, hogy az a kisebbség, akikkel tudtam normálisan beszélni azok igen műveltek és naprakészek voltak, viszont, ahogy azt az előbb írtam, ők meglehetősen kevesen vannak, a többséggel nem igazán lehet érdemi beszélgetést folytatni.



2015. nov. 28. 10:03
1 2 3 4
 31/34 Költőnő? ***** válasza:
Úgy úgy.
2015. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
jó hát most fogadjuk el, hogy nem nézel le itt mindenkit, nem gondolod magadról hogy a világ legintelligensebb embere vagy. talán próbálj meg másmilyen stílust felvenni. lehet tényleg nem vagy nagyképű, csak a stílusod miatt gondolják azt mások. most érted, ha nem akarsz ezen se változtatni, akkor nem nagyon tudunk mit tenni. ez így nem szimpatikus másoknak. és ne mondd azt kérlek, hogy akkor majd úgy beszélsz mint egy paraszt. nem csak végletek vannak.
2015. nov. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:

Nem mai vita, de úgy érzem, nem mehetek el mellette szó nélkül.

"Nincs folyamatos beszéd, én kérdezek, ők válaszolnak pár szóval, aztán ennyi az egész.."

Ha valóban olyan intelligens lennél, mint ahogy vallod magad, akkor már itt rá kellett volna jönnöd, hogy egy ilyen helyzetben a nő NEM AKAR veled beszélgetni és nem arról van szó, hogy nem tud. Nagy különbség, hidd el. De persze könnyebb ráfogni a nőkre, hogy buták, mint elismerni, hogy nem értesz a nőkhöz.Engem pl.sokminden érdekel, irodalom, történelem, pszichológia, zene (klasszikus) (a műkörmös és hasonló témáktól én is kiakadok) de a mai politikai témában is naprakész vagyok, viszont ezekről a témákról a saját társaságomban beszélgetek, nyilván nem egy idegennel kezdek el csevegni politikáról (főleg politikáról..ami manapság nagyon kettéosztja a társadalmat...) egy pubban.. Nagyon idegesítő tényező tud lenni, ha egy pasi bármilyen szöveggel el kezd nyomulni (mert egy nő ezt nyomulásnak éli meg), én sem állok szóba vele, igyekszem minél előbb lerázni. Szóval ha egy nő szűkszavú, az nem feltétlen azt jelenti, hogy nem tud hozzászólni... ;) Ezen gondolkozz el kicsit.. Persze vannak buta nők, akiket csak a felszínes témák érdekelnek, de férfiakból is vannak ilyenek, viszont ha sorra ilyen tapasztalataid vannak, akkor nem biztos, hogy

bennük van a hiba.

2016. febr. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Nem gondolom h minden ilyet nyomulasnak elik meg a csajok
2016. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!