Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sosem lesz normális párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sosem lesz normális párkapcsolatom a gyerekkérdés miatt?

Figyelt kérdés
Volt egy 12 éves kapcsolatom, ő egyáltalán nem szeretett volna gyereket semmilyen formában, de végül más miatt lett vége a kapcsolatunknak 4 éve. Azóta ismerkedem, de úgy érzem, hogy teljesen reménytelen a helyzetem. Csak olyan pasikkal sikerül randiznom, akik nagyon gyerekcentrikusak és 1-2 éven belül apukák szeretnének lenni. Én is szeretnék gyereket, de inkább 5-6 év múlva. Szülni viszont kizárt, hogy fogok, örökbe szeretnék majd fogadni egy kisfiút, pár évre rá egy kislányt. Randiztam már nálam 7 évvel fiatalbbal, korombelivel, nálam 10 évvel idősebbel is, mindenkinél ezt tapasztalom, hogy nekik saját gyerek kell, idegenkednek attól, hogy örökbefogadjanak. Nem érdekelnek a társadalmi elvárások, nem fusztrál, hogy a korombeliek zöme már anya, én a saját tempómban szeretnék haladni az életben.
aug. 17. 11:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
40%

Őszintén szólva erre nagyon minimális az esély szerintem, hogy valaki pont így akarja, hogy saját gyerek nem kell neki, csak pár év múlva örökbefogadott. Maximum, ha a férfi amúgy terméketlen.

Plusz sok esetben már ebben a korban azért van egy előző alom is (1-2 gyerekkel), és pláne nem még plusz idegen gyerekek örökbefogadásán járhat az eszük.


Illetve ez jó esetben is egy közös döntés, nem pedig az, hogy az egyik fél kitalálja, hogy hogy legyen, és a másik meg alkalmazkodjon a feltételekhez... Meghát ez az örökbefogadás is egy hosszabb és nehezebb folyamat.


Őszintén szólva, ha ismerkedésnél rögtön ezzel jönne nekem egy férfi, akkor én is tipliznék, mert azt érezném, hogy egyedül az én szempontjaim/véleményem/vágyaim nincsenek figyelembe véve. Bocsi! :S


Talán próbáld meg, hogy a bemutatkozó oldaladon megfogalmazod az álmodat a jövőről, hátha valakinél pont ez klappol. De ezt is érdemes valahogy szimpatikusabb módon tálalni, hogy mondjuk számodra ez miért fontos, mit tudom én: "az az álmom, hogy árváknak segíthessek szerető környezetben felnőni".

aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"Olyat, akiről lemondtak a szülei a születése után, tehát még nagyon kicsi."


Rábaxtàl nagyon, mert aki örökbe akar fogadni azok mind mind "nagyon kicsi " gyereket akarnak. Ráadásul te termékeny vagy. Örökbefogadásnál azt is nézik a sok-sok feltétel mellett, hogy meddő vagy avagy sem. Először a meddő párok kapnak "nagyon kicsi " gyereket és csak utána jössz te. Kb soha napján kis kedden fogsz csecsemőt kapni. Jobban jársz, ha inkább szülsz egyet magadnak, mert a kritériumaidba elég hamar bele fogsz bukni.

aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

És ezen tervezgetős évek alatt utána olvastál már, hogy Magyarországon hogy zajlik egy örökbefogadás? Ez nem egy bolt, hogy kiválasztod, melyik gyerek tetszik a sok szegény árvából... kisfiú, aztán kislány x éven belül. A gyerekeknek keresnek szülőket, nem a szülőknek gyereket. És irdatlan a túljelentkezés meddő házaspárokból, szóval bőven "választéka" a tényleg örökbe adható egészséges csecsemőnek van, ezért kell ennyit várni.

Merthogy a legtöbb gyereknél, aki a rendszerbe kerül, csak "elfelejtik" elintézni, nem mondanak le hivatalosan a szülők, mert ugye hátha majd jobb a lesz a helyzet, meg ott a némi lelkiismeretfurdalás meg önző birtoklási vágy, így nevelőszülőknél kötnek ki, általában többedmagukkal. Na most képzeld el, hogy elhagynak, bekerülsz nevelőkhöz, ott megszokod, bár anyád minden karácsonykor megígéri, hogy jön, de mivel nem jött mégse, majd onnan is elvisznek, miközben évek teltek el. Persze, hogy azt se tudja, kihez merjen kötődni. (Most már talán rövidebb a türelmi idő, de pár éve még elég volt, ha a szülő évente egyszer telefonált, hogy megvan-e még a gyerek és akkor ezzel nem mondott le róla és így nem lett örökbe adható.) Szóval így van sok igazából árva gyerek, és így még sincs sok gyerek belőlük, aki tényleg örökbe fogadható.

aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Fingod sincs az örökbefogadásról, mint arra már többen is rámutattak. A terved tuti nem lesz tartható, 35 vagy, ha holnap megismerkedsz életed szerelmével már akkor sem férsz bele időben abba hogy 2 csecsemőt örökbe fogadjatok. Meg ez amúgy sem így működik, hogy majd te eldöntöd mikor szeretnéd. Évekig kell örökbefogadható csecsemőre várakozni készenlétben, tudva hogy bármikor csöröghet a telefon, de az is lehet hogy soha nem fog. Már ha egyáltalán átmész a pszichológiai teszten.

Szóval az tuti, hogy új terv kell. 36 éves szingliként már a biológiai gyerek is kezd necces lenni, nemhogy az örökbefogadás.

aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

A többiek szerintem jókat írnak nagyon. Úgy látszik a tervedben csak az az egy dolog hiányzik, hogy nem néztél utána alaposan, hogy hogyan is működik az örökbefogadás ma Magyarországon. Sajnos ezt nem te találod ki, hogy hogy legyen, hanem ami van.


A nevelőszülőség a te esetedben lehet valid dolog például. Egyik ismerősöm is ezt csinálja, mert valamiért ez fontos neki, de hát ez is elég kemény. Sose tudja, hogy meddig marad nála egy gyerek. Sokszor van, hogy az igazi szüleivel találkozik, akik mondjuk mélyszegény roma család. Mondta, hogy 1-1 ilyen találkozás simán le tudja bontani azt a törődést, nevelést, amit ő addig hetekig, hónapokig tett bele.


Szóval én továbbra is azt mondom, hogy ha egy józaneszű férfival ismerkedsz, aki belegondol abba, hogy mekkora macera egy örökbeadási folyamat, az nagyon nehezen fog téged választani... Hacsaknem nagyon beléd szeret, de még a szerelmet is félre lehet ám tenni... Egy párkapcsolat önmagában is sok megoldandó probléma, nem hinném, hogy valaki erre még egy ilyen plusz terhet is szeretne, ha amúgy egészséges, nemzőképes férfi.

aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!