Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha incel vagyok, de nem hisztizek akkor engem is utáltok és pszichopata iskolarobbantónak bélyegeztek?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriába speciel heti egyszer jövök fel. Elsősorban véleményeket olvasni. Különösen érdekes olvasni amikor a kaszinókapitalizmus hívei osztanak tanácsot társkeresés terén. De nem nyafogok vagy panaszkodok sosem. Nem irkálok ki kérdéseket vagy válaszokat folyton (inkább az üzlet, karrier-munkahely és politika kategóriában vagyok aktív).


De itt látom, hogy folyton megy az incel rugdosás egy-két megkeseredett teátrálisan haldokló incel miatt.


Ha én nem haldoklom meg panaszkodom teátrálisan, nem hisztizek se semmi ilyesmi akkor engem is kiutáltok? Engem is egy fakkba tesztek az iskolában ártatlanokra lövöldözős incelekhez?



2022. máj. 4. 13:50
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
75%

Tök egyetértek mindennel, amit a #36-ös és amit a #38-as írt.


Azért nehéz ebben az incel kérdésben dűlőre jutni, mert egy kicsi igaza mindenkinek van, csakhogy mind a két nézőpont kategorikusan tagadja a másikét. Az incelek gyakran nem hajlandók elismerni az elméleteiket egyértelműen cáfoló ellenpéldákat, a "nem incelek" pedig tolják a modern "bármi lehetsz csak akarni kell(ene)" mantrát. Így pedig nehéz.


Az inceleknek azért van igaza, mert a társadalom néhány aprónak tűnő változása együttesen valóban komoly mértékben megnehezítette a kevésbé vonzó külsejű, kevésbé szociális férfiak dolgát a párkeresésben. A "nem inceleknek" meg azért van igaza, mert az, hogy nagyobbra nyílt az esélyolló a férfitársadalom két vége között, az nem jelenti azt, hogy lehetetlenné vált a csajozás, "csak" annyit, hogy sokkal többet kell tenni a sikerért, mint korábban.


Valóban több férfi él, mint nő. Ráadásul az online ismerkedés okozta túlkínálatban eldobható lett a partner, mert úgyis van másik. A gyakori válások miatt a már elkelt sikeres férfiak újra konkurenciává válnak, nem is egy harmincas nő ismerősöm alapított családot olyan, negyvenes férfival, akiknek ez a második családja. A verseny nagyon erős, és elég az, ha valaki tinikorában kisodródik valami miatt - mint a #36-os -, és hirtelen annyi pofára esést tud begyűjteni, hogy kihal belőle a hit, hogy egyáltalán valaha lett volna esélye.


Ugyanakkor tény, hogy azok a tulajdonságok, amik miatt a férfiak sikeresek tudnak lenni a nőknél azoknak nagyon nagy része tanulható, míg más, meg nem változtatható hiányosságok nagy része kompenzálható. Az nem igaz, hogy egy 60kg-os, 165 cm magas, asszimetrikus arcú, introvertált csávó simán ugyanannyi és ugyanolyan szép nővel fog lefeküdni, mint egy 195 cm magas, kisportolt, jóképű, nagy dumás fickó. Ez nyilvánvalóan akkor is badarság, ha amúgy tudunk ilyenre példát mondani. Viszont ettől még lehet neki boldog és őszinte párkapcsolata, ha egyébként faszagyerek.


Gyakori incel válasz, hogy már mindent kipróbáltak, és nem segített semmi. Pedig amit próbáltak helyénvaló volt, csakhogy egyszer egy pszichológus mondta nekem, hogy azt, amit mondjuk 10-20 éven keresztül módszeresen elcsesztek valakiben, azt ne akarjuk megváltoztatni két hónap alatt. Ha egy embernél a tinikori alapok rosszul lettek lerakva - pl mint a #36-os esetében -, és innentől 20 évig erre az alapra építkezett, azt 2-3 pszichológus-látogatás és fél év kondi egy személyi edzővel nem fogja megváltoztatni. Ettől még mindkettő jó irány, de sajnos sokkal több idő. Lehet, hogy az incel csajozási szándékkal megy el a pszichológushoz, de igazából a saját személyiségét, a saját magáról alkotott képét fogják vele újragondoltatni.


Ha a kérdezőre gondolok, aki említette, hogy ő korábban nem tekintett magára lúzerként, hanem a visszajelzések miatt alakult így. Ezt minden további nélkül elhiszem, egyúttal könnyen lehet, hogy az első visszajelzések egy teljesen banális okból érkeztek, amit felnőtt fejjel már tökéletesen tudna kezelni. Így viszont elhitte magáról, hogy ő egy született lúzer, ami már csak a fogalmazása szintjét olvasva is nyilvánvalóan nem igaz.


Pl nekem anyám vágta a hajamat még tizenéves koromban is, illetve csóróság okán piacos és kínai legolcsóbb göncökben rohangáltam, ezáltal nem voltam túl vonzó tini. Ráadásul apa nélkül nőttem fel, ami miatt bizonytalan és sebezhető voltam. Ekkoriban én is elhittem magamról, hogy nem kellek senkinek, mostanra meg mindenhonnan azt hallgatom 36 éves koromra, hogy micsoda férfias, vonzó csávó vagyok. De eddig évek vezettek el, és igazából nem is csúsztam annyira mélyre, hiszen lett barátnőm 18 évesen. Ha mondjuk ott becsúszik pár kudarc, szerintem teljesen szétestem volna én is.

2022. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

41: 🤗


Erre külön reagálnék:

", azt 2-3 pszichológus-látogatás és fél év kondi egy személyi edzővel nem fogja megváltoztatni."


1 év folyamatos agy és lélekmasszírozás alatt tudtam olyan szintre feljönni, hogy lehetek értékes személy akár én is! Az első párom utáni időben kezdtem el én is kondiba járni, járogatni, az első pár hónapban még ott tartottam, hogy nem mertem ott zuhanyozni, nehogy meglássanak mezítelenül. Plázákban sosem mertem odamenni a piszoárhoz, nehogy kinevessenek, inkább bementem a zárt ajtó mögé. Ez egy szép lassú folyamat, 40 felett már merem végezni a kis dolgomat a piszoárnál! :D


Nagyon szeretem a komolyabb drámákat, legutóbb a "Nyugi, gyalog nem jut messzire

" filmet néztem meg és onnan jutott eszembe (amúgy parádés film, Joaquin Phoenix még mindég iZSden!), hogy nyugodtan én is kimondhatom: "komplexusos" vagyok jelen időben, mint ők amikor bemutatkoznak, hogy alkoholisták (pedig mér java része ezer éve egy kortyot sem ívott). Ki merem mondani én is jelen időben, igaz már nem paráznék rá egy szexuális együttlétre, mint az első pár alkalommal. (Visszagondolva már-már vicces, ott álltam mint egy szerencsétlen)

Úgy fel tudtam szabadulni, hogy humorral oldottam meg ezt a helyzetet a következő páromnál az elején. :)

2022. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
45%
#41 Kb. 1%-kal születik több férfi mint nő. De ellenőrizheted a KSH oldalán, melyik életkorban mennyi az a nagy férfitöbblet Magyarországon, mert az életkorral ez is még csökken. Ha meg valaki elválik, ott nem csak a férfi szabadul fel, hanem a nő is, ahogy ronda és szép ember is szerintem tuti ugyanannyi van nőből, mint férfiból.
2022. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
100%

"Kb. 1%-kal születik több férfi mint nő. De ellenőrizheted a KSH oldalán,"


Ellenőriztem, és a párkeresésben legaktívabb korosztályban kb 3%-al több a nő, mint a férfi. Ez még mindig minimális különbség, de ez a mondandómnak amúgy egészen minimális részét tette ki, amire valamiért ráugrottál. Jóindulatúan jegyzem meg, hogy pont az agresszív incelek szoktak ilyen módon rámarni az ellentétes érveimre.


"Ha meg valaki elválik, ott nem csak a férfi szabadul fel, hanem a nő is"


Ez pontosan így van, egy picit mégis árnyaltabb a végeredmény. Tegyük fel, én elválnék a feleségemtől. Én, egy jól kereső, 37 éves, higgadt, egyedülálló, tapasztalt férfi, akin már látszik, hogy jó apa, találkozom egy 28-30 éves fiatal nővel, aki komoly kapcsolatra és családra vágyik. Valószínűleg ha amúgy egészségesen működik a történet, a másik családom nem túlságosan zavarja ezt a lányt. Tulajdonképpen majdhogynem előnnyel indulok egy 25-30 éves sráccal szemben.


A feleségem, 36 évesen, nagyobbrészt egyedül nevel két gyereket, ami nagyjából minden idejét és energiáját felemészti. Ha van is kedve egy párkapcsolatra, valószínűleg nem egy 28-30 éves srácra vágyik. Meg valószínűleg az a 28-30 éves srác sem arra vágyik, hogy helyből beugorjon két kisgyerek pótpapa szerepébe. Pláne nem biztos, hogy a feleségem szívesen vállalna még egy vagy két szülést a kedvéért. Nem ugyanaz na.


De összességében amúgy amit mondani akartam, hogy több olyan apró társadalmi jelenségről van szó, ami önmagában teljesen jelentéktelenek, de együtt, és hosszú ideig kifejtve a hatásukat olyanná is válhatnak, mint a csepegő víz a sziklán.


"ronda és szép ember is szerintem tuti ugyanannyi van nőből, mint férfiból"


Úgy nem értek ezzel egyet, hogy tökéletesen egyetértek. Szerintem sokkal több szép nő van mint férfi, de egész egyszerűen azért, mert a nők sokkal jobban adnak magukra. És pontosan azért nem értem, miért ugrottál rá a példáimra, mert amúgy egy oldalon állunk. Szerintem az incelek tévednek, csak éppen okkal tévednek, és ez az ok nem az, hogy fogyatékos idióták lennének.

2022. máj. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
14%

"Ellenőriztem, és a párkeresésben legaktívabb korosztályban kb 3%-al több a nő, mint a férfi."

Mégis mi a retket ellenőriztél te?

Már régen be lett itt bizonyítva hogy a fiatalkori férfitöbblet (és véletlenül sem nőtöbblet!) mértéke több mint 6%-os!

Azaz nem 1 és nem is 3 hanem 6%, ami pedig önmagában is elég számottevő különbség.

Csak ugye annyira képtelenek itt a nők elfogadni a KSH oldaláról leközölt adatokat is, hogy a kérdést inkább töröltették, semmint hogy elismerjék a problémát.

Azaz itt van egy komolyabb tényező, ami nem a férfiak, és nem is a nők hibája, senkit nem kéne hibáztatni emiatt, de az ostoba női hiúságotok elgáncsol abban hogy ezt elismerjétek.

Ez a férfitöbblet az egyik alapvető oka a durva egyenlötlenségeknek a nemek között párkapcsolati piacon.

2022. máj. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
82%

"Azaz nem 1 és nem is 3 hanem 6%, ami pedig önmagában is elég számottevő különbség."


Brutál! 100 jányra jut 106 fijúú. Dat különbség! És ráadásul ezek mind EGYSZERRE randiznak/ismerkednek valós időben. Szegény hat fiú... Állandóan hoppon marad real-time! :(

2022. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
30%

"Brutál! 100 jányra jut 106 fijúú."

De még mennyire hogy brutál!

Nem is kicsit az

"És ráadásul ezek mind EGYSZERRE randiznak/ismerkednek valós időben"

Édesmindegy hogy mikor ismerkednek. A fiatalkorban, de még a középkorú generációkban is csúnya eredményei vannak.

Ezt látjuk ide kivetülni nap mint nap.

"Állandóan hoppon marad real-time! :("

Elméletileg nem kéne állandó hoppon maradást jelentenie, de gyakorlatilag a 6%-ot jóval meghaladó mértéket eredményez

Ugyanis a női igények megszaladnak, a férfiak lehetőségei pedig megfogyatkoznak

Ez az eredménye

2022. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
70%

Most ezt találtam: [link]

1.1.8 Ezer férfira jutó nő ötéves korcsoportonként - bár itt 2011-es legfrissebb.


20-24 év: (2001)952 (2011)950

25-29 év: (2001)965 (2011)970

30-34 év: (2001)973 (2011)983

35-39 év: (2001)1002 (2011)978

40-44 év: (2001)1036 (2011)994

45-49 év: (2001)1064 (2011)1024


Itt pedig: [link] a tavalyi év női-férfi százalékos arányát lehet megnézni. Eszerint

20 évesen: 1,05%

25 évesen: 1,23%

30 évesen: 1,32%

35 évesen: 1,29%

40 évesen 1,48%

45 évesen: 1,87%

50 évesen: 1,47% -al van több férfi.

2022. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
68%

Sajátosan értelmezted azt a statisztikát. A számok amiket beírtál azt mutatják, hogy az adott korcsoport az egész népesség hány százalékát teszik ki.


Ennek megfelelően pl a 29 évesek a teljes népesség 1,34%-át teszik ki, és 51,8%-uk férfi, míg értelemszerűen 48,2 nő. Ez testvérek között is 3,6% különbség. Számszerűen pedig azt jelenti, hogy a '91-es születésűek között durván 5000-rel több a férfi, mint a nő.

2022. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis mi a retket ellenőriztél te?"


Annyi történt, hogy elírtam: 3%-os férfitöbbletet akartam írni - bár a kontextusból szerintem ez kiderül. Ugyanakkor a 6%-ot fogalmam sincs, honnan szeded.

2022. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!