Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A csendesség férfiaknál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A csendesség férfiaknál sokkal nagyobb hátrány a társkeresésben, mint nőknél?

Figyelt kérdés
Vagyis társadalmilag is az az elvárt, hogy a férfi domináns legyen, kezdeményezzen, meséljen vicces sztorikat, a nő pedig jutalmazza azzal, hogy nevet a poénjain. Nőknél igazából elég a külső, ahhoz, hogy észrevegyék és érdeklődjenek iránta, férfinál meg nem, ott tényleg, ha valaki visszahúzódó, akkor nem lesz esélye párt találni?

máj. 31. 12:44
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
38%

#1: "Jah, kb ez van. A férfi a hódító, tehát pofaznia kell, hogy felkeltse a nő figyemét, fenntarsa a nő érdeklődését stb."


A nagy lótúrót. Az ilyeneket bottal se piszkálnám meg. De magadfajta felfuvalkodott, önhitt, önmagába záródott kis görcsöket sem, #1-es.

máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
32%

Ez megint annyira semmitérő. Ha egy férfi mindig a háttérbe húzódva, mint a szende szűz, a szemkontaktust is kerülve él, az valóban nagy hátrányban van. Ugyanakkor valaki, aki leuralja a társaságot és annyit tud felmutatni, hogy hangos, "vicces" az se lesz nyerő a többségnél, bár valóban több esélye van, mint az előbbinek.

Aztán ezek között vannak az átmenetek.

Nekem pl kifejezetten vonzó egy azonos humorral rendelkező férfi, aki képes visszavágni a csipkelődésre, illetve kultúrált keretek közt csipkelődni, akinek magas a kommunikációs igénye, tájékozott, jó beszélgetőpartner, mert én is a "be nem áll a szája" típus vagyok.

Valakivel, aki csak szűkszavúan válaszol, elhúzódik, ha nyitok, vagy képtelen lereagálni a poénjaimat, nem tudok mit kezdeni. Akkor sem, ha amúgy nagy tudasú, tág ismeretekkel, akár jó humorral rendelkező fickó, csak annyira gátlásos, hogy ebből semmit nem mutat. Egyszer, kétszer próbálkozom, ha elutasítanak, akár csak a csenddel, akkor távozom és annyiban hagyom a dolgot.

De ez nem, nem specifikus. Ha egy nő ilyen, azt se fogom erőltetni. Egyszerűen, mert nem érzem magam jól a társaságában.

Ettől függetlenül egy nőnél szerintem is kissebb hátrány most még. Szerencsére (vagy sem) ez is megszűnőben van. Az emberek kezdik elengedni a normákat, egyre inkább a saját ízlésük szerint válogatnak, így az, aki egészségesen működik, egyre inkább előnybe kerül a túl kompenzálókkal, gátlásosokkal szemben. A "csendes" pedig jellemzően a gátlásos szinonímája az ilyen kérdésekben.

máj. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
33%
A 11-es nő főnyeremény lehet :D
máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
16%

#9: "akkor a dominánsabb férfiak kezdik általában vinni a beszélgetés fonalát és akkor is rájuk fog figyelni, ha tartalmilag nem annyira épületes, amiről beszélnek"


Akkor, már megbocsáss, de eléggé igénytelen nők között mozogsz. Nálam a domináns leuralás azonnali piros pont. Főleg, ha kiderül, hogy nincs is mögötte semmi.

máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
32%

"Aztán ezek között vannak az átmenetek."


És az emberek többsége átmenet. Nem értem, miért van ennyire kiélezve minden kérdés az extremitásokra. Mintha a kérdező nem élne a valóságban.

máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
20%
#13: egyeseknek lehet, hogy az lennék, másoknak már kevésbé. De jelenleg nem keresek párt. Viszont eszem ágában sincs azt hinni magamról (pláne anonim fórumon alig burkoltan ezzel reklámozni magamat), hogy fú, de micsoda felfedeznivaló mélységek bújnak meg bennem, és mekkorát veszít a világ azzal, hogy erre senki sem kíváncsi. Én ugyanis ezt a viselkedést a szánalmasság netovábbjának tartom.
máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
49%

15, mert aki nem én vagyok, vagy nem pontosan olyan, mint én, az mind ellenség. Az ellenség meg arról ismerszik meg, hogy hangos, vicces és sikeres. Akkor is, ha valóban hangos és akkor is, ha csak normálisan szocializálódott és a helyzetnek megfelelően viselkedik.

De ugyanez áll a minden jó pasi bunkó és a minden sikertelen egy isteni áldás elv mögött is. Meg minden ilyen teljesen végletes általánosítás mögött.

Ez az alapelv. Egyszerűen azért mert gond van az önértékelésével, az önbizalmával, képtelen jól értelmezni szociális helyzeteket és azokban másokat és önmagát.

Mivel eleve hibásan ítél meg dolgokat, az a hibás kép alakul ki és erősödik, hogy ő a világ ellen, minden szociális interakció során.

máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
45%
#17: bocsi, de ha most nekiállunk szalmabábozni, még ha van is igazság abban, amit írsz, sosem fogjuk megtudni, hogy mit gondol a másik VALÓJÁBAN. Pedig lehet, hogy érdekes lenne, mert a lényeg mindig a részletekben bújik meg.
máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
41%

De mi ez a meséljen vicces sztorikat? Nekem mesélnek vicces sztorikat nők, férfiak, "nerd-ök", kövérek, soványak... komolyan, ez a vicces sztori mesélés akkora hatalmas dolognak van bemutatva. Nincsenek barátaitok? Pattanásos tinik is tudnak vicces sztorikat mesélni.


És igen, ahhoz, hogy bárki más emberrel kapcsolódni tudj, meg kell merni szólalni.

máj. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
26%
Jah, a #11 nagyon jó parti lehet, alig tudom visszafogni magam, hogy privát üzenetek halmaival bombázzam. #1 voltam -_-
máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!