Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha incel vagyok, de nem hisztizek akkor engem is utáltok és pszichopata iskolarobbantónak bélyegeztek?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriába speciel heti egyszer jövök fel. Elsősorban véleményeket olvasni. Különösen érdekes olvasni amikor a kaszinókapitalizmus hívei osztanak tanácsot társkeresés terén. De nem nyafogok vagy panaszkodok sosem. Nem irkálok ki kérdéseket vagy válaszokat folyton (inkább az üzlet, karrier-munkahely és politika kategóriában vagyok aktív).


De itt látom, hogy folyton megy az incel rugdosás egy-két megkeseredett teátrálisan haldokló incel miatt.


Ha én nem haldoklom meg panaszkodom teátrálisan, nem hisztizek se semmi ilyesmi akkor engem is kiutáltok? Engem is egy fakkba tesztek az iskolában ártatlanokra lövöldözős incelekhez?



2022. máj. 4. 13:50
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
75%

[link]

Én ebből számoltam anno

2022. máj. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez a tipikus példája annak, amikor az ember azt gondolja, hogy a számokkal nem lehet vitatkozni, aztán meg itt vagyunk. Az igazság az, hogy a számok értelmezése továbbra is emberi feladat, márpedig mi hárman háromféleképpen értelmezzük a számokat.


A #48-as minden bizonnyal jóhiszeműen, tévedésből rossz számot nézett. Én megnéztem néhány korcsoportot, és megnéztem a nemek százalékos eloszlását, és így általában az látszik, hogy az emberek kb 48,5%-a nő, 51,5%-a férfi, ami ~3% különbség. Te ugyanezekről az adatokról kiszámoltad, hogy a férfiak száma a nők számának ~106%-a, ami szintén korrekt.


Szerintem nézzük inkább úgy, hogy átlagosan 4-5000 fős férfitöbblet mutatkozik a vizsgált korcsoportokon. Ha ezt a férfiszámra vetítjük, az jön ki, hogy minden évben született férfiaknak kb 3-4%-ára nem jut nő a vele egy évben születettek közül.


És a vita még csak most kezdődik. Ha 3-4%-ról beszélünk, akkor kevés, ha minden évben születettekre vetített kb 4000 fős többletről, akkor meg nagyon sok. Akkor is tévedünk/hazudunk, ha azt állítjuk, hogy ez semmiség, és akkor is, ha azt, hogy emiatt 3-4%-nak biztosan nem lesz párja. Amit ez jelent, hogy megnehezíti a férfiak dolgát a nagyobb konkurencia.


És ezekről azért is lenne fontos beszélgetni, mert még egy csomó egyéb is közrejátszik (online tárkeresés, gyakran felbomló párkapcsolatok, alulszocalizáltság, stb) abban, hogy azt látom, hogy nem teljesen alaptalan a problémafelvetés.


Szerintem ezek a dolgok azt eredményezik, hogy nagyon lerövidül az az időablak, ameddig egy lány szívét meg lehet nyerni. Ha te éppen nem az a típus vagy, aki magabiztos fellépésével és külsejével erős első benyomást tud tenni, akkor a dolgod drasztikusan megnehezedik. Korántsem válik lehetetlenné, csak a sok kudarc után egyre nehezebb elhinni, hogy van keresnivaló.

2022. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%

52: " és akkor is, ha azt, hogy emiatt 3-4%-nak biztosan nem lesz párja."


Ennyi a lényeg tl;dr. :)


A valóságban nem tabletet bújva, excel táblázatokat elemezve fogunk a másikkal ismerkedni. :) Hanem ilyen analóg dolgokra fogunk koncentrálni, mint a (kulturált/sportos/laza/alter stb) öltözködés, mosoly, kedves hangnem, udvarias viselkedés, másikat első körben emberként/barátilag megközelítve (nem egyből lkra/fszra asszociálva) Stb, stb, stb...


Megvan a varázsa a statisztikával való zsonglőrködésnek is, csak a valóság teljesen más. :)

2022. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
74%

"Ennyi a lényeg tl;dr. :)"


Igazából nem csak ennyi a lényeg. Ez a lényeg egyik fele.


"A valóságban nem tabletet bújva, excel táblázatokat elemezve fogunk a másikkal ismerkedni. :) "


Természetesen nem, de nem is ezért kell a statisztikát nézni. A statisztika arra viszont nagyon jó, hogy rámutasson a jelenségek mögöttes okára és kiindulási alapot adjon.

2022. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%
54: Milyen jelenségre gondolsz, illetve mögöttes okára?
2022. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
14%

52#

A számítás módja egyértelmű

Rohadtul nem az a kérdés hogy a különbség hogy aránylik a teljes népességhez, mivel az semmi érdemlegeset nem mutat.

Az az egyetlen kérdés hogy a különbség hogyan aránylik a FÉRFI népességhez, azaz hogy alapból mekkora arányban nem jut pár a férfiaknak. Így jön ki az említett bő 6% a 30 alatti korosztályban, ha a 40 alatti korosztályt vesszük akkor is bőven 5% fölött marad a különbség.

Namost van egy tényező ami kissé árnyalja a képet (ez is meg lett már vitatva régebben) ez a homoszexualitás különböző aránya a nemeknél. Ez az egy ami leviszi a tényleges férfitöbbletet 5% körülire. De hozzáteszem azt is hogy ez a jelenség nyilvánvalóan a férfitöbblet következménye, egy aberráció ami csakis a férfitöbblet eredményeként alakulhatott ki.

Szóval van egy masszív különbség, ami azonban már egy egészen súlyos aránytalanságot szül a társkeresés világában. Ez az aránytalanság taszítja nehéz helyzetbe a mai férfiak egy komolyabb részét

Ja lehet lepontozni csajok, mashoz úgysem értetek!

2022. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
77%

Hisztizhetsz a lepontozáson, de azért észrevehetnéd, hogy még azzal is kötekedsz, aki amúgy nagyrészt elismeri az igazadat. Találkoztam már veled máshol is, és ott is jól megmutatkozott, hogy csak dühöngeni jöttél, magasról leszarod, mit mondanak mások.


Ja: nem vagyok nő.

2022. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!