Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért olyan nehéz beszélgetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz beszélgetni a nők nagy részével?

Figyelt kérdés

Nem hinném, hogy az én társalgási képességemben lenne a makula, én el tudok beszélgetni még egy világvégi bolgár kamionossal is (igen, ez megtörtént), a környezetemben lévő férfiakról nem is beszélve. Akár a politika, akár a történelem, akár sport, szinte mindig van valami, ahol az érdeklődési köreink fedik egymást és tudunk érdemben társalogni, azonban azoknak a nőknek a többsége, akikkel eddig hosszasabban próbáltam beszélgetni, valahogy mindig besültek a beszélgetés közben, aztán vagy a kínos csend jött, vagy az, hogy magamnak beszéltem. Egyszerűen semmiről nem lehet beszélgetni velük, csakis hozzájuk térben és időben közeli eseményekről, de azok meg töltetükben annyira nulla dolgok, hogy szénné unom magam, ha ezeket kell hallgatnom, arról nem is beszélve, hogy (megfigyelésem szerint - amibe azért benne van kb. 400 nő) rengeteg szó és szállóige jelentésével nincsenek tisztában és most nem túlzok. Meg kell magyaráznom nekik az olyan alap szavak jelentését, mint "triviális", "dinamikus" meg "evidens", illetve az olyan közszájon futó szállóigéket, mint "az erő legyen veled" vagy "a torta egy hazugság", ők pedig a homlokukat ráncolva néznek engem bolondnak, mert így beszélek. A beszédstílust is rendszeresen félreértik, a szarkasztikus próbálok lenni, akkor ők azt következetesen sértegetésnek nézik, az ironizálást meg rendre komolyan veszik.

Semmi értelmes dolog nem érdekli őket, folyamatosan beszéltetni kell őket, hogy fennmaradjon a társalgás, eléggé limitált a szókincsük, meg úgy amblokk olyan szinten két dimenziós a kommunikációs készségük, mint kb. a Cleverbot-nak. Ha nem egy a közelmúltban történt, nagy visszhangú dolog a téma, akkor megfagynak és nem tudják folytatni a beszélgetést, pedig én nem atomfizikáról meg géntechnológiáról szoktam beszélni. Lehet, hogy csak az én malacom ment el és emiatt fogok ki mindig ilyen nőket, nem tudom, viszont azt tudom, hogy az elmúlt években több száz nővel próbáltam beszélgetni, a való életben és az interneten egyaránt, de az eredmények az esetek nagy részében elég siralmasak lettek. Azt viszont meg kell említsem, hogy az a kisebbség, akikkel tudtam normálisan beszélni azok igen műveltek és naprakészek voltak, viszont, ahogy azt az előbb írtam, ők meglehetősen kevesen vannak, a többséggel nem igazán lehet érdemi beszélgetést folytatni.



2015. nov. 28. 10:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

ja és amúgy van intelligens humor (a l'art pour l'art pl ennek számít), meg van az átlaghumor. mondjuk showder klub-os példával az átlaghumor a kiss ádám, az intelligens meg mondjuk bödőcs, vagy kőhalmi esetleg. az átlagosabb, butább ember kiss ádámon fog szórakozni, az intelligens meg mindkettőn.

amúgy a szarkazmushon nem kell olyan hihetetlen intelligensnek lenni. :D de van aki nem értékeli, mégha érti is. és nem mindegy, mikor használod.

2015. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
94%

Ha ez megnyugtat, nem te vagy a fajtád egyetlen képviselője.

Van jó pár emberke, akik bele-bele csipegetnek mindenféle témába, ami miatt kialakul bennük egyfajta kultúrsznobság és önajnározás (kannás bor egy bikavér palackban)

Nem tudsz közös témát találni egy nővel? Ez igenis ciki... Azt mutatja, hogy nem vagy képes bizonyos körökön kívül gondolkodni.

2015. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
93%

Velem biztos el tudnal beszelgetni, mert tenyleg rengeteg minden erdekel. Sajnos gyakran komoly dolgokrol (pl. gazdasagi helyzet, politika) nem sok mindenkivel tudok beszelni, pedig lenne igenyem ra.

Viszont ahogy leirtad az egeszet...olyan erzesem van, hogy en se beszelgetnek veled szivesen. Lehet olyasmi ember vagy, aki csak mondja a magaet es nem veszi eszre, ha a masikat nem erdekli.

De ezt ne vedd magadra, lehet tevedek, de az irasodbol nekem ez jott le.

2015. nov. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
40%

Félelmetes, ahogy a nőkről írtál. Mintha csak magamat olvasnám.


Valamilyen szinten mindig magamban keresem általában a hibát, amikor a nőkkel beszélek, egyiknek biztos a kopasz fejem nem tetszett, a másiknak a stílusom, a harmadiknak a pólóm színe, a negyediknek az illatszerem, az ötödiknek a szókincsem stb. Aztán amikor ilyen kérdést olvasok, vagy az ismerősi körömből hallok ilyen problémát, s ha hozzám hasonlóan több másik srác is ugyanazokra a megállapításokra jut a nők kapcsán, egy kis időre mindig megvilágosodok, hogy hát csessze már meg, a hiba nem is az én készülékemben van.


Bármiről szívesen eldumálgatok én is, a réges-régi történelmi eseményektől kezdve a réti virágok színén és illatán keresztül a napi aktualitásokig tényleg bármiről, viszont soha, egyetlen olyan nővel sem volt dolgom néhány jópofa havernőmön kívül (akik egyébként megátalkodottan gyűlölik a saját nőtársaikat egyéb "jó" tulajdonságaik okán), aki tényleg fogékony lett volna egy jóízű társalgásra.


A nőket kimondottan a mikrokörnyezetük érdekli, semmi más! A saját kis világukon kívül semmiről nem vesznek tudomást. Csakhogy példálózzak a közelmúltból:

— "jaaa, Párizsban volt ez a terrorizé..." (Erre mit kéne érdemben reagálni? "Terrorizé"!)

— "jaaa, hát a Kaukázus valahol az Alpokban van" (Szintén zenész!)

— "uh, olyan hideg vaaan, nagyon fázom" (Költözz Floridába, bаszod!)

— "uh, képzeld, tegnap véletlenül leejtettem az iFosomat" (El tudom képzelni, micsoda fordulatos, akciódús jelenetet lehetett!)

— stb.


Jönnek itt folyton a csajok is, hogy őket minden érdekli. Minden érdekli a nagy büdös lócitromot! Lemennek a kondiba edzeni egy-két órát, megelégszenek azzal, ha a kanos csődörök a testükön legeltetik a szemüket, s fordítva. Aztán elmennek a Tescóba, megnézik maguknak a legjobb hapsikat, és hazamennek siránkozni, vagy legfeljebb a barátnőcskékkel részegedni. A nők borzalmasan ingerszegény környezetben élnek, és a férfitól várják, hogy kiszabadítsa őket a ketrecükből. Semmire sem vevőek, semmire sem kíváncsiak.


Legyen egy rohadt nagy BMW-d, legyen egy fаsza nagy családi házad, valami fаsza vállalkozásod, ami mellett azt csinálhatnak, arra költhetnek, amire csak akarnak. Nem baj, ha hülye, ostoba, esetleg egy agresszív állat vagy. AZ ÉRTELMES FÉRFI MANAPSÁG NEM KERESETT ÁRUCIKK! Ennyi, tisztelt barátaim.

2015. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Erről mindig az az áporodott szagú, kispesti bérház ablakából kiabáló, szakadt atlétás ősproliság jut az eszembe, amikor a meccsközvetítés szünetében épp az ablakban cigiző, fogatlan esztergályos véletlenül meghallja, hogy valaki azt mondja, hogy elolvasott egy könyvet, erre ő a csikket elpöckölve csulázik egy nagyot az utcára és ráordít az emeletről, hogy "ASSZED TE MINDENT TUDOL?! ASSZED JOBB VAGY MINDENKINÉL?! HÁ MINGYÁ LEMEGYEK AZ ARCODÉRT!

Az öntömjénestől elég messze volt az a kijelentésem, hogy jártas vagyok sok dologban. Az mióta számít saját magam elé leborulásnak, ha azt mondom, vagyis csak írom, hogy művelt vagyok? A fenti proli reakciója erre az, hogy azonnal kikezdi a személyét a másiknak és egy olyan szituációt akar teremteni, amiben az ürge kvázi lesz*pta magát azzal, hogy villogott a kamu tudásával, ő pedig mint öntudatos ember jól helyre tette a kérkedőt. Természetesen a beszélgetéseimet nem úgy kezdem, hogy "Szia, mi a véleményed a Volkswagen részvények devalválódásának a tendenciájáról?", hanem általában az adott helyhez/szituációhoz köthető dologgal, amivel kiderül, hogy vevő-e a beszélgetésre, ha igen, akkor meg igyekszek olyan témát bedobni, ami talán mindkettőnket érdekel, de mivel nem vagyok X Professzor, ezért nem tudom kiolvasni belőle, hogy mi érdekli, szóval próba-szerencse alapon felhozok párat és ez az a pont, ahol megáll a tudomány, mert nagyon kevéshez tudnak érdemben hozzászólni.

2015. nov. 28. 18:24
 26/34 anonim ***** válasza:
88%
most mi nem tehetünk arról, ha te nem veszed észre magadat. nem csak az a lényeg, hogy mit írsz (de az hogy én mindenhez értek, mindenhez hozzá tudok szólni, ahhoz is ami nem érdekel eleve egy nagyképű szöveg), hanem a stílus. teleírod okos-nak ható szavakkal a válaszaidat, miközben lekezelően beszélsz rólunk. most pedig már prolik vagyunk, mert kételkedünk abban amit írsz magadról. mit gondolsz, egy intelligens embernek ez a reakciója?
2015. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Szándékosan kerülöm az olyan kifejezéseket, amiket a magukat megvilágosult fénylénynek tekintő entellektüel arcok használnak. "Szerfelett elkeserítő anti-fenoménnak érékelem a személyem ellen irányuló afféle inzultusokat, melynek leplezetlen célja az, hogy megingassák önön hitem a saját kredibilitásomban, mindemellett pedig egy fals pszeudo-tudományos hangvétel alkalmazásával vádolnak ." Na ez egy tipikus ilyen szöveg, én úgy gondolom teljesen hétköznapi szavakat és stílust használok, akinek pedig még ez is bonyolult azt igazán sajnálom, mert ennél egyszerűbben nem tudok fogalmazni. Ismét leszögezném, hogy nem állítom magamról, hogy mindent tudó vagyok, akihez képest mindenki egy kőbaltás ősember, csupán azt, hogy kevés olyan dolog van, amivel kapcsolatban ne rendelkeznék elégséges tudással, a hangsúly pedig itt az elégségesen van. Attól, hogy dolgokat ismerek, még nem válok azoknak a szakértőjévé. Akik pedig a cinizmusomat sértésnek veszik, akkor azok semmivel se különbek azoknál, akik miatt eleve kiírtam ezt a kérdést.
2015. nov. 28. 19:38
 28/34 Költőnő? ***** válasza:
76%

Amúgy btw tényleg süt a felsőbbrendűség érzete minden szavadból és ez nem vmi vonzó tulajdonság. Kicsit magas lóról beszélsz itt is, ahhoz képest h elvileg segítségért fordultál az oldal látogatóihoz...

Őszintén? Amugy én sem szívesen beszélgetnék senkivel, aki képes ilyen szinten lenézni másokat.

2015. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Ennyi ostoba véglény még nem láttam egy helyen, pedig állami iskolába jártam. Nem is értem miért akarom fogyatékosoknak elmagyarázni, hogy mitől kék az ég, ennyi erővel megpróbálhatnék egy tyúkot vécéhasználatra idomítani...


Na ez a felsőbbrendű hangnem és fogalmazás, természetesen senki se vegye komolyan. Fel nem fogom mi a problémátok azzal, hogy ki merem mondani, hogy értek dolgokhoz és nem prüntyögök úgy magamról, mint aki arra se képes, hogy elszámoljon egytől krumpliig. Felnőtt vagyok, ahogy felteszem ti is, szóval had ne kelljen már úgy beszélnem veletek, mint kisiskolásokkal. Gondolom ti is értetek dolgokhoz, többhez vagy kevesebbhez, nem? Ez gond? Nem. Valószínűleg van olyan köztetek, aki okosabb nálam és olyan is, aki nem. Ez gond? Nem. Akkor miért csináltok akkora problémát abból, hogy én ki merem mondani, hogy tájékozott és művelt vagyok? Ha ti is azok vagytok, akkor hurrá, jó nektek, ha nem, akkor törekedjetek arra, hogy azok legyetek, de ha egy mód van rá, akkor ne csesszetek le azért, mert tisztában vagyok a saját képességeimmel. Ez egészséges önbizalom, ha pedig valóban annyira nagyon magas lovon ülnék, mint amilyet ti láttok, akkor eleve vitára se méltatnálak titeket, de feltételezem, hogy értelmes emberek vagytok, akiket meg lehet győzni XY dolgokról.

2015. nov. 28. 21:19
 30/34 anonim ***** válasza:
83%

Tudod kerdezo, általaban a muvelt es okos embereknek nem kell reklamozniuk magukat, sem kihangsulyozni, hogy mit tudnak.


Azert az csak el kell, hogy mondjon valamit rolad, hogy itt tobb novel egyutt is azt irtuk, hogy nem vagy valami szimpatikus ezzel a stilussal. Pedig csak irasban kommunikaltunk meg, de igy is atjon a dolog. Lehet eloben meg erosebb ez.


Csak legalabb gondold at.

2015. nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!