Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A csendesség férfiaknál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A csendesség férfiaknál sokkal nagyobb hátrány a társkeresésben, mint nőknél?

Figyelt kérdés
Vagyis társadalmilag is az az elvárt, hogy a férfi domináns legyen, kezdeményezzen, meséljen vicces sztorikat, a nő pedig jutalmazza azzal, hogy nevet a poénjain. Nőknél igazából elég a külső, ahhoz, hogy észrevegyék és érdeklődjenek iránta, férfinál meg nem, ott tényleg, ha valaki visszahúzódó, akkor nem lesz esélye párt találni?

máj. 31. 12:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
63%

Jah, kb ez van. A férfi a hódító, tehát pofaznia kell, hogy felkeltse a nő figyemét, fenntarsa a nő érdeklődését stb.

És akkor vagyunk mi, akik visszahúzódóak, nehezen nyílunk, nehezen nyitunk, pedig megkockáztatom, hogy lelkileg és érzelmileg kétszer több van bennem mint egy nagydumás hódítóban, de ezt megmutatni és soha nem fogom, mert a helyzet előre megírt, a nő mindig a nagydumásra figyel fel.

máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
18%
1, Az idősebb nők már többnyire nem ilyenek.
máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
70%

#1 nem mindig a nagydumásra, hidd el

Egy okos nő nem dől be mindenféle nagydumànak. Vagy ha szórakoztatónak is tartja, az még nem veszi le a lábáról.

Valamilyen szinten nyilván kell kommunikálni, hogy ismerkedni tudj/tudjon aki csendesebb és ha van hozzá partner, akkor a csendesebb is beszédes lesz. 😊

máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
11%
Nálad inkább a kérdés leírásában demonstrált fekete-fehér, egybites, szélsőségekben és sztereotípiákban gondolkodás a fő probléma, kérdező.
máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
53%
szerintem egy pasinál se hátrány nem siránkozik állandóan incel módra.
máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
78%
#4 voltam. Én például a nagy hangú férfiaktól kifejezetten irtózom, a poénkodó férfiaktól is. A nagy szókincsű, NORMÁL HANGERŐN sokat beszélGETNI (tehát oda-vissza kommunikáció, más néven ESZMECSERE) szerető férfiakat viszont kifejezetten vonzónak találom.
máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
62%
Még mindig #4-es vagyok: ja, és a környezetüket a dumájukkal, vagy bármilyen más módon leuraló férfiaktól is menekülök.
máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem meg nemtől függetlenül elég nagy hátrány. Annyi, hogy nők közül a szebbeknek ideig-óráig elnézik, nem dobják érte azonnal, de pl. én csúnyácska csendesként labdába sem rúghatok.
máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
#4 Jó ez a sztereotípia leírása volt, persze, hogy nem ennyire szélsőséges. Viszont azt észrevettem, ha van egy társaság és bekerül egy nő, akkor a dominánsabb férfiak kezdik általában vinni a beszélgetés fonalát és akkor is rájuk fog figyelni, ha tartalmilag nem annyira épületes, amiről beszélnek, míg, ha egy csendesebb kevesebbet beszél, de minőségileg jobban, inkább feledésbe merül. Persze lehet ez sem teljesen így van, nekem általában nincs problémám akkor, ha négyszemközt kell beszélgetni egy nővel vagy ott van egy barátnője, akkor tényleg jól megy, viszont, ha más hangosabb férfiak is vannak, akkor úgy érzem láthatatlanná válok.
máj. 31. 13:22
 10/38 anonim ***** válasza:
24%
#8: mondjuk én ezt a csendességet önmagában nem igazán értem. Nyilván ha nem kérdeznek, nem pofázok én sem, de ha megkérdeznek, vagy várják, hogy bekapcsolódjak egy beszélgetésbe, akkor nyilván, amennyiben úgy érzem, hogy van valamilyen véleményem a témával kapcsolatban, akkor kinyilvánítom, ha nem vagyok képben, akkor meg KÉRDEZEK, és utána fogalmazok meg véleményt. Nekem, már megbocsáss, de így látatlanban az lenne a benyomásom egy ilyen "csendes" emberrel kapcsolatban, hogy nincsenek is gondolatai. Vagy miért nem szólal meg? Egyáltalán, ez a "csendesség" (engem már ez a kifejezés is rettenetesen idegesít, mert egy megszólalni nem hajlandó embert én automatikusan egy alattomos sunyinak könyvelnék el) mit takar? Ha kérdezik, se hajlandó megszólalni? Ha megnyilvánulásról van szó, kelletlen? Vagy görcsösen néma? Vagy harapófogóval kell kihúzni belőle mindent?
máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!