Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyszerűen rettegek az elkötel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszerűen rettegek az elköteleződéstől amint bármi kicsit beindulna azonnal satufék és menekülök, de mégis vágyok rá, hogy lehetne ezen túl jutni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 28F Borzasztó paradox módon működöm, régen is ilyesmi volt, majd végül 2,5 év magány után végül bele mentem egy komoly kapcsolatba, (előtte max 1-3 hónaposak meg szexkapcsolat szerűek voltak) de lett egy 1,5 éves kapcsolatom aminek már fél éve vége, abból 1 év inkább szenvedés volt érzelmileg nagyon tönkre tett, sok veszekedés elhidegülés emiatt még töb veszekedés érzelmi hullámvasút és természetemből adódva képtelen voltam kilépni mindketten inkább szenvedtünk. Azóta amint bármi is alakulna, már a legelső percnél elkezd darálni az agyam és gyártja a forgatókönyvet hogy mi lesz a vége. De már csak egy tindernél is, tök szimpi elkezdünk beszélgetni és huss menekülök, túl gondolom. És az a legrosszabb vágyom ugyanakkor a bulizásra a csajozásra de amint ezen túlmegy bármi akkor jön ez és vele az önkínzás, hogy kb a jót veszem el magamtól. Ez talán elköteleződés fóbia? Van aki ezzel már megküzdött? Nem is feltétlen megoldásra várok itt, inkább csak mások történeteire ki találkozott ilyesmivel, mi lett végül belőle stb.


Már oda jutottam, hogy csak az olyan nőket keresem akik látszik hogy hasonló szinten érzelmileg gatyák (tudom ez mekkora szar ötlet), de mégis valahogy ez vonz mert náluk nem érzem ezt mert tudom hogy hasonlóan lehetnek, így nincs meg az a félelem, hogy egy tök normális embert tönkreteszek érzelmileg a labilitásommal.



#kapcsolat fóbia #elköteleződés fóbia
2022. jún. 26. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szevasz bástya üdv a klubban
2022. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Na végre egy igazi kérdező, aki tud írni , és van stílusa.


Érzelmileg nem vagy oké.

Szakember tudnà megfejteni hogy miért vannak kötődési problèmàid.

2022. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is az vagyok nőként. Azzal a különbséggel, hogy én laza kapcsolatra se vágyom. Illetve nagy szerelem mellett el tudnék köteleződni, csak ezzel meg az a baj, hogy eleve csak elérhetetlenbe szeretek bele. Nyilván tudat alatt, hogy ne kelljen elköteleződnöm. Évek óta járok pszichológushoz, nem emiatt, de kusza szerelmi életem is érinti. Tapasztalatból tudom, nem segít. Odáig jutott, hogy megerősitette, amit én felismertem. Ld.fentebb. Önvédelemből nem foglalkoztatnak elérhető pasik, nehogy a nyakamon maradjanak🤷🏼‍♀️

Nem tudom, hogy lehet változtatni, de mivel jóval idősebb vagyok nálad, nem nagyon biztatnálak azzal, hogy kinőhető😁

2022. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon át érzem. Nekem nem voltak szexkapcsolataim, de én is megfutamodok ha gyerekről és házasságról lesz szó. Szorongok és agyalok inkább. Az egyik nagy szerelmem kirakott több év után nagyon csúnyán és viharszerűen, ez bennem is maradt. Ez az egyik oka, hogy nem tudok örökre tervezni senkivel, mert mindig az van bennem hogy ugyan meddig tart. Minden második házasság válással végződik, szokták mondani. Lett új kapcsolatom ami jó volt, csak én csináltam rosszul sokmindent. Megfutamodtam a saját esküvőm elől, mert annyira hajszoltam magamban a tökéletességet, hogy mindennek tökéletesnek kell lennie mert ha nem az akkor gáz van és az is lesz, hogy ezáltal mindent csak rontottam. A szüleim amikor gyerek voltam át mentek ezen azon, így hamar meg akartam találni az igazit, de csak a tökéleteset hajszoltam ami nincs, és nem voltam képes elengedni az elveimet. Most én is boncolgatom magamban hogy hogyan is jussak túl ezen és éljek görcsmentesen, ilyen gondolatok nélkül.


Ha vágysz a bulikra, a csajokra, akkor lehet hogy még nem állsz készen az elköteleződésre érzelmileg vagy szellemileg. Nem bír mindenki túl hamar házasodni és gyereket nemzeni, és ezzel nincs semmi baj.

2022. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor arról féltek, ami már megtörtént, hogy ismét vmi xarba köttök ki, vagy úgy végződik, szenvedéssel, amit érthetően nagyon nem akartok.


Először rendbe kell tenni magunkat, mielőtt bármi konstruktívan is szeretnénk magunk körül, mert sajnos amíg ilyen állapot van belül, amíg nem vagy rendben magaddal, nincs meg a belső stabilitás, addig ebből valóban nem lesz nagy eséllyel jó dolog mással.


Es nem feltétlenül a másik miatt, hanem első sorban magad miatt.

Pszichológus sem ártana ha van rá pénz, hogy a fontos kérdéseket megold magadban. Igazából éveket lehet így elcseszni, csak hát fiatalabbak már nem leszünk..

2022. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!