Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért elvárás a nők többségétő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elvárás a nők többségétől, hogy a férfi többet keressen?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék: nem célom provokálni. Teljes mértékben támogatom az egyenjogúságot, hogy ugyanazért az elvégzett munkáért ugyanannyi bért kapjanak a nők is, mint a férfiak. Azt teljesen korrekt elvárásnak tartom, ha egy nő ugyanannyi fizetést vár el, mint amennyit ő is megkeres. A kérdés arra irányul, hogy miért várnak el egyesek olyasmit, amit ők maguk képtelenek teljesíteni?

2022. szept. 25. 12:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

1. Mert a nő megy gyesre általában. Bár közeli rokonságban volt apuka is gyesen, mert a feleség többet keresett (pedig apuka is bőven átlag felett mérnökként).

2. Másrészt sok esetben a férfiak nem jönnek össze szívesen olyan nővel, aki többet keres náluk. (most nyilván 100 ezer alatti összegre gondolok).

3. Nem egy tipikusan inkább női munka alulfizetett (ápolónők, tanárnénik)

4. A tudat alatt él még a régi hagyomány.

2022. szept. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

2 pontnál.

Nilyván NEM....


előző voltam

2022. szept. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%
Mert a nők igazából minél több pénzt akarnak kifacsarni egy pasiból de ezt fájna nekik beismerni.
2022. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

3

Baromás.

2022. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#1-es! Köszi. Nagyon sok nő nem szeretne gyereket. Ott a gyes nem képezhet hivatkozási alapot.
2022. szept. 25. 12:29
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Én amúgy nem tudom megindokolni. Nekem kevés a fizetésem, nem is igazán van perspektívám előrébb jutni karrierben ezen a területen, váltani, új dolgokat tanulni meg szintén idő és pénz. 17-18 évesen hoztam egy rossz döntést, amikor piacképtelen, vagy legalábbis rosszul megfizetett szakmát választottam és ennek megfelelően mentem egyetemre, és a diplomám megszerzése után valahogy semmi, de tényleg semmi kedvem vagy energiám nincs újabb képzésbe belekezdeni, ráadásul ami érdekelne, amit szívesen csinálnék, az továbbra sem a jól megfizetett sztárszakmák, hanem inkább továbbra is a szociális-emberi irány, amik jellemzően kicsit sincsenek megfizetve. És annak meg semmi értelme, hogy programozónak tanuljak, amikor nem érdekel, nem értek hozzá, nem akarok ezzel foglalkozni, így nyilván a szakmában sem lennék soha jó vagy akár csak elfogadható, és továbbra is kevés pénzért kéne dolgoznom olyasmit, amit nem szeretek.


Szóval valahol úgy bennem van, hogy ha jó életet szeretnék, magasabb családi összbevétellel, akkor azt a férfi tudja csak megteremteni, ha már nekem nem megy. Ez így tudom, hogy nem egy igazán dicséretes dolog, de hát racionálisan felmérem a lehetőségeimet, és látom, hogy ez így működik. Családban gondolkodtam amúgy mindig is, szóval ilyen szempontból számomra kisebb érvágás, hogy a nemlétező karrierem állítsam parkolópályára a gyerekek miatt, ugye a kieső évek, aztán a táppénz ha beteg a gyerek, a rugalmatlan bölcsis-ovis-iskolai nyitvatartás, amikor a munkaidőt kéne ezekhez igazítani, emiatt vagy rosszabbul fizető pozíciót vagy eleve csak részmunkaidőt tudnék vállalni, cserébe semmilyen extra projektben vagy túlórában vagy hétvégi ügyeletben vagy akármiben nem tudnék részt venni, így nyilván ha előléptetés meg bónusz meg ilyenek járnának is valakinek, az nem én lennék sosem. Szóval így ezek ismeretében mondom azt, hogy jobb az, ha a férfinek magasabb a bevétele, mint nekem. Nem mondanám egyébként elvárásnak, de preferált azért mégis csak.


De ez kicsit amúgy olyan, hogy a férfi miért várja el, hogy a nő legyen házias és utána szüljön neki gyereket, ha ő erre nem képes? Sokszor rajtunk kívül álló okokból nem tudjuk hozni azt, amit a másik igen, és ez most nem kifogáskeresés vagy a rendszer hibáztatása, de most érted, a pasi se tud gyereket szülni, akkor most én is kérdezzem meg, hogy mégis hogy várhatja el tőlem ezt a képességet vagy mi? :D Az meg szintén nem az én hibám, hogy mondjuk a tanárokat vagy az egészségügyi dolgozókat nem fizetik meg kellőképpen, aztán ha az ember szeretne a társadalom számára valami jó és hasznos dolgot tenni, akkor vagy bevállalja a lehetetlen munkaórákat kb önkéntes alapon, rászorulva az ellenkező nem anyagilag sikeresebb tagjaira, vagy csinál valami lelketlen munkát, amit nem szeret, nem akar, csak mert legalább abból a lakbér és a rezsi kijön, de közben azért annyit nem keres, hogy egyedül is tudjon biztosítani a gyerekeinek egy szép házat és esetleg biztos jövőt (én ez utóbbit választottam).

2022. szept. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
11%

#6 Ezzel pedig azt fogod elérni, hogy egy félig-meddig eltartott nő leszel. Nem leszel a magad ura. Nem lesz semmid mert mindent a férfi vett meg. Minden az övé lesz. Ha egy olyan faszit fogsz ki (valószínűbb mint, hogy mégse) akkor semmibe sem lesz beleszólásod.


Az ilyen embereket sosem értettem. Nincs közöm hozzá mit csinálsz, nem is érdekel. De azért nem értem.

2022. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#6-os. Köszönöm, ez korrekt valasz volt.
2022. szept. 25. 12:41
 9/21 anonim ***** válasza:
48%
Mert ingyen akarnak élni! Lehető legjobb helyzetben. Ismerek olyan 36 éves nőt aki mèg életében nem dolgozott. Mindig az aktuális pasija tartotta el. Most meg a férje.
2022. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%

Miért érném be annyit keresővel, mint én amikor kaphatok sokkal többet keresőt is?

Nem tudom miért annyira téma ez itt ezen az oldalon.

Nyilván egy nő ott érez biztonságérzetet ahol több a pénz. És nem feltétlen kell drága táskákra, cipőkre gondolni.

Akinek van pénze, ha még nincs is, de lesz saját háza. Egy biztos pont a nőknek.

2022. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!