Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az angyalföldi gyilkosság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az angyalföldi gyilkosság után is biztonságos lesz a társkeresés?

Figyelt kérdés

36 éves férfi végzett brutálisan a 26 éves Petrával. Társkeresőn ismerte meg és hamar traumakötéses (bántalmazó) kapcsolat lett belőle. A statisztika szerint havonta 3-4 ilyen gyilkosság is történik. Nem sok ez? Mennyire biztonságos manapság idegenekkel ismerkedni?


[link]



2023. júl. 17. 23:58
 31/92 anonim ***** válasza:
93%

Erre azért vannak jelek.

Jah hogy semmi nem utalt rá, meg rendes gyerek volt a szomszédok szerint.

Ugyan mitől volt rendes? Mert volt 25 másodperc együtt a liftben aztán köszönt? Ugyan már.

A legtöbb ferdült személynek igencsak vannak tünetei hogy nem százas.

2023. júl. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
91%

Én arra lennék kíváncsi, hogy akkor szerinted mi a megfelelő alternatíva.

Igazad van, nagyon kockázatos. Ódzkodunk is sokan tőle, és nem "csak" emiatt, még számos más okból kifolyólag is. DE mit csináljon az, akinek az ismeretségi körén belül/élőben (offline) nincsenek lehetőségei? Úgy gondolod, olyan könnyű megbékélni a foreveralone-nal?

32 éves nő vagyok, még a 23-at sem töltöttem be, amikor kapcsolat és szex nélkül maradtam. 31 éves koromig nem társkeresőztem, mert viszolyogtam az egésztől. Ez bizony azt jelentette, hogy elteltek a legértékesebb éveim parlagon heverve. Szépen tönkre is mentem bele, mert amúgy magas(abb) a libidóm, és nem, a maszti rohadtul nem elég. Most is utálom az egész online társkeresősdit, de "muszáj" vagyok legalább az esélyt megadni, különben 100%, hogy a 30-as éveim is apácaként telnek. Így lenne jól, és ezt mosolyogva el kellene tudnom fogadni, várva, míg majd egyszer szépen 0-ra csökken a libidóm, és akkor már nem is fog kínozni ez az egész? (Amúgy de, akkor is szar érzés lesz, hogy nekem így telt a fiatalságom/életem.)

2023. júl. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
94%

12

"mert az eroszakos Chad-eket bepakoltak a katonasagba."


EZ a pasi, pont hogy egy visszahúzódó, csendes "jó fiú" volt, tele komplexusokkal.

2023. júl. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
0%
37. Betwg volt az agya. Nem mert visszahuzodo es nem egy atlagos komplexus miatt. Akkor mundwn , csunya,kover,vezna gyulkolna halom szamra. Ne terjwssz butasogat es utalgass arra , hogy minden zarkozotabb ember egy szociipata mert ez nem igaz!
2023. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
85%

38

Nem azt mondtam, hogy mindenki, de ő igen.

2023. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
92%
Ez a pasi egy rejtett incel volt. Hiába voltak "párkapcsolatai". Féltékenykedés, birtoklási vágy, a nő tulajdonnak nézése, elszeparálása a környezettől, barátoktól. Hatalmas redflag-ek. Mindenki legyen gyanakvó! Engem ez az eset nagyon elgondolkodtatott. Ez nem jelenti azt, hogy be kell zárkózni vagy fel kell függeszteni az online társkeresést. Ez azt jelenti, hogy bármennyire is vágysz egy párkapcsolatra, ha észreveszed ezeket a jeleket a pasin nagyon gyorsan el kell húzni a csíkot. A lehető legzéróbb esélyt se adni az ilyeneknek! Vigyázzunk magunkra!
2023. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
92%

Nagyjából ugyanannyira, mint eddig.

Az, hogy hol ismerkedtek meg, irreleváns. Emlékszel a hírekből arra a szerencsétlen nőre, akinek az exe puszta kézzel kitépte a szemeit? Na, ők hagyományos úton ismerkedtek meg, mégis tragikus vége lett. Vagy 2018-ból arra a 17 éves gimnazistára, aki megölte a barátnőjét? Ők például az iskolában ismerkedtek meg. Rendszeresen vannak sajnos ilyen, és ezekhez hasonló esetek, csak amihez valamilyen online platformot hozzá lehet társítani, azt tízszer jobban felkapja a média, és a lakosság.


Ami pedig a lényeget illeti: rettegni sem kell, de naivnak lenni sem. Egyfajta arany középutat kell megtalálni. Az ilyen esetekben 90%-ban vannak intő jelek, csak sokan nem tulajdonítanak neki jelentőséget. Sajnos több hölgy ismerősöm is van, akik nem csak tojnak ezekre az intő jelekre, de egyenesen vonzzák az abnormális, bántalmazó pasasokat. Mert "jaj, hát én a rosszfiúkat szeretem". Vagy "láttam, hogy nincs vele minden rendben, de gondoltam, adok neki egy esélyt, egy esély mindenkinek jár". Vagy "gondoltam, majd miattam megváltozik". Nyilván nem minden esetben lehet egyből leszűrni valakiről, hogy egy elmebeteg barom, de azért 90%-ban ez sikerülni szokott. Ha nem is azonnal, de egy idő után látszani szokott. Csak sokan ezt nem veszik figyelembe, legtöbbször azért, mert ők is vagy egyszerűen csak naivak, vagy mert van valamilyen lelki sérülésük. És az ilyeneket, ha már elindult az ismerkedés folyamata, gyakorlatilag önként nem fogják azt megszakítani akkor sem, ha ezernyi intő jellel találkoznak. Sajnos tudok pár ilyenről a haveri, ismerősi körben. Egyikük már sorra az ötödik bántalmazó kapcsolatában van, volt köztük online, és offline ismerkedés is (3 offline, 2 online), de mindig ugyanaz van: hiába látszik a pasason (bocsánat, nem tudom az ilyet férfinek nevezni), hogy egy erőszakos barom, ha már egyszer elkezdett ismerkedni vele, akkor már neki nincs visszaút. Volt, hogy a második online beszélgetésnél a pasas már követelte, hogy szakítson meg minden kapcsolatot az összes barátjával, ismerősével, különösen a férfiakkal. De még a barátnőitől is eltiltotta, és az sem tetszett neki, hogy a szüleivel tartja a kapcsolatot. Mit tett a csaj ezek után? Ott helyben kidobta a pasit? Dehogy! Ellenkezőleg: a megszállottjává vált. Vagy egy másik előző kapcsolata, ahol a második randin a pasas úgy megrángatta, hogy napokig látszódott a kezein a nyoma. Vajon ezek után hagyta a francba? Dehogy! Jó kis bántalmazó kapcsolat lett belőle. De nem ő az egyetlen, csak az ismerősi körömben több hasonló is van/volt. Kis tudatosságot kellene az ismerkedésbe vinni, és az ilyen abnormális kapcsolatok 90%-a létre sem jönne. A mostani esetben is amennyire az internetről szerzett információk helyesek, bőven voltak intő jelek, tudta, és tapasztalta a nő, hogy egy elmeroggyant, barátnőit eszközként kezelő baromról van szó, mégis kapcsolatba kezdett vele. Aztán persze szakítás lett a vége, de egy ilyen ember ezt sokszor nem tudja kulturáltan viselni. Épp ezért nem szabad az ilyennel kapcsolatba kezdeni, és mihelyett kiderül, hogy bibi van vele, azonnal szakítani kell, és megszüntetni vele minden kommunikációt. Minél inkább nyeregben érzi magát az ilyen egyén, annál valószínűbb, hogy a kapcsolat után is bántalmazni fogja.

Vagy ott van például barátnőm esete. Akivel előttem ismerkedett, az is egy hasonló alak volt, de barátnőm mihelyett látta, hogy valami komoly gond van a pasassal, egyből megszakított vele minden kapcsolatot. Párszor ezután még próbálta hívogatni, meg Fb-n kamuprofilról elérni, de barátnőm mindenhonnan tiltotta. Ennek már 5 éve, és semmi következménye nem lett. Ha belement volna a kapcsolatba ezek után is, nem biztos, hogy jó vége lett volna. Nem mondom, hogy minden kattant erőszakos bunló gyilkos hajlamokkal rendelkezik, de némi erőszakban biztos, hogy lett volna része.

2023. júl. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 A kérdező kommentje:
2023. júl. 18. 20:58
 39/92 A kérdező kommentje:
Nem viccelem el, nagyon is érzem a helyzet komolyságát, a paródia görbe tükröt tart, az emberek valóban csak a jót feltételezik a másikról. A baj után mindenki azt nyilatkozza, ők nem vettek észre semmit az egészből. A jelekre senki se figyel oda.
2023. júl. 18. 21:57
 40/92 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak ennek előjelei. Szerintem legalábbis. Pl.írják, hogy mániákusan birtokló volt és kiszedte a lányt a baráti köréből. Az első ilyen húzásnál dobni kell az ilyet a francba. Nekem volt olyan ismerősöm, aki extra jóképű srác, sokáig vonzott, de valahányszor közel kerültünk, irtózni kezdtem tőle. Nem voltunk egy pár, inkább barátkoztunk, de már akkor olyanok miatt kaptam szemrehányást, ami még a páromtól is sok lett volna. Egy másik srác olyan családból jött, ahol amikor felnőttek, ketten verték meg az apjukat. Volt okuk rá bőven, de ha most lennék fiatal, tudnám, hogy erre a konfliktusmegoldási módszerre van szocializálva. Kétszer volt veszélyben mellette az életem, de addig nem ütött, amíg más is lakott velünk a házban. Amikor apám elköltözött, akkor jöttek a dühkitörései. Én nagy nehezen ki tudtam őt rakni a házamból, de komoly veszélyben voltam. Ettől függetlenül nem mondom, hogy nem vert engem is ki a víz a hírt olvasva. De biztos vagyok benne, hogy a legtöbb esetben vannak előjelek, de nagyon jó emberismerőnek kell hozzá lenni.
2023. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!