Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért olyan nehéz beszélgetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz beszélgetni a nők nagy részével?

Figyelt kérdés

Nem hinném, hogy az én társalgási képességemben lenne a makula, én el tudok beszélgetni még egy világvégi bolgár kamionossal is (igen, ez megtörtént), a környezetemben lévő férfiakról nem is beszélve. Akár a politika, akár a történelem, akár sport, szinte mindig van valami, ahol az érdeklődési köreink fedik egymást és tudunk érdemben társalogni, azonban azoknak a nőknek a többsége, akikkel eddig hosszasabban próbáltam beszélgetni, valahogy mindig besültek a beszélgetés közben, aztán vagy a kínos csend jött, vagy az, hogy magamnak beszéltem. Egyszerűen semmiről nem lehet beszélgetni velük, csakis hozzájuk térben és időben közeli eseményekről, de azok meg töltetükben annyira nulla dolgok, hogy szénné unom magam, ha ezeket kell hallgatnom, arról nem is beszélve, hogy (megfigyelésem szerint - amibe azért benne van kb. 400 nő) rengeteg szó és szállóige jelentésével nincsenek tisztában és most nem túlzok. Meg kell magyaráznom nekik az olyan alap szavak jelentését, mint "triviális", "dinamikus" meg "evidens", illetve az olyan közszájon futó szállóigéket, mint "az erő legyen veled" vagy "a torta egy hazugság", ők pedig a homlokukat ráncolva néznek engem bolondnak, mert így beszélek. A beszédstílust is rendszeresen félreértik, a szarkasztikus próbálok lenni, akkor ők azt következetesen sértegetésnek nézik, az ironizálást meg rendre komolyan veszik.

Semmi értelmes dolog nem érdekli őket, folyamatosan beszéltetni kell őket, hogy fennmaradjon a társalgás, eléggé limitált a szókincsük, meg úgy amblokk olyan szinten két dimenziós a kommunikációs készségük, mint kb. a Cleverbot-nak. Ha nem egy a közelmúltban történt, nagy visszhangú dolog a téma, akkor megfagynak és nem tudják folytatni a beszélgetést, pedig én nem atomfizikáról meg géntechnológiáról szoktam beszélni. Lehet, hogy csak az én malacom ment el és emiatt fogok ki mindig ilyen nőket, nem tudom, viszont azt tudom, hogy az elmúlt években több száz nővel próbáltam beszélgetni, a való életben és az interneten egyaránt, de az eredmények az esetek nagy részében elég siralmasak lettek. Azt viszont meg kell említsem, hogy az a kisebbség, akikkel tudtam normálisan beszélni azok igen műveltek és naprakészek voltak, viszont, ahogy azt az előbb írtam, ők meglehetősen kevesen vannak, a többséggel nem igazán lehet érdemi beszélgetést folytatni.



2015. nov. 28. 10:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
33%
Mert buták. (Nem minden nő, de a nagy részük igen.)
2015. nov. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos ide jutottunk!
2015. nov. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
32%

Mert nõk... Én se szeretek velük beszélgetni :D

18/L

2015. nov. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Költőnő? ***** válasza:
100%

Sztem ez nagy mértékben függ a korosztály kérdésén is, mert manapság - és persze tisztelet a kivételnek - a mai tizenhuszon éves lánykákat a szűk kis makrovilágukon kívül valóban nem sok minden érdekli. Nézik a szulejmánt meg a Megasztárt és a legszebb szavuk a k*csög és a b*zmeg.

De vigasztalásul azt tudom mondani, h bár egyre nehezebb normális embereket találni (nőt, férfit egyaránt), azért még így is elég sokan vannak. Ki kell tapasztalni h melyek azok a körök, ahol jó eséllyel könnyebben találsz értelmesebb, nyitottabb emberkéket.

De arra azért ügyelj, h túl sokat egy adott embertől ne várj. Mert bár nekem a szavak jelentése nem okozott gondot, a star wars is nagy kedvenc, de a tortás témán én is elhasalnék:)

2015. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Tegnap este is próbáltam beszélgetni egy egyetemista nővel egy helyi pubban. Közbe a pult feletti tévében ment valamilyen híradó, ahol a határzárat mutatták, erre én megjegyeztem, hogy "jégből stílszerűbb lenne", ő meg csak nézett rám és lövése se volt, hogy mire gondoltam, a továbbiakban meg gyakorlatilag az én kérdezgetésem volt az, ami életben tartotta a beszélgetést, amint abbahagytam jött a csend meg a "ne haragudj, mennem kell" elköszönés, aztán otthagyott, mint eb a szarát. Gyakorlatilag ez megy legtöbbször, ha nőkkel beszélek, vagyis csak próbálok beszélni. Nincs folyamatos beszéd, én kérdezek, ők válaszolnak pár szóval, aztán ennyi az egész, kis túlzással kb. egy kihallgatás az egész, ahol én vagyok a vallató. Tizenévesekkel nem nagyon ismerkedek, a legfiatalabbak is 18-19 évesek, általában huszon-egynéhány évesekkel próbálkozok.
2015. nov. 28. 10:23
 6/34 anonim ***** válasza:
Mi ezzel a baj? Ha már néhányat találsz akikkel tudsz beszélgetni úgy,hogy mindkettőtöknek jó,akkor már nyert ügyed van,mert tudsz párt találni.Azon túl pedig ha úgy érzed a legtöbb nővel nem igazán értesz szót legalább nem lesz nagy a csábítás,hogy Őt megcsald ;)
2015. nov. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%

Értem mire gondolsz és én is ismerek olyanokat, akiknek az érdeklődési köre a körme, sminkje és a barátok közt (meg társai). Nyilván velük nehéz komolyabb témáról beszélni (de ha akarsz, amúgy bárkivel lehet témát találni).

Viszont a fenti szöveged elég lekezelőre sikeredett, mint ha akit nem érdekel a politika és a történelem, már buta lenne. Különben meg nem hiszem, hogy ezek minden férfit foglalkoztatnának és csak a nők lennének tájékozatlanok.

Amúgy ezt hogy kell elképzelni? Odamész ismerkedni és megkérdezed mit gondol pl a felvilágosodásról?

A szókincset és a szarkazmust illetően viszont igazat adok, ez már nekem is sokszor feltűnt. Persze tudok igazodni másokhoz, de zavaró mikor az alapvető dolgokat is magyarázni kell.

Keress intelligens társaságot és kevésbé jönnek ezek elő (persze attól hogy valaki okos, még lehet más az érdeklődési köre).

2015. nov. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%

"Akár a politika, akár a történelem, akár sport, szinte mindig van valami, ahol az érdeklődési köreink fedik egymást és tudunk érdemben társalogni, azonban azoknak a nőknek a többsége, akikkel eddig hosszasabban próbáltam beszélgetni, valahogy mindig besültek a beszélgetés közben"


Férfiakkal persze hogy könnyebb a társalgás, hiszen te magad írod, hogy sport, politika, történelem vagy valami mindig van közös. Nos a nők többségét (kb 98%-át) nem érdekli a sport, a politika vagy a történelem túlzottan.

Más témákat kellene keresni. Szerintem az történhetett, hogy eddig még nem sikerült egy hozzá hasonló érdeklődési körrel bíró nővel összefutnod...ezért akadt el rendre a beszélgetés. Egyébként meg az, hogy néha elfogy a szó..és jön a csend...még azoknál is előfordul, akik egyébként nagyjából egy hullámhosszon pendülnek...

2015. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyjából mi érdekli őket, le is írtam. Idéznék magamtól: "hozzájuk térben és időben közeli események". Tapasztalataim szerint ez érdekli őket a leginkább, értem ezek alatt azt, hogy pl. "a Marcsinak megszületett a gyereke, jaj de cuki", kb. ilyen szintű dolgok érdeklik őket, de ezek meg számomra annyira súlytalan dolgok, hogy nem foglalkozok velük. A netes beszélgetések megérnek egy külön misét, majd bemásolok párat, ha laptopom közelében leszek. Elképesztően szegényesen fogalmaznak...
2015. nov. 28. 11:00
 10/34 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2015. nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!