Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy társadalomban attól függ,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy társadalomban attól függ, hogy melyik nemnek nehezebb a társkeresés, hogy mennyire elvárás az elköteleződés?

Figyelt kérdés

Emlékszem nagymamám mondta gyerekkoromban, hogy a fiúknak könnyebb, mert akkor nősülnek mikor akarnak, a lányok meg csak akkor mikor megkérik őket. Ez bár egyszerűen hangzik, de tulajdonképpen egy hagyományosabb társadalmi berendezkedés logikája, hiszen régen alapvetés volt, ha elkezdedett ismerkedni két fiatal, akkor házassági szándékkal tette ezt. Főleg a lányok irányába volt ez elvárás, hogy erkölcsösek legyenek, ne adják könnyen magukat és a családoknak is kifejezett céljuk volt, hogy a lányaikat sikeresen adják férjhez. A harmadik világban többnyire ma is ez a modell működik és ebben az esetben úgy tűnik valóban a nőknek nehezebb a helyzetük.

Nyugaton viszont ugye megváltoztak a dolgok, mert a nők is beléptek a munkaerőpiacra és nyilván nem függnek már olyan értelemben a férfiaktól, mint korábban így nem is annyira kizárólagos cél a házasság. Ennek meg van egy olyan következménye is, hogy nincs akkora nyomás az elköteleződésre és talán ez is a legnagyobb probléma a nyugati társadalmakban, hogy bár viszonylag könnyű ismerkedni, randizni, de tartósan megállapodni nagyon nehéz, láthatjuk ezt a válások magas arányán is. Viszont így, hogy nem kell elköteleződni az emberek könnyen váltogatják a partnereiket és ilyen szempontból a férfiak vannak rosszabb helyzetben, mert alapból nagyobb a szexuális igényük és a nők döntenek arról kivel lépnek intim kapcsolatba, szóval sok férfi tényleg kiszorul a piacról, ennek a jeleit látjuk a pornófüggőség, incel jelenség, stb.



2022. szept. 16. 09:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Elvált férfi vagyok, és semmi bajom a rendszerrel. Mindenki élje úgy az életét, ahogy szeretné. Az önjelölt társadalommérnökök meg felejtsék már el, hogy arról gondolkoznak, hogy kinek hogyan kéne élni. Majd én eldöntöm. Te pedig menj a harmadik világ pusztulatába, oda való vagy ezzel a gondolkozással.
2022. szept. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek veled mindenben, kivéve abban, hogy a nők szabadsága, biztonsága és függetlensége probléma. Kurvára nem az.
2022. szept. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#2

Igen azt jobb lett volna kihívásnak nevezni, mint problémának. Mindegy úgyis az a lényeg, hogy a klasszikus élethosszig tartó házasság intézménye válságba került és ennek sok negatív következménye van.

2022. szept. 16. 10:33
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Valóban vannak negatív következmények, ahogyan a minimálbér intézményének, a szociális hálónak, a munkajog létezésének vagy a gyerekmunka tiltásának is.

Csakhogy...

1. Az emberi szabadság és méltóság mindenek fölött való érték.

2. Ezen intézkedéseknek a nők egyenjogúságával egyetemben ezerszer több pozitív hozadéka van, mint negatív.

2022. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Az emberi szabadság és méltóság mindenek fölött való érték."

Ha ez igaz lenne, akkor a harmadik világ társadalmai miért nem veszik át ezt a szemléletet?

Ez amúgy elég összetett kérdés és sok mindentől függ, mert az individualizmus nem véletlenül Európában tudott kialakulni, ahol viszonylag sok erőforrás állt rendelkezésre és az egyén jobban eltudott szakadni a közösségtől, mint a világ más helyein. A sivatagban nem igazán lehetett önmegvalósítani, mert közösségbe kellett tömörülni, hogy életben tudjanak maradni és nyilván ilyenformák szigorú szabályok adták a kereteket az emberi együttéléshez.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy az a jó, csak kicsit érdemes távolabbról is megvizsgálni ezeket a kérdéseket hogyan függnek össze gazdasági, természeti, történeti szempontokkal. A társadalmak működése és annak szabályai ezeket is tükrözik, egy kicsit absztraktabb módon kell látni a dolgokat szerintem.

Most nem ez volt a fő kérdés, de a dolgok összefügnek egymással az tény.

2022. szept. 16. 11:02
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

"a klasszikus élethosszig tartó házasság intézménye válságba került és ennek sok negatív következménye"


Az a klasszikus , idealizált kép sajnos arra épült, hogy a nők teljesen kiszolgáltatottak voltak a férjeiknek, kuss volt a nevük, a történelemben nagyon sokáig vagyonuk se lehetett, tehát gyakorlatilag bármit megtehettek a férjek irányukba, tűrni kellett, mert nem volt más lehetőségük. Ugyan milyen negatív következménye van annak, hogy most már ez nem így van? Hogy a férfiaknak is tenniük kell azért, hogy egy nő megmaradjon mellettük?

2022. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ez igaz lenne, akkor a harmadik világ társadalmai miért nem veszik át ezt a szemléletet?"


Ne haragudj, de ez egy félelmetesen rossz érvelés.

Ilyan alapon, ha a véreskezű diktatúrák rosszak, akkor Észak-Korea miért nem veszi át ezt a szemléletet? Vagy ha a vallásszabadság jó, akkor az arab államok nagy része miért nem veszi át ezt a szemléletet? Vagy ha a gyerekmunka rossz, akkor Afganisztán stb.


Az nem érvelés, hogy vannak fejletlen térségek a világon, annál is inkább, hogy ha lassan is, ezek az országok igyekeznek felzárkózni. Biztos lehetsz benne, hogy Guatemalában 100 éve kevesebb joga volt a nőknek, mint ma.


Amit pedig a társadalmi szolidaritásról írsz, szintén nagyon sántít. Svédországban, Dániában vagy Finnországvan ezerszer erősebb a szociális háló, mint mondjuk Bangladesben. A szabadság nem megy a társadalmi felelősségvállalás rovására, míg a harmadik világ országaiban sem jólét, sem szociális biztonság, sem szabadság, sem demokrácia nincs. Meglehet, hogy a férfiaknak könnyebb dugni vagy házasodni, de ez talán huszadlagos kérdés a közbiztonság és a tiszta ivóvíz fényében.


Gondolj csak bele... A németek, a svájciak, a franciák nem emigrálnak Szomáliába vagy Thaiföldre, fordítva ellenben tömegesen zajlik a vándorlás. Nyilván azért, mert az egyik hely jó, a másik meg... hát nem annyira.

2022. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Meglehet, hogy a férfiaknak könnyebb dugni vagy házasodni, de ez talán huszadlagos kérdés a közbiztonság és a tiszta ivóvíz fényében."

Tulajdonképpen ezzel válaszoltál az eredeti kérdésemre. :)

Amúgy nem vitatom azt, amit írtál, mert nyilván mindenhol történnek változások, de mindig a helyi kulturális térbe épülnek bele. A gazdag arab országokban is látványosan jobban élnek, mint a múlt század elején és élvezik a fogyasztói javakat mégsem mindent vettek át a nyugati életstílusból.

2022. szept. 16. 13:27
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8

Azt nyíltan is kifejtettem volna, hogy a nők egyenjogúsága, kiszolgáltatottságuknak enyhülése vagy teljes megszünése megnehezítette a férfiak dolgát a párkeresésben, hiszen ma már egyetlen nő élete sem függ attól, hogy férjhez megy vagy sem. Ebben tökéletesen igazad van. Én csak azt vitatom, hogy ez probléma lenne, sőt. Szerintem nagyszerű, hogy minden egészséges felnőtt embernek adott a függetlenség és a biztonság lehetősége. Ha ez azzal jár, hogy a rossz természetű ÉS ronda ÉS szegény férfiak nem kettyintenek, hát istenem... Voltaképpen ők is összehasonlíthatatlanul jobban élnek, mint ötszáz éve.


Az arab országokkal kapcsolatban szintén igazad van. Nem demokratizálódtak, a GDP mégis pörög. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy szívesebben élnél Szaud-Arábiában, mint Magyarországon. Sőt, a szegényebb muzulmán országokból menekülők is valamiért Európát vették célba, nem Iránt...

2022. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szerintem több mindenben értünk egyet, mint amiben nem. :)

Tulajdonképpen én sem azt vitatom, hogy rossz lenne, hogy megszűnt a nők kiszolgáltatott helyzete, így még valamilyen szinten nagyobb büszkeség is egy férfinek, ha maga mellett tudhat egy nőt és nem kényszerből történik mindez. Ugyanakkor azt valóban problémának tartom, ha az emberek nem akarnak elköteleződni, mert társadalmilag sokkal jobb lenne, ha stabil családi struktrúrákban élnének és ezt a mintát adnák át a következő generációknak is. Tudom hogy kicsit túlidealizált, mert minden családban vannak problémák és sokszor nem is lehet fenntartani, de a nagy számok törvényei sem hinném, hogy az a jobb, ha lazán állnak az emberek a párkapcsolataikhoz és ilyen össze-vissza családokban nőnek fel a gyermekek. De mindegy lehet mások másképp látják.


Persze, én sem élnék Szaúd-Arábiában vagy Dubai-ban még akkor sem, ha rengeteg pénzem volna, mert nem tudnám azt az életet megszokni. Abban igazad van, hogy a menekültek is Európába jönnek, mert valóban sokkal humánusabb ellátást kapnak itt, de ha megfigyeled pont ezekben a kérdésekben, hogy női egyenjogúság, családon belüli szerepek azért döntő részben nem veszik át az európai szokásokat, hanem a saját származási országaik mintáit tekintik irányadónak. Látható mennyire egymás társaságát keresik, házasságokat is a maguk körében kötnek. Pont ez a baj a skandináv iskolákban is, hogy ott a tanár-diák egy partneri viszonyon alapszik, a muszlim fiatalok pedig ezt nem tudják értelmezni, mert az ők fejükben az autoritás van, amit értenek.

2022. szept. 16. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!